Kızılay Web
Dolar (USD)
16.8436
Euro (EUR)
17.5579
Gram Altın
977.21
BIST 100
2405.98
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Türkiye mazlum halkların yanındadır

Türkiye mazlum halkların yanındadır

IKBY Milletvekili Selim, 'Türkiye büyük bir devlettir ve her zaman mazlum halkların yanında olmuştur' dedi.

10 Ekim 2014 13:05:00

IKBY Milletvekili Selim, 'Türkiye büyük bir devlettir ve her zaman mazlum halkların yanında olmuştur' dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Milletvekili ve Irak Türkmen Cephesi Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Maruf Selim, "Türkiye büyük bir devlettir ve her zaman mazlum halkların yanında olmuştur" dedi.
Selim, yaptığı açıklamada, IKYB'de yer alan çeşitli etnik gruba mensup milletvekilleri olarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Kürtleri Suruç'ta ziyaret ettiklerini anımsattı.
Terör örgütü IŞİD'in zulmünü Telafer'de de gördüğünü vurgulayan Selim, Türkiye'nin, Kobani'den göç etmek zorunda kalan sivillere yeterince destek verdiğini söyledi.
Sığınmacılara kendilerinin de yardımda bulunacağını dile getiren Selim, şöyle konuştu:
"Türkiye bu insanlara insani yardım anlamında yeterince destek veriyor. Bizler de insani yardım yapmak amacıyla, yani manevi bir amaçla buraya geldik. Bu topraklarda yaşayan insanların kardeş gibi yaşaması gerekir. Yaklaşık 4 yıldır Erbil, Duhok ve Süleymaniye'deki kamplarda barınan insanları ziyaret ediyorum. Buralarda tüm renklerden farklı insanlar var. Bu kamplarda Kürt, Arap, Türkmen, Yezidi tüm etnik gruplardan farklı insanlar gördüm. Bu insanları göçe zorlayan sebepleri araştırmak lazım."
Selim, Türkiye'nin mazlum halklara yardım ettiğini hatırlattı.
Sığınmacıların Türkiye'nin desteğine ihtiyacı bulunduğunu kaydeden Selim, "Türkiye büyük bir devlettir ve her zaman mazlum halkların yanında olmuştur. Türkiye yine abiliğini ve büyüklüğünü gösterecektir. Türkiye'yi eleştirmek yerine desteğini almaları lazım. Bunları görüp buna göre hareket etmek lazım" ifadelerini kullandı.
Kaynak: AA
TDV sağ
Advertisement Advertisement