Dolar (USD)
33.02
Euro (EUR)
35.95
Gram Altın
2548.70
BIST 100
11156.2
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Ukrayna: Rusya'nın Voronej bölgesinde sahra mühimmat deposunu vurduk

Ukrayna kuvvetlerinin, Rusya'nın Voronej bölgesinde, Rus ordusuna ait sahra mühimmat deposunu vurduğu bildirildi.
Ukrayna: Rusya'nın Voronej bölgesinde sahra mühimmat deposunu vurduk
25 Haziran 2024 12:54:03
Ukrayna kuvvetlerinin, Rusya'nın Voronej bölgesinde, Rus ordusuna ait sahra mühimmat deposunu vurduğu bildirildi.

Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Ana Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna askerlerinin, Rusya'nın Voronej bölgesindeki Olhovatskiy ilçesinde Rus ordusuna ait sahra mühimmat deposuna operasyon düzenlediği belirtildi.

Operasyonda mühimmat deposunun vurulduğu kaydedilen açıklamada, "Toplam 3 bin 500 metrekarelik bir alana sahip mühimmat deposunda gece saatlerinde yangın çıktı ve hala devam ediyor." ifadesi kullanıldı.

Voronej Valisi Aleksandr Gusev, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bu gece Ukrayna'nın bölgeye saldırdığını belirterek Olhovatskiy ilçesinde patlayıcı nesnelerin sivil binalardan uzakta infilak ettiğini, yaralı olmadığını bildirdi.

Patlamanın sonuçlarını mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırmak için Olhovatskiy'de acil durum ilan ettiklerini aktaran Gusev, durumun kontrol altına alındığını, tüm acil servislerin, ordu ve yerel yönetim temsilcilerinin olay yerinde çalıştığını ifade etti.

- Harkiv şehri ve Zaporijya bölgesine saldırı

Öte yandan Harkiv Belediye Başkanı İgor Terehov, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya'nın güdümlü bombalarla şehrin en büyük semtlerinden birini vurduğunu belirtti.

Terehov, ilk belirlemelere göre saldırıda ölü ve yaralı olmadığını, apartmanların hasar gördüğünü kaydetti.

Zaporijya Bölgesi Askeri İdare Başkanı İvan Fedorov da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son bir günde Rus ordusunun Zaporijya bölgesinin 8 yerleşim yerine saldırdığını aktardı.

Rus birliklerinin saldırılarda çeşitli model insansız hava aracı ve çok namlululu roketatarlar kullandığını ifade eden Fedorov, saldırılar sonucunda evlerin hasar gördüğü, siviller arasında can kaybı olmadığı bilgisini paylaştı.

Dünya Haberleri

Dünya haberleri, uluslararası düzeyde meydana gelen olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri ele alan haber türüdür. Bu tür haberler, farklı ülkeler arasındaki ilişkileri, uluslararası organizasyonları, küresel ekonomiyi, çevre sorunlarını ve diğer küresel öneme sahip konuları içerir. Dünya haberleri, insanları dünya genelindeki olaylar hakkında bilgilendirirken, küresel perspektif sunarak ulusal sınırların ötesindeki gelişmelere odaklanır. Dünyada yaşanan tüm gelişmeler dünya haberleri kategorisi ile okuyucuya ulaştırılır. Dünya ekonomisi, ulusal ekonomiler arasında karmaşık bir etkileşim ağına sahiptir. Dünya haberleri, küresel finansal piyasaları, ticaret savaşlarını, döviz kurlarını ve diğer ekonomik konuları kapsar.

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri

Dünya Gündeminden Son Dakika Haberleri" başlığı altında yayınlanan haberler, dünya genelindeki önemli ve güncel olayları içerir. Bu haberler, uluslararası politika, ekonomi, çevre, insan hakları, bilim, teknoloji ve daha birçok konuda çeşitlilik gösterebilir. Dünya gündemini yakından takip edenler, bu tür haberleri sürekli olarak güncel tutar ve önemli gelişmeleri hızlı bir şekilde öğrenmelerini sağlar.

Son dakika haberleri, uluslararası krizler, diplomatik ilişkiler, ticaret anlaşmaları, çevre felaketleri, salgın hastalıklar gibi konuları kapsayabilir. Bu haberler genellikle dünya çapındaki büyük medya kuruluşları veya uluslararası haber ajansları tarafından yayınlanır. Dünya gündemindeki son dakika haberleri, insanların dünya genelinde neler olup bittiğini anlamalarına ve farklı ülkeler arasındaki etkileşimleri takip etmelerine yardımcı olur. Ayrıca, uluslararası toplumun dikkatini çeken veya insanların hayatlarını etkileyen küresel meselelere odaklanır.

Uluslararası İlişkilerdeki Güncel Gelişmeler Milat'ta

Milat Gazetesi, dünya çapında meydana gelen önemli olayları, gelişmeleri ve değişiklikleri güncel bir şekilde takip etmek isteyen herkes için vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu haberler, insanların küresel perspektiflerini genişletmelerine ve dünya olaylarına dair bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur. Dolayısı ile haberlerin doğru ve güvenilir kaynaktan elde edilmesi de son derece önemlidir. Güncel ve doğru haberin kaynağı için Milatgazetesi.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.VF kat sağ