Dolar (USD)
28.9317
Euro (EUR)
31.2237
Gram Altın
1887.082
BIST 100
7913.76
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Yarıyıl tatili uzayacak mi?

Milli Eğitim Bakanı Özer, yarıyıl tatilini uzatmayı gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi. Pandemi sürecindeki eğitimi değerlendiren Bakan Özer, öğrencilere tatilde yapmaları için tavsiyelerde bulundu.
Yarıyıl tatili uzayacak mi?
21 Ocak 2022 10:42:03
Milli Eğitim Bakanı Özer, yarıyıl tatilini uzatmayı gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi. Pandemi sürecindeki eğitimi değerlendiren Bakan Özer, öğrencilere tatilde yapmaları için tavsiyelerde bulundu.

Bakanı Özer: ''Yarıyıl tatilini uzatmayı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değil'' açıklamalarında bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara Valisi Vasip Şahin ile Altındağ'daki Kavaklı Köyü İlkokulu'nda karne dağıtım törenine katıldı.


Yarıyıl tatili uzatılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bir basın mensubunun iki haftalık yarıyıl tatilinin uzatılacağı iddialarına ilişkin sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Biz bu süreçte bir elektronik takip sistemi oluşturduk, buradaki bilimsel verilere bakarak konuşuyoruz. Şu an için yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Dolayısıyla hiçbir sıkıntı olmadan, ikinci döneme kaldığımız yerden aynı kararlılıkla, yüz yüze eğitime devam etmek için 7 Şubat'ta okullarımızı açacağız." ifadelerini kullandı.


Öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyene riayet etmelerinin katkısı büyük

Milli Eğitim Bakanı Özer, karne dağıtım töreninin ardından okul bahçesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Okullarda 6 Eylül'de başlayan eğitim öğretime bugün itibarıyla iki haftalık ara verileceğini anımsatan Özer, "1,5 yıl aradan sonra kararlı bir şekilde, hiçbir kesintiye uğramadan 81 ilde haftada 5 gün yüz yüze eğitime devam edebilmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Tüm öğrencileri kutlayan Özer, "Öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyene riayet etmelerinin, 850 bin dersliğimizden kapanan sınıfların 5 ay boyunca yüzde 1'in altında gerçekleşmesine çok büyük katkısı oldu. Bu nedenle bugün dağıtılan karnelerde bazı öğrencilerimizin zayıf notları olsa da biz tüm öğrencilerimizi başarılı buluyoruz." şeklinde konuştu.


Tatildeki öğrencilere en az bir kitap okuyun çağrısı

Öğrencilerle sohbet eden ve hayallerindeki meslekleri soran Özer, tüm öğrencilere yarıyıl tatilinde mutlaka bir kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Öğretmenlerden iki haftalık yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi yönünde bir ricada bulunduklarını anımsatan Özer, "Öğretmenlerimiz öğrencilerimize yarıyıl tatilinde ödev vermediler. Ama ben öğrencilerimize bir ödev veriyorum, 18 milyon öğrencimizin iki haftalık yarıyıl tatilinde en az bir kitap okumalarını istiyorum." dedi.

Özer, tüm öğrenciler ve öğretmenlere iyi bir tatil geçirmelerini diledi.