Dolar (USD)
32.18
Euro (EUR)
35.00
Gram Altın
2499.16
BIST 100
10643.58
02:17 İMSAK'A
KALAN SÜRE

Zehir tacirlerine büyük darbe: 609 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Eş zamanlı olarak İstanbul, Ordu ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilen operasyonlarda 7 şüpheli gözaltına alınırken, yüzlerce kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiği açıklandı.
Zehir tacirlerine büyük darbe: 609 kilogram uyuşturucu ele geçirildi
04 Eylül 2023 09:31:07
Eş zamanlı olarak İstanbul, Ordu ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilen operasyonlarda 7 şüpheli gözaltına alınırken, yüzlerce kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiği açıklandı.

İçişler Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yüzlerce kilogram uyuşturucu ele geçirilen operasyonu duyurdu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklama yaptı.

"Uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmıyoruz! İstanbul, Ordu ve Şanlıurfa’da narkotik birimlerimizin düzenlediği operasyonlarda 7 zehir taciri yakalandı. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün düzenlediği operasyonda; 202 kilo muhtelif içerikte uyuşturucu madde ele geçirildi. 2 şüpheli yakalandı. Devam eden çalışmalarda 2 şüpheli daha yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelilerden 3’ü tutuklandı, 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

‘Uyuşturucu ile mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek’

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün düzenlediği operasyonda;232 kilo skunk maddesi ile 10 kilo toz esrar ele geçirildi. Operasyonda 1 şüpheli şahıs yakalandı.

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün düzenlediği operasyonda ise; 165 kilo skunk maddesi ele geçirildi. Operasyonda 2 şüpheli şahıs yakalandı. Operasyonları düzenleyen polislerimizi tebrik ediyorum.

Gençlerimizi ve vatandaşlarımızı zehirleyenlere göz açtırmayacağız! Uyuşturucu ile mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek!

ali_7e6004bc806d422367fef2c27138ce58.jpg

İçişleri Bakanlığı’nın görevleri nelerdir?

İçişleri Bakanlığı'nın görev ve yetkileri, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne dair 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile belirlenmiştir.

Kararnameye göre, Bakanlığın görev ve yetkilerinin ana şeması, "Bakanlığa bağlı iç güvenlik kuruluşlarını idare etmek suretiyle ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü, yurdun iç güvenliği ve asayişi, kamu düzenini ve genel ahlakı, Anayasa'da yazılı hak ve hürriyetleri korumak" tan oluşmaktadır.

Ayrıca, kıyı ve karasuların muhafaza ve emniyetini sağlamak, karayollarında trafik düzenini sağlamak ve denetlemek, suç işlenmesini önlemek, suçluları takip etmek ve yakalamak, her türlü kaçakçılığı men ve takip etmek, yurdun iç politikasına, il ve ilçelerin genel ve özel durumlarıyla ilgili değerlendirmeler yapmak ve Cumhurbaşkanına tekliflerde bulunmak, ülkenin idari bölümlere ayrılması, il ve ilçelerin genel idarelerini düzenlemek, nüfus ve vatandaşlık hizmetlerini yürütmek, pasaport hizmetlerini yürütmek, kanunlarla veya Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle verilen diğer görevleri yapmak da İçişleri Bakanlığı'nın görevleri arasındadır

İçişleri Bakanlığı'na kim atandı?

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına bağlı olarak çalışan, genellikle güvenlik ve asayiş ile iller idaresinden sorumlu olan bakanlık. Başında 2023 yılından beri Ali Yerlikaya bulunmaktadır.