ASDEP ile 3 milyonu aşkın kişiye ulaşıldı

Güncelleme: 14.04.2019 13:56

ASDEP kapsamında uzmanlar, her gün tüm illerde, ilçelerde ve köylerde ailelerle görüşerek, 3 milyon 180 bin 685 kişinin sorunları ve ihtiyaçlarını belirleyip gerekli desteği verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından uygulanan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) programı kapsamında, sosyal yardıma ihtiyacı olan aile ve bireylerin tespit edilmesi, bilgilendirilmesi, kamu hizmetlerinden yararlandırılması, yaşam koşullarının iyileştirilmesi ve sürecin tüm aşamalarında ailelere rehberlik edilmesi için çalışmalar yürütülüyor. 

Bakanlığın hane ziyaretleriyle elde ettiği veriler doğrultusunda, mikro ve makro düzeyde, hızlı bir şekilde ihtiyaçlar tespit edilerek yerelde ve merkezde koruyucu ve önleyici kararlar alınması amaçlanıyor.

Ekipler her gün ailelerle görüşüyor

Sosyolog, psikolog, psikolojik danışma ve rehberlik, çocuk gelişimi, sosyal hizmet ile aile ve tüketici bilimleri mezunlarından oluşan ekipler, her gün tüm illerde, ilçelerde ve köylerde ailelerle görüşüyor. Sahada 2 bin 711 kişi her gün ziyaretler gerçekleştiriyor.

Personel, mesaisinin önemli bölümünü sahada geçirerek, yardıma ihtiyacı bulunan ailelere ulaşıp sorunlarının kamunun mevcut imkanlarıyla çözülmesi için aracılık işlevini üstleniyor.

Bugüne kadar 81 ilde 1 milyon 383 bin 84 haneyi ziyaret eden ASDEP görevlileri, sorunlarını ve ihtiyaçlarını dinleyip kayıt altına aldığı 3 milyon 180 bin 685 kişiye gerekli desteği verdi.

Ayrıca şehit yakını ve gazilerle de görüşen ASDEP görevlileri, acil durumlarda ise alan taraması yaparak ihtiyaçları tespit ediyor.

Personel 13 bin 570 muhtarla görüştü

Öte yandan İkinci 100 Günlük Eylem Planı kapsamında, Aile Sosyal Destek Programı muhtarlar iş birliğinde yaygınlaştırılıyor.

Bu kapsamda, muhtarlara program hakkında bilgi veren ASDEP personeli, muhtarlardan da mahalleleri hakkında bilgi alıyor.

Muhtarlara kısa anketle sorular da yöneltilerek mahallenin sosyal hizmet bağlamında riskli bulunan sokakları, özellikle sosyal alanda bölgesel sorunları belirleniyor.

ASDEP personeli tarafından bugüne kadar 13 bin 570 muhtar ziyareti yapıldı.

 

Sudan'daki gösteriler

Şüheda toprağına ziyaretçi akını

Mübarek Berat Kandili gecesi ihya edildi

Türk dünyasının yeni 'başkenti'

Akşam saatinde kar sürprizi

Günün diğer manşetleri

Avrupa'nın kalbinde isyan dinmiyor!

Fransa'da Sarı Yelekler protestoları 23. haftasına girdi

Sağlık alanında devrim niteliğinde buluş!

Bu hapı yutunca, midemizde ve bağırsaklarımızda olan rahatsızlıkların kaynakları anlaşılıyor.

Giyilebilir jet takımı! Değeri 440 bin dolar

Gravity Industries tarafından üretilen 1050 beygir gücünde ve 440 bin dolar değerinde olan bu giyilebilir jet takımı özellikle sahil güvenlik alanında faaliyet gösteren kolluk güçlerine destek verecek.

Kılıçdaroğlu'na saldırı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şehit er Kırıkcı'nın cenaze namazı sonrası bir grup tarafından protesto edilerek saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu güvenlik için götürüldüğü evden zırhlı araçla çıkarıldı.

Sri Lanka'da kilisedeki patlama anı

Sri Lanka'da üç kilise ve üç otelde patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre patlamalarda en az 138 kişi hayatını kaybederken, 400'den fazla kişi ise yaralandı. Ayrıca 7. bir patlamanın daha meydana geldiği bildirildi.

ABD'den Türkiye'ye bir tehdit daha!
MİT'ten PKK'ya müthiş operasyon!
İlandır
Şehit babası: Kılıçdaroğlu'nun gelmesini istemezdim
Mahkûmlarımız neden Müslüman oluyor?
Asıl Temel fıkrası bu
YSK'da İstanbul toplantısı
Sudan'da muhalifler askeri konsey ile görüşmeleri askıya aldı
Ukrayna'da komedyen Zelenskiy sandıktan zaferle çıktı
Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin sahibi o anları anlattı
Devlet Bahçeli'den Kılıçdaroğlu açıklaması
Yeni İHA'lar savunmada dikkat çekiyor
Fenerbahçe deplasmanda mağlup oldu
Kılıçdaroğlu'ndan saldırı açıklaması
Teröristlerin finansörü Trump'tan teröre tepki!

Meteoroloji'den 3 ile önemli uyarı

Meteorolojiden alınan son hava durumu bilgisine göre Doğu'daki 3 ilde sağanak yağışlar bekleniyor.

Karabük'teki kene vakasında ikinci şok!

Karabük'te bebeğine yapışan keneyi eliyle alan babanın vefatının ardından aynı rahatsızlıkla hastaneye başvuran büyükanne de hayatını kaybetti.

Bir deprem de Akdeniz'de

Akdeniz'de, Richter ölçeğine göre 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Dikkat 'kar' yağabilir

Hafta sonu için plan yapanların planlarını alt üst edecek bilgiyi Meteoroloji verdi. Güneşi özleyen insanlar, yurdun iç ve doğu bölgeleri için kar yağış haberi ile planlarını iptal ettiler. İşte tüm yurt için meteorolojiden güncel hava tahmin raporları

Meteoroloji'den şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeye göre yurt genelinde havanın parçalı bulutlu olması beklenirken yer yer sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor.

En Çok Okunan Haberler