Bilinçli kadın başkadır

Güncelleme: 09.02.2019 10:16

İstanbul Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi tarafından bu yıl 15. Kadınlar Şurası gerçekleştirildi. Programa katılan uzmanlar, ev hanımlarını sıfır atık, tasarruf ve sosyal medya gibi konularında bilgilendirdi.

İLHAN ÇULHA-İSTANBUL

İSTANBUL Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilen 15. Kadınlar Şurası’nda her yaştan ve meslekten çok sayıda kadın Halk Sarayı’nda bir araya geldi. Şura’nın açılış konuşmasını yapan Bağcılar Kadın Meclisi Başkanı Merve Kantarcı Çulha, “Kadın Meclisi, kadınların hiçbir sınıf ayrımı, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil edilmesini sağlar. Üyelerimizi de bu doğrultuda oluşturduk ve hukukçusundan öğretmenine, ev hanımından hemşiresine kadar zengin bir meclisle üretmeye, bilinçlendirmeye ve bir arada olarak gönüllü hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Kardeşlik köprüleri kurduk

Programa katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hayatın her alanında herkese ve her kesime hizmet etmenin Bağcılar’ı birlikte yönetmenin mutluluğu ve güzelliğini yaşadık. Bunlardan biri Kadınlar Meclisi’miz. Yaptığı çalışmalarla yurt içi ve yurtdışında kardeşlik köprüleri kurma noktasında hep öncülük ettiler. Toplumumuzun temel taşı aile, ailenin de temel taşı kadındır. Kadına değer vermeyen geleceğini göremez” diye konuştu.

Kadın varsa hayat var

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise “Kadın varsa hayat vardır. Kadın hayatın içindeyse hayat bir şey ifade eder. Gerek siyaset gerek ticaret gerekse üretimin olduğu her alanda kadıların sayısının artması konusunda Türkiye yakın zamanda ciddi süreçleri de atlatmış oldu” ifadelerine yer verdi.

Protokol konuşmaları

Protokol konuşmalarının ardından alanında uzman isimler, vatandaşları bilgilendirdi. TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner Kal “Elektronik Ticarette Hanımeli”, Çevre Mühendisi Esra Yüce “Sıfır Atık”, Uzman Psikolog Esra Aydın “Sosyal Medyanın Kadın ve Aileye Etkileri”, Klinik Psikolog Şengül Yarımoğlu Çakıcı ise “Çocukları ve Eşleri Bağımlı Olan Annelerin Durumu ve Çözüm Önerileri” konularında sunum yaptı. Program sonunda kadınlara bez çanta hediye edildi.

İnceğiz Kanyonu para basar!

Ağaç dikmede rekor hedef

İstanbul'a şiddetli yağış uyarısı

Cibutili öğrenciden Erdoğan'a övgü
İstanbul'daki sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Bir uyarı da Ankara'ya

İstanbul da etkilenecek

Meteoroloji'den yeni uyarı!