Bilinçli kadın başkadır

Güncelleme: 09.02.2019 10:16

İstanbul Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi tarafından bu yıl 15. Kadınlar Şurası gerçekleştirildi. Programa katılan uzmanlar, ev hanımlarını sıfır atık, tasarruf ve sosyal medya gibi konularında bilgilendirdi.

İLHAN ÇULHA-İSTANBUL

İSTANBUL Bağcılar Belediyesi Kadın Meclisi tarafından gerçekleştirilen 15. Kadınlar Şurası’nda her yaştan ve meslekten çok sayıda kadın Halk Sarayı’nda bir araya geldi. Şura’nın açılış konuşmasını yapan Bağcılar Kadın Meclisi Başkanı Merve Kantarcı Çulha, “Kadın Meclisi, kadınların hiçbir sınıf ayrımı, eğitim ve düşünce farkı gözetmeksizin temsil edilmesini sağlar. Üyelerimizi de bu doğrultuda oluşturduk ve hukukçusundan öğretmenine, ev hanımından hemşiresine kadar zengin bir meclisle üretmeye, bilinçlendirmeye ve bir arada olarak gönüllü hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Kardeşlik köprüleri kurduk

Programa katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Hayatın her alanında herkese ve her kesime hizmet etmenin Bağcılar’ı birlikte yönetmenin mutluluğu ve güzelliğini yaşadık. Bunlardan biri Kadınlar Meclisi’miz. Yaptığı çalışmalarla yurt içi ve yurtdışında kardeşlik köprüleri kurma noktasında hep öncülük ettiler. Toplumumuzun temel taşı aile, ailenin de temel taşı kadındır. Kadına değer vermeyen geleceğini göremez” diye konuştu.

Kadın varsa hayat var

AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise “Kadın varsa hayat vardır. Kadın hayatın içindeyse hayat bir şey ifade eder. Gerek siyaset gerek ticaret gerekse üretimin olduğu her alanda kadıların sayısının artması konusunda Türkiye yakın zamanda ciddi süreçleri de atlatmış oldu” ifadelerine yer verdi.

Protokol konuşmaları

Protokol konuşmalarının ardından alanında uzman isimler, vatandaşları bilgilendirdi. TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Güner Kal “Elektronik Ticarette Hanımeli”, Çevre Mühendisi Esra Yüce “Sıfır Atık”, Uzman Psikolog Esra Aydın “Sosyal Medyanın Kadın ve Aileye Etkileri”, Klinik Psikolog Şengül Yarımoğlu Çakıcı ise “Çocukları ve Eşleri Bağımlı Olan Annelerin Durumu ve Çözüm Önerileri” konularında sunum yaptı. Program sonunda kadınlara bez çanta hediye edildi.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Kurtuluş savaşı zamanına ait görüntüler!

Profesyonel bir yıkım çalışması

40 katlı binanın taşıyıcı sistemini patlayıcılar ile tahrip ederek yapının ağırlık merkezinde çökme etkisi oluşturulması ve kendi ağırlığı ile çökmesini izleyin.

Türkiye'nin tank avcısı milli füzeyle vurdu

Türkiye'nin "yeni nesil tank avcıları" emin adımlarla göreve hazırlanıyor.

Can Dündar neye uğradığını şaşırdı!

Almanya'da firari Can Dündar'a tepki.

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Katil Esed'in kimyasal zulmü belgelendi!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay rakam verdi
İki yeni metro hattı geliyor
Suriyeli öğrenci açıklaması
Trump'tan dikkat çeken mesaj
Ölümünün ardından şok sözler!
Maduro'dan flaş hamle!
Başkentte FETÖ temizliği
Teknoloji bağımlıları için geliştirildi
Son dönemeç 
Dünya Müslüman Alimler Birliği kınadı
Terör örgütlerine göz açtırmıyoruz
Ankara'da CHP'yi sarsan aday
Başkan Erdoğan'dan milyonları ilgilendiren açıklama!
TBMM'nin gündemi başkanlık seçimi!
Teknoloji bağımlıları için geliştirildi
Meteoroloji'den İstanbul için uyarı
Cesedi 1 ay sonra bulunabildi

En Çok Okunan Haberler