Devlet baba demek işte böyle bir şeydir

Güncelleme: 09.11.2019 09:17

Van Büyükşehir Belediyesi, yaşadıkları konteynerde çıkan yangın sonucu açıkta kalan aileye yardım eli uzattı. Belediye, evsiz kalan aileyi refakatçi misafirhanesine taşıdı. Aileye kiralık ev aranıyor.

Kenan GÜL-VAN
Van’ın Tuşba İlçesi Beyüzümü Mahallesinde yaşayan Aşğa ailesinin kaldığı konteyner evde elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu konteyner kullanılamaz hale gelince Sinan ve Elif çifti, 2 çocuğuyla açıkta kaldı. Bunun üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Aşğa ailesini Büyükşehir Belediyesine bağlı refakatçi misafirhanesine getirerek barınmalarını sağladı. 

Kiralık ev aranıyor

Aynı zamanda maddi zorluklar yaşayan aileye Büyükşehir Belediyesi tarafından ev bulunup kira yardımında bulunulacak. Her ay düzenli olarak alışverişlerini yapmaları için de Büyükşehir Belediyesi sosyal kartlarından verilecek.  

Baba iş arıyor

İnşaatlarda çalıştığını ve havaların soğuması nedeniyle şu anda işsiz olduğunu belirten baba Sinan Aşğa, “Yaklaşık 2 yıldır maddi zorluklardan dolayı eşim ve iki çocuğumla konteynerde yaşıyorduk. Talihsiz bir şekilde elektrik kontağından çıkan alev sonucu konteynerimiz yandı. Sağ olsun belediyemiz bu zor günlerimizde yalnız bırakmayıp bize sahip çıktı. Allah devletimizden ve belediyemizden razı olsun” dedi.
Belediye hizmeti halkla buluşacak

Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erkan Akın, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatları doğrultusunda kentin her noktasındaki dezavantajlı ailelere sahip çıkmak adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 

İstanbul için hava durumu tahmini

Araçların suyla çalışmasını sağlayan sistem yaptı!

Doğu buz tuttu! Sıcaklıklar sıfırın altına indi

Milyonlarca fidan toprakla buluşuyor
Çorum Guinness Dünya Rekoru denemesine hazır

Meteoroloji'den İstanbul'a uyarı

Mümtaz Soysal hayatını kaybetti

Meteoroloji'den soğuk hava uyarısı