Devlet baba demek işte böyle bir şeydir

Güncelleme: 09.11.2019 09:17

Van Büyükşehir Belediyesi, yaşadıkları konteynerde çıkan yangın sonucu açıkta kalan aileye yardım eli uzattı. Belediye, evsiz kalan aileyi refakatçi misafirhanesine taşıdı. Aileye kiralık ev aranıyor.

Kenan GÜL-VAN
Van’ın Tuşba İlçesi Beyüzümü Mahallesinde yaşayan Aşğa ailesinin kaldığı konteyner evde elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Çıkan yangın sonucu konteyner kullanılamaz hale gelince Sinan ve Elif çifti, 2 çocuğuyla açıkta kaldı. Bunun üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, Aşğa ailesini Büyükşehir Belediyesine bağlı refakatçi misafirhanesine getirerek barınmalarını sağladı. 

Kiralık ev aranıyor

Aynı zamanda maddi zorluklar yaşayan aileye Büyükşehir Belediyesi tarafından ev bulunup kira yardımında bulunulacak. Her ay düzenli olarak alışverişlerini yapmaları için de Büyükşehir Belediyesi sosyal kartlarından verilecek.  

Baba iş arıyor

İnşaatlarda çalıştığını ve havaların soğuması nedeniyle şu anda işsiz olduğunu belirten baba Sinan Aşğa, “Yaklaşık 2 yıldır maddi zorluklardan dolayı eşim ve iki çocuğumla konteynerde yaşıyorduk. Talihsiz bir şekilde elektrik kontağından çıkan alev sonucu konteynerimiz yandı. Sağ olsun belediyemiz bu zor günlerimizde yalnız bırakmayıp bize sahip çıktı. Allah devletimizden ve belediyemizden razı olsun” dedi.
Belediye hizmeti halkla buluşacak

Van Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erkan Akın, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatları doğrultusunda kentin her noktasındaki dezavantajlı ailelere sahip çıkmak adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 
 

Aç kalan bozayılar ile tilki mahallede yiyecek aradı

Doğu'daki 6 şehir için önemli uyarı

Mayıs ayında kar sürprizi

Meteorolojiden 5 il için sağanak uyarısı

Bu Ramazan böyle geçti..

İnsan Vakfı'ndan Yetim ve öksüz çocuklara bayramlık hediyesi!

Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(01.06.2020)
Dolar ne kadar? 01.06.2020
Meryem suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Ayetel Kürsi'nin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Nas suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Felak suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Kekik kullanmanın faydaları nelerdir?
Ayakkabı kokusu nasıl geçer?
Bronşit neden olur?
Mümtehine suresi, Mümtehine suresinin okunuşu ve anlamı
Hucurat suresinin faziletleri ve faydaları
Hucurat suresinin nüzul sebebi...
Hucurat suresinin okunuşu nasıldır?
Akciğer kanseri belirtileri nelerdir?
Damla sakızlı çatlak kurabiye nasıl yapılır?