Genç çiftin attığı 'israfsız' nişan tweeti sosyal medyayı salladı

Güncelleme: 20.07.2019 22:10

Genç çiftin, herkesin on binlerce lira harcayarak hazırladıkları nişan merasimi için yaylada yaptıkları sade ve şık bir alanda daha önce kullandıkları elbiseleri giyerek gerçekleştirdikleri nişandan karelere sosyal medyada gündem oldu. On binlerce beğeni alan paylaşımda gençlerin istedikleri takdirde büyük israflardan kaçınarak nasıl güzel merasimler hazırlayabileceklerini gözler önüne serdi.

Sosyal medya mecrası Twitter'da yer alan bir tweet dizisi hem gönülleri fethetti hem de onbinlerce beğeni alarak gündeme oturdu. Savaş Hoştan ve Elif Nida adında iki gecin işan merasimie dair paylaşılan fotoğraflar ve bilgiler dalga dalga yayılarak binlerce kişiye ulaştı.

Savaş Hoştan ile Eli Nida adında iki gencn nişan merasimine dair sosyal medyada paylaştığı 'olur mu olur' tweti adeta gündem oldu. Genç çift nişan hazırlıkları için yaptıkları harcamalara dair verdikleri tüyolarda herkesin gölüne girerek büyük beğeni topladı. Ve nişan ve düğün hazırlığı yapan gençlere adeta israftan nasıl kaçınılacağına dair büyük bir ders de vermiş oldukar.

Genç çiftin paylaştığı "Yaylada nişan olur mu olur, yeni kıyafet alınmasa olur mu olur, süsler el ile yapılır mı yapılır, kuaföre gitmeden olur mu olur, fotoğrafçı tutmadan olur mu olur, hiç tohum hediye edilir mi demeyin edilir. Ben içime sineni yaptım Çok şükür" tweeti sosyal binlerce beğeni alrak gündeme oturdu. 

Büyük beğeni toplayan tweetin devamında genç kız "Elbisem ablamın düğününde giydiğim elbisemdi normali 1500 Takım elbise kullanılan bi takım elbiseydi iki üç yıllık, normali 1000 Fotoğrafçı tutsak, 2000 Kuaför baş, 2000 Salon parası, 2000 Süsleri sadece kiralamak(ki önceden fiyat almıştım3000Organizasyon 2000/ben 200 harcadım" paylaşımını yaparak nasıl bir israftan kaçındığını gözler önüne serdi. 

Modern dünya altında insanlığımızı ve de gençlerimizi sömüren dünya düzeninde olmazsa olmaz diye bir şey yoktur. Bu nedenle israftan kaçınmak çok önemli bir konudur. Hattda Kur-an'ı Kerim'de de yer alan israf konusu A'râf Suresi - 31 . Ayet'te şöyle geçiyor: 

"Ey Âdemoğulları! Her namaz kılacağınızda güzelce giyinin, yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez."

Buradan yola çıkarsak gençlerin en mutlu günlerinden birinde ya da hepsinde yapacakları harcamaları kutsal kitabımızda yer alan Allah'ın ayetine uygun olarak yapmaları daha hayırlı olacaktır.

Meteoroloji'den İstanbul'a uyarı

Marmara Denizi'nde şaşırtan görüntü

Meteoroloji'den önemli uyarı

İstanbul için hava durumu tahmini
Mehmetçik'ten Pınar bebeğe ziyaret

Meteoroloji'den 7 ile uyarı

Meteoroloji'den kar uyarısı

Meteoroloji'den buzlanma uyarısı