Genç çiftin attığı 'israfsız' nişan tweeti sosyal medyayı salladı

Güncelleme: 20.07.2019 22:10

Genç çiftin, herkesin on binlerce lira harcayarak hazırladıkları nişan merasimi için yaylada yaptıkları sade ve şık bir alanda daha önce kullandıkları elbiseleri giyerek gerçekleştirdikleri nişandan karelere sosyal medyada gündem oldu. On binlerce beğeni alan paylaşımda gençlerin istedikleri takdirde büyük israflardan kaçınarak nasıl güzel merasimler hazırlayabileceklerini gözler önüne serdi.

Sosyal medya mecrası Twitter'da yer alan bir tweet dizisi hem gönülleri fethetti hem de onbinlerce beğeni alarak gündeme oturdu. Savaş Hoştan ve Elif Nida adında iki gecin işan merasimie dair paylaşılan fotoğraflar ve bilgiler dalga dalga yayılarak binlerce kişiye ulaştı.

Savaş Hoştan ile Eli Nida adında iki gencn nişan merasimine dair sosyal medyada paylaştığı 'olur mu olur' tweti adeta gündem oldu. Genç çift nişan hazırlıkları için yaptıkları harcamalara dair verdikleri tüyolarda herkesin gölüne girerek büyük beğeni topladı. Ve nişan ve düğün hazırlığı yapan gençlere adeta israftan nasıl kaçınılacağına dair büyük bir ders de vermiş oldukar.

Genç çiftin paylaştığı "Yaylada nişan olur mu olur, yeni kıyafet alınmasa olur mu olur, süsler el ile yapılır mı yapılır, kuaföre gitmeden olur mu olur, fotoğrafçı tutmadan olur mu olur, hiç tohum hediye edilir mi demeyin edilir. Ben içime sineni yaptım Çok şükür" tweeti sosyal binlerce beğeni alrak gündeme oturdu. 

Büyük beğeni toplayan tweetin devamında genç kız "Elbisem ablamın düğününde giydiğim elbisemdi normali 1500 Takım elbise kullanılan bi takım elbiseydi iki üç yıllık, normali 1000 Fotoğrafçı tutsak, 2000 Kuaför baş, 2000 Salon parası, 2000 Süsleri sadece kiralamak(ki önceden fiyat almıştım3000Organizasyon 2000/ben 200 harcadım" paylaşımını yaparak nasıl bir israftan kaçındığını gözler önüne serdi. 

Modern dünya altında insanlığımızı ve de gençlerimizi sömüren dünya düzeninde olmazsa olmaz diye bir şey yoktur. Bu nedenle israftan kaçınmak çok önemli bir konudur. Hattda Kur-an'ı Kerim'de de yer alan israf konusu A'râf Suresi - 31 . Ayet'te şöyle geçiyor: 

"Ey Âdemoğulları! Her namaz kılacağınızda güzelce giyinin, yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez."

Buradan yola çıkarsak gençlerin en mutlu günlerinden birinde ya da hepsinde yapacakları harcamaları kutsal kitabımızda yer alan Allah'ın ayetine uygun olarak yapmaları daha hayırlı olacaktır.

Foto Galeri

Bir yanda çöl bir yanda okyanus

Kıran Operasyonu'ndan ilk kareler

Marmara Depremi'nin 20. yılı

Boğalar acemi kasapları affetmedi

Yerli uçan arabanın prototipi yayınlandı

Günün diğer manşetleri

İstanbul da etkilenecek
Memur-Sen müzakere için ek süre istedi
Aksayan hizmet yeniden başlayacak
Darısı diğer belediyelere
Barolar Birliği Başkanı'na Aforoz!
ABD'den tehlikeli hamle: Yasaklı füze denediler
Fenerbahçe gol şovla 123 hafta sonra zirveye yerleşti
AB'den İngiltere'ye anlaşmasız Brexit tehdidi
Meteorolojiden kuvvetli sağanak uyarısı
Bakan yardımcısı kazada hayatını kaybetti
Algı yapayım derken yine rezil oldu
İdlib'de Türk konvoyuna saldırı!
Mardin'e atanan kayyum şehit yakınlarını işe geri aldı
'Kıran Operasyonu' için düğmeye basıldı!
Bir yanda çöl bir yanda okyanus

Video

Uzun zaman sonra sahibini gören eşeğin tepkisi

Japonya uçan elektrikli otomobilini tanıttı

Daha önce böyle bir bisiklet gördünüz mü?

Sel mağduru esnaf İmamoğlu'na isyan etti!

Muğla'da korkutan yangın!

Benzer Konular

 • 1

  İstanbul da etkilenecek

 • 2

  Meteoroloji'den yeni uyarı!

 • 3

  Cibutili öğrenciden Erdoğan'a övgü

 • 4

  İstanbul'daki sağanak hayatı olumsuz etkiledi

 • 5

  İstanbul için hava durumu tahmini