Şahinbey Belediyesi’nden 1453 bisiklet

Güncelleme: 14.09.2019 09:11

Şahinbey Belediyesi derslerinde başarılı olan öğrencileri ödüllendirmek ve ayrıca spora teşvik etmek amacıyla 1453 bisiklet dağıtımı gerçekleştirdi.

MEHMET GÜNGÖRDÜ

Gaziantep’te   Şahinbey Belediyesi tarafından Akkent Spor Köyü içerisindeki Ampute ve Okçuluk Sahasında gerçekleştirilen törene Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün ve çok sayıda protokol üyesi katıldı. Gerçekleşen törende 1453 öğrenci bisiklet almanın mutluluğunu yaşadı. Törende konuşma yapan  Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bu ülkenin geleceğini ‘Türkiye'nin bayrağını daha fazla yukarıya nasıl taşırım?’ diye düşünen gençler kuracak. O yüzden gençlere yapılan bütün yatırımlar geleceğe yapılan yatırımlardır” Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başarıyı ödüllendiriyor” dedi.ifadelerini kullandı.

3 milyon 355 bin kitap dağıtıldı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu başarıyı ödüllendirildiğine dikkati çekerek, “Başarıyı ödüllendirmek elbette çok önemli. Çünkü gençlerimiz her şeyin en güzeline layıktır. Eğitim sadece okulda yapılmıyor, okulun dışında da gençlerimizin sağlıklı bir birey olarak yetişmeleri, zinde olmaları ve spor yapmaları istiyoruz. Bunun içinde başarılı öğrencilerimize bisiklet hediye ediyoruz. Gençlerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için 3 milyon 355 bin adet kitap dağıttık. Bu kitapları da dağıttıktan sonra kitap okuma yarışmalar yapıyoruz. Yarışmanın sonunda öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz” dedi.

 

Marmara Bölgesi için hava durumu tahmini

İstanbul için hava durumu tahmini

Meteoroloji'den İstanbul'a uyarı

Meteoroloji'den kar uyarısı
Meteoroloji'den buzlanma uyarısı

Marmara Denizi'nde şaşırtan görüntü

Meteoroloji'den önemli uyarı

Meteoroloji'den 7 ile uyarı