YAZARLAR

Tüm Yazıları İsmail Vardı

Eli Kulağında

11.04.2019 00:07

İsmi lazım değil vukuatlı bir  sözlüğe baktım “eli kulağında” deyiminin anlamına ne diyor, diye.Gerçekleşmek üzere olan işler için kullanılan sözcük anlamı diye tarif edip altına da şu şiiri yazmışlar;
 
         Bir heyecan var içimde 
         Soluk soluğa yaşıyorum 
         Bir kararla apar topar 
         Sana gelmek istiyorum 

         Hemen şimdi hemen bugün 
         İçim dışım düğüm düğüm 
         Sorma bana neden diye 
         Bir  bildigim var elbette 

Gündem seçim olunca dış dünyada  olan bitene kulak tıkayamayacağımız bir coğrafyada hamlelere elbette kulak kabartmak zorunlu olmaktadır. Yukarıdaki şiirin her kelimesi Türkiye’nin içinde bulunduğu hali anlatıyor. Ortadoğu satrancında bir yanda ittifaklar kuruluyor bir yanda çatırdıyor. Çatırdayan bizim de içinde olduğumuz NATO, kurulan ise ARAP NATOSU. Türkiye’yi ve İslam Dünyasını boğma , ezme yok etme stratejisine hız veren Amerikan İsrail ikilisi Arapların eli ile Suriye’yi İsrail’e peşkeş çekme hazırlığı yapmaktadır. Batı Bizi Biz ile vurmak için Arap diktatörlerini kullanarak Türkiye ve İran’a karşı örgütlüyor.Güya Arap Ordularından oluşan askeri güç ile Arap topraklarındaki sorun olan yerlere müdahale edecekmiş. Oysa hedefte Türkiye’nin Suriye’de oluşan terör koridoruna müdahale etmesinin önüne geçmek, İran’ı bölgeden çıkarmak, İsrail’in istediği bir savunmasız Suriye’de istediği gibi at oynatmasını sağlamak var. Fakat Türkiye bu oyunu görmüştür. Eli kulağında dediğim de tam da bu. Suriye’ye müdahale eli kulağındadır. Bu hayati bir var olmak veya yok olmak noktasıdır. Geciktirilmez, ertelenemez, ihmal edilemez.
        

Kudüs’ü başkent ilan etmekle başlayan yeni süreç Golan tepelerinin ilhak kararını tanımak ile hız kazanmıştır. Binlerce tır silah ile terörü destekleyen Amerika NATO’nun bitiş düdüğünü çalmıştır. 
Trump ile yeni bir söylem geliştiren Amerika liberalizmin ölüm fermanını da imzalamıştır. Kaosa dayalı, işgale dayalı bu yeni düzene karşı Türkiye dik bir duruş gayretinde İran’ı, Irak’ı, Suriye’yi, Rusya’yı, Pakistan’ı yanına almalıdır, alıyoruz da. 
Bundan daha önemlisi Türkiye kurulan bu tuzaklara karşı Medeniyet köklerini keşfetme çabasını artırmalıdır. İslamın kardeşlik hukukunu ekonomik, siyasi ve coğrafi temellerle yeniden inşa etmelidir. Bölgemiz güç birliğini zorunlu kılmaktadır. Vakit kaybetmeden mezhep eksenli ayrıştırıcı özellikleri bir yana koyarak köklü iki Devlet geleneği olan İran ve Türkiye konfederal bir yapı ile Ortadoğu’da başka ülkelerinde katılacağı gönüllü, adil, ekonomik akılcılık ilkelerini esas alarak bir araya gelmelidir. Bu modelde Suriye’ye, Irak’a da yer açılmalıdır. 

 Görünen o ki Ortadoğu’da Osmanlı Gücünde veya onun hinterlandı gibi bir güç doğmadan bu coğrafyaya huzur gelmeyecektir.S-400 ile bağımsızlığımız test edilmek isteniyor. Türkiye liderliği,seçimlerde karşısına örgütlenerek çıkarılan muhalefetin onca gayretine rağmen aldığı halk desteği ile iç politik zaafları ortadan kaldırmakla, milletimizin emperyalist siyonist ittifakına gereken cevabını Ortadoğu’da verecektir.

Türk Ordusu son rötuşları yapmaktadır. Türkiye’nin Güney’inde varlığımızı tehdit eden emperyalistlerin uşaklarına geçit vermeyecektir. Müdahale an meselesidir. Suriye’ye seyirci kalırsak Anadolu açık hedef olacaktır. Suriye’ye barış gelmelidir. Bu barış Türk ordusunun olduğu yerde olabilir ancak.

Foto Galeri

'Yılkı' atlarından esinlendi arazi aracı üretti

Türkiye tarihi yayına kilitlendi!

Türkiye'nin en değerli markaları belli oldu! İşte o liste

A Milli Futbol Takımı'na İzlanda'da saygısızlık

Almanya'da camilere saldırı

Video

Bir insan bunu neden yapar ki ?

Göbeklitepe'de yeni rekor

Darbe alan kaportaya kolay çözüm

Muhteşem bir manzara

Binali Yıldırım'ın yeni klibi izlenme rekorları kırdı!

Günün Manşetleri

Son Haberler

 • 1

  YKS tercihleri 23-29 Temmuz'da yapılacak

 • 2

  Erdoğan: Ortak yayın için başka isimler önermiştim

 • 3

  Sele kapılmıştı, cesedi 5 km uzaklıkta bulundu

 • 4

  Teröristbaşı Öcalan'dan HDP'ye 'İstanbul' talimatı!

 • 5

  İDO'dan '23 Haziran'da sefer iptali' açıklaması

Karar tatmin edici
“Sağduyu” Galip Gelir mi?..
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bizim ittifakımız MHP ile
Yeni askerlik sisteminde flaş gelişme!
Trump'tan İran'a tehdit: Yakında göreceksiniz
Bakan müjdeyi verdi! 4 bin 321 personel alınacak
Suudi Arabistan'a bir darbe de ABD Senatosundan!
Meteorolojiden sağanak uyarısı!
YSK İstanbul'da seçmen listesini güncelledi
Başkan Erdoğan: Derdi verileri korumak değil onları alıp bir yerlere servis etmek
YÖK üniversite kontenjan sayısını açıkladı!
Okula başlama yaşı değişti!
Fitch Ratings'ten Türkiye açıklaması! 'Enflasyonun düşüşü hızlanacak'
Başkan Erdoğan: S-400 konusu bitmiştir!
İkinci sondaj gemimiz yola çıktı