YAZARLAR

Tüm Yazıları İsmail Vardı

Emanetin ruhu, çarpar gürûhu

18.04.2019 00:07

İstanbul’da seçim tartışmaları devam ede dursun, şimdilik atı alan Üsküdar’ı geçmiş görünüyor. Bu seçim “ zulüm 1453’de başladı” diyenlerle mücadele ettiğini düşünen tabanın İstanbul’u tekrar “Feth”etmeye azimli “Yeniçeri ”lerinin mücadelesiydi.
Her türlü ekonomik baskıya rağmen direnen, kendisine mazinin şanlı geçmişinin “İHA”larla “ANKA”larla geri geleceğine imanlı halkın, 1994’den beri tüm yıpranmışlığına  aldırmadan YUSUFİ mücadelesiydi.

İbn-i Haldun diyor ya, şehrin ruhu vardır, diye. O ruh aslında orada yaşayanların ruhudur. O ruh ile bütünleşmek yetmez, o ruhun ihtiyaçlarını da gidereceksin. 2019 seçimleri denilince akılda ne kalacak ? Cumhur İttifakının aldığı %52 oy konuşulmaz, ne konuşulur? İstanbul, Ankara, İzmir konuşulur sonra Adana, Bursa . %52 Siyaseten Siyasal iktidarı tartışmalı olmaktan çıkarmıştır. Amma!! Millet rahatsız Beyler. 1994 yılının iklimi , Tayyip Erdoğan’ın mirası şehrin ruhunu 25 yıl taşıdı buraya kadardı. Artık elinizi taşın altına koyma zamanı gelmedi mi ? Bakın şehirleri ne hale getirdik. İnsanları Anadolu’dan aldık egzoz dumanına mahkum proleter makineler hale dönüştürdük. 

Biz İstanbul’u nasıl kaybettik veya Ankara’yı İzmir’i diyeyim mi, Anadolu’da kaybettik biz önce. Aş veremedik, iş veremedik çocuğuna o gelecek kaygısını giderecek güveni ve ortamı vermemekle kaybettik. Biz kaybettik de değil aslında kurtarmaya , irşad etmeye azimli olduğumuz herkesi kaybettirdik.

Seçimlerde o oldu, bu oldu,şu oldu’dan öte şehirleri korunması gereken kutsal mekanlar olarak görmezsek, emanet olarak görmezsek Allah çarpsın gibi, kitap çarpsın gibi çarpar işte, olan da bu’dur. 

Bizi 25 yıl yerel yönetimlerin lideri yapan şey ne ise oradan müsade etmemizi isteyen şey de o’dur beyler. O ruhu incitmeyeceksin, bakın 89-94 yılları arası o ruhu incitenler 25 yıl o ruhu kazanmaya çalıştı. Demek ki önce kırmayacaksın yoksa tekrar barışması kolay olmuyormuş.Taksimde ezanı yuhalayan feministti, kötü yoldaki kadınlardı vb sayısız insan vardı, değil mi? Biz ne yaptık ne dedik onlara, vatan haini, alçak namussuz falan aklımıza ne geldiyse sıraladık, öyle mi ? Belki öyle belki değil amma velakin 1994 yılının İstanbul Büyükşehir’e aday olan ruh öyle yapmazdı sadece. Onlardan oy isterdi, kapılarına giderdi, onlar için üzülür kendi değerlerine düşman niye olurların cevabını arardı. Onlar zoru seçerdi, bizse kolayı seçtik. Kestirdik attık” bu zararlı mahluk”ları. Ordan kestik burdan kestik az olsun bizim olsun dedik. 1994 yılında doğmuş insanı 25 yıl sonra 2019 yılında doğduğu yıl ile anlamaya çalıştık pardon duymamaya çalıştık. Sonuçta bu oldu.  İnandığımız değerleri düşününce sadece biz kaybettik diyemiyorum, biz onlara da kaybettirdik. 

Bu seçimler bize ders olur mu ? Olmalı. Kendimizi Fatih’in emanetçisi, Ankara’da Yıldırım Beyazıt’ın mirasçısı görmemizin yanında Kudüs aşkı ile yanan Selahattin olmak istiyorsak daha doğrusu “ KUDÜS”ü istiyorsak elimizdekinin kıymetini bilmemiz lazım diye düşünüyorum. Vesselam...

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

İsrail canlı yayınında Filistin'e destek

İsrail'de düzenlenen Eurovision yarışmasında İzlanda'yı temsil eden grup, Filistin'e destek mesajı yolladı.

Tarımda susuzluğa çare olacak icat

Konya'da 3 mühendis, tarımda susuzluğa çare olarak, susuz tarım yapabilen,bitkilerin su ihtiyacını düzenli olarak karşılamayı sağlayan bitki ünitesi Ecobox sistemini geliştirdi. Ve bu icat yakında kurak bölgelerde ki ağaçlandırma sahalarında da kullanılabilecek.

Donmuş üzümün soğuk su ile buluşması

Donmuş üzüm soğuk suyla temas ettiriliyor ve ortaya muazzam bir görüntü çıkıyor.

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..