15 yaşında kitap yazdı

Güncelleme: 15.06.2019 00:02

İzmir Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Gamze Demirel, “Şizofreynaşk” isimli kitabını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor.

Gülden AĞ

İzmir Vali Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Gamze Demirel, “Şizofreynaşk” isimli kitabını çıkarmanın mutluluğunu yaşıyor. Gamze Demirel, yazı yazmayı çok sevdiğini ve bu yeteneğini öğretmenleri sayesinde keşfettiğini belirtti.  Kitabını çıkarma süresinde desteğini esirgemeyen okuluna teşekkür eden Demirel, “Bu süreçte okul müdürüm Sibel Taner ve edebiyat öğretmenim Hakkı Çınar baştan sona yanımdaydı” dedi.

Yazmayı çok seviyorum

Yeteneğini öğretmenleri sayesinde keşfettiğini ve teşvikleri ile bunu başardığını kaydeden Demirel, üniversitede de edebiyat bölümünü okumak istediğini söyledi. Yazmayı çok sevdiğini dile getiren Demirel, “Ünlü bir Youtubera hayran duyuyordum. Bu hayranlık kitabı yazmam için vesile oldu” diye konuştu.

Öğrencimizle gurur duyuyoruz

Öğrencilerin kitap yazmayı çok istediğini kaydeden edebiyat öğretmeni Hakkı Çınar, “Genelde öğrencilerim roman yazdığını söyleyip yanıma gelirlerdi, ben de onları desteklerdim ama devamını getiremeyip bırakırlardı. Gamze ise bu konuda tutkuluydu. Ben de onun bu tutkusuna saygı duydum yargılarını esirgemedim. Sonuçta iyi niyetli bir kitabımız oldu. Gamze ile gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 

 

 

‘Bağlılık Aslı' sinemaseverlerle buluşacak

Diyanet'in çocuk yayınları HARİKA

K-POP tehdidinin arkasında küresel kirli bir plan var

İstanbul'da 101 ecdat yadigarı eser ihya edildi!
Tarihi surlar millet bahçesine kavuştu

'Altın Elbiseli Adam' Ankara'ya geliyor

Cemil Meriç'in kütüphanesindeki eserler Cumhurbaşkanlığına bağışlandı

İşte Anadolu'da kullanılan ilk sentetik boya!