CHP tiyatrocuları işten attı: SUSUN!

Güncelleme: 20.11.2019 15:44

CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Şehir Tiyatrosu’nda çalışan 48 tiyatro sanatçısının işine son verdi… Sanatçı çevresinden bu olaya ciddi bir tepki gelmedi. Acaba neden?

ANTALYA'da bir grup sanatsever, CHP yönetimindeki Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Antalya Şehir Tiyatrosunun (AŞT) sezon açılışı yapmamasını ve 48 tiyatrocunun işine son verilmesini protesto etti.

Eylül’de açılmalıydı

Eylülde açılması planlanan tiyatronun henüz hizmet vermeye başlamaması ve çok sayıda tiyatrocunun işten çıkarılması, Antalyalı sanatseverlerin tepkisine neden oldu. AŞT Seyirci Platformu üyeleri, ellerindeki pankartlarla Antalya Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Protestoya işten çıkarılan bazı tiyatrocular da katıldı.

24 oyun çöpe gitti

Platform Sözcüsü Gökben Horozoğlu, tiyatroda çalışan 48 kişinin işten çıkarıldığını, bu nedenle kapalı gişe oynanan 24 eserin çöpe atıldığını söyledi. Horozoğlu, haksız ve hukuka aykırı olduğunu düşündükleri bu uygulamadan derin üzüntü duyduklarını belirtti.

Onca para çöp oldu

İşten çıkarılan sanatçılar adına konuşan Sinem Korola, “5 yıldır makine gibi işleyen düzen, sebepsiz ve gereksiz yere üretim ve işleyişten yoksun bırakıldı. 48 sanat çalışanı işten çıkarılması ve 24 oyun için harcanan yaklaşık 2 milyon 400 bin liranın çöpe atılması yadsınamaz bir çelişkidir" diye konuştu.

 

 

Osmanlı silahları sergisi açıldı

Son Selâtin camisi

Atamu Elması

Hâmid Aytaç Hat Müzesi ne zaman kurulacak?               
Hayaletin Garip Huyları

Bir ziyaretin ardından 

Gönül Kapısında Bir Elif…

Osmanlı padişahlarının türbelerine ziyaretçi akını