Duygularımı müzikle ifade ediyorum

Güncelleme: 18.03.2019 17:37

Sanatçı Mehmet Demirbağ yeni çıkardığı “Mekansız” albümüyle sektöre hızlı bir giriş yaptı. Demirbağ çok emek verdiğine dikkat çekerek; “Müziği duygularımı ifade ediş biçimim olarak görüyorum” dedi.

HABER-Gülden AĞ

Elazığlı sanatçı Mehmet Demirbağ ayrıca Elazığlılar Dayanışma Derneği başkanlığı görevini yürütüyor.
Kürsübaşı programlarıyla dikkatleri üzerine çeken sanatçı Demirbağ, ud, bağlama gibi bir çok enstrüman aletini çaldığını ve önemli yerlerden eğitimler aldığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti;

“Bakırköylü Sanatçılar Derneği'nde (BASAD) 1 yıl şan eğitimi aldım. Üsküdar Müzik Cemiyeti'nden 3 yıl usul dersi aldım ve 1 yıl Beyler Beyi Halk Korosu'nda eğitim aldım. Üsküdar Müzik Cemiyeti'nde ilk uzun havayı okuyan benim”

“Kültürümüzü yaşatmak için elimden geleni yapıyorum”

Folklor oynadığını ve dernek kapsamında verdiği eğitimlerle de birçok folklor oyuncusunu ülkeye kazandırdığını söyleyen Demirbağ, “6 tane folklor ekibim var. Halk oyunlarımız ve kültürümüzü seviyorum. Yaşatmak için elimden geleni yapıyorum. Televizyon programlarında sık sık ekibimizle yer alıyoruz. En son Esat abimizin (Esat Kabaklı)  50. Yıl gecesinde folklor ekibimle kendisine bir jest yaptık. Özellikle Elazığ kültürünü yaşatmak için büyük emek veriyoruz” dedi.

Mahalli müzik kültürüne dair çalışmalarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçı kimliğini aldığını söyleyen Demirbağ Elazığ albümü yaptığını da vurguladı.

1,5 milyon kez izlendi

“Mekansız”  isimli albümünü çıkarmayı çok istediğini ve sonunda da bunu başardığını ifade eden Demirbağ albüme dair şöyle konuştu;

“Albüme çok emek verdik, Mekansız isimli şarkımızın klip yönetmenliğini Buğra Kara yaptı. Klibimiz yayınlanalı 5 ay oldu ve ilk 2 ayda 1,5 milyon kez izlenerek Ekin TV'de en çok izlenen klip oldu. Albümümde “Neler Ettin” isimli parça bana ait, “Mekansız” isimli şarkımız ise Elazığlı Ruhi Baba lakaplı, derneğimize çok emek vermiş bir abimize ait. Ruhi Baba'nın şarkısına klip çekmek istedik bu sebepten de albümümüzün ismi Mekânsız oldu. 2 tane de Elazığ yöresine ait anonim şarkımız var albümde.”

Gençlere de hitap edebilmek için fantezi müzik yaptım

Demirbağ, gençlere de  hitap edebilmek için albümü fantezi müzik temelinde oluşturduklarını belirtti.

Birçok önemli isimle sahne aldığını belirten Demirbağ, Bülent Serttaş,  İbrahim Tatlıses, İzzet Altınmeşe ve Mustafa Keser ile sahne aldığını söyleyerek özellikle Kürsübaşı okuduğuna vurgu yaptı.

Çok emek vererek bu seviyeye geldiğini söyleyen Demirbağ sözlerini şöyle sonlandırdı;

“Emek vererek bu seviyeye geldim. Sahnelerimde şiirler okurum, halaylar çekerim. Müziğin alt yapısında yetiştim, milletin Hüseynik'i , Ahçik'i yalan yanlış okuduğu yerde ben Mestı Nazır'ı, Hüseyni Gazeli, Nevruz Gazel'i okurum.”

Gençler atalarının izinde

Sudan'daki gösteriler

Şüheda toprağına ziyaretçi akını

Mübarek Berat Kandili gecesi ihya edildi

Türk dünyasının yeni 'başkenti'

Günün diğer manşetleri

Kağıthane'de çöken binanın yıkılma anı

Filipinler'deki deprem anı amatör kamerada

Jandarmadan 23 Nisan klibi

Avrupa'nın kalbinde isyan dinmiyor!

Fransa'da Sarı Yelekler protestoları 23. haftasına girdi

Sağlık alanında devrim niteliğinde buluş!

Bu hapı yutunca, midemizde ve bağırsaklarımızda olan rahatsızlıkların kaynakları anlaşılıyor.

Atalarımızın izindeyiz
İstanbul Valiliği'nden 'provokasyon' uyarısı
PKK/YPG'li teröristleri hepsi öldürüldü
Ankara'da kritik toplantı
İlandır
YSK MHP'nin itirazını kabul etti
ABD krizi tırmandırıyor! Asıl hedef İslam coğrafyası
Fuat Oktay açıkladı! Haziran ayında hizmete alınacak...
AK Parti'den kritik İstanbul açıklaması
Trump 1915 için yine 'Büyük Felaket' dedi
Başkan Erdoğan'dan Ermeni Patrik Vekili Ateşyan'a 1915 mektubu!
Bakan Ersoy: Mehmetçik insanlık değerlerini savunmuş, korumuş ve kurtarmıştır
Destici'den 'Türkiye İttifakı' açıklaması!
İmamoğlu geri adım atmak zorunda kaldı!
'Anzak Günü'nü kana bulayacaktı yakalandı!

Gotik ve Barok mimarinin ilk örneği Sivas'ta

Gotik ve Barok mimari her ne kadar Avrupa ile özleşse de bu sanatın ilk örnekleri Batı'dan yıllar önce Divriği Ulu Camii'nin kapılarında görülüyor. Prof. Dr. Yunus Berkli, Haçlı seferleri ile bu mimarinin Batı'ya taşındığını dile getirdi.

Milli Saraylar'a hafta sonunda ziyaretçi rekoru

İstanbullular hafta sonu Milli Saraylara yoğun ilgi gösterdi. Geçen yıla oranla ziyaretçi sayısını yüzde 11 arttıran Milli Saraylar, hafta sonu yeni bir rekora imza attı.

Milli Saraylar'a hafta sonunda ziyaretçi rekoru

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, geçen yıla oranla ziyaretçi sayısını yüzde 11 arttıran Milli Saraylar, hafta sonu yeni bir rekora imza attı.

Ünlü piyanist ve şarkıcı vefat etti

Piyanist ve şarkıcı Şevket Uğurluer, 81 yaşında hayatını kaybetti.

Prof. Fuat Sezgin Bişkek'te yâd edildi

Türkiye Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile ilan edilen “2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Anma Yılı” için Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ve Kırıkkale Üniversitesi işbirliğiyle Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bir program düzenlendi.