Minik Öğrencilerden Mevlâna Haftası Etkinliği

Güncelleme: 14.12.2019 12:06

Mevlâna Haftası her yıl olduğu gibi bu yıl da etkinliklere sahne olmaya devam ediyor. Mevlana’nın vuslata erişinin 746. yıl dönümü kapsamında Ankara Şehit Mehmet Bora TAYFUR ilkokulu 1/A sınıfının Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildiği etkinlikte Mevlâna Celâleddin-i Rumi’nin manevi şahsiyeti öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından bir kez daha saygıyla anıldı. Hazırlanan etkinliğe Altındağ İlçe Şube Müdürü Muzaffer Gül, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Arslan, Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Çırakoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç’te katıldı.

Okul müdürü Cemali Arslan törenden önce yaptığı konuşmada katılımcılara ve velilere hitaben bu haftanın manevi olarak ne kadar anlamlı ve özel olduğunu vurguladı. Okulun öğretmenlerinden Sultan Baykal’ın büyük katkıları ve sunumuyla hazırlanan program ney dinletisi ile başladı.

Etkinlikte 1/A sınıfının minik ama bir o kadar başarılı öğrencileri henüz okuma yazma eğitimlerini bile tamamlamamalarına rağmen Mevlana’ya ait sözleri ve şiirleri ezberlerinden okumaları izleyicileri ve öğretmenlerini oldukça duygulandırdı. Semazen gösterisiyle sona eren etkinlik izleyenlerin son derece maneviyatı yüksek bir gün geçirmelerini sağladı.

 

 

 

 

 

Azerbaycan'da Kanuni dönemine ait belge bulundu

Tarık Tolunay'dan Fractal İstanbul

Cellat Taşı'nın romanı

Ölünceye kadar Kudüs'ü bekledi
Minik Öğrencilerden Mevlâna Haftası Etkinliği

İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak

Filmi çekerken öyle üşüdük ki; 105 yıl önce ecdadımızın yaşadıklarını anladık

Kudüs'ü 'okumak' gerek!