Müzekart'ın kapsamında değişiklik

Güncelleme: 14.11.2019 14:03

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Milli Sarayları, fiyatında herhangi değişiklik olmadan yıl başından itibaren Müzekart kapsamına alıyoruz. Türk vatandaşları Müzekart ile Milli Sarayları ziyaret edebilecek" dedi.

Müzekart'ın kapsamı genişletiliyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yıl başından itibaren Milli Sarayların da Müzekart'la ziyaret edilebileceğini açıkladı. 

Bakan Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda 2020 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2018 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katıldı.

Müzekart Milli Sarayları da kapsayacak

Ersoy, "Milli Sarayları, fiyatında herhangi değişiklik olmadan yıl başından itibaren Müzekart kapsamına alıyoruz. Türk vatandaşları Müzekart ile Milli Sarayları ziyaret edebilecek." dedi.

"Milli Kütüphanemiz 24 saat hizmet vermeye devam ediyor"

Milli Kütüphanelerin kapatıldığı iddialarına ilişkin, Ersoy, şunları kaydetti:

"Milli Kütüphanemizin kapatıldığına dair birtakım spekülasyonlar yapılıyor. Bu spekülasyonları yapanlar maalesef sadece dedikodu yapıyorlar. Milli Kütüphanemiz mevcut yerinde hem de 24 saat hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca bırakın kapatmayı daha da büyütüyoruz."

"Bakanlığımız eserlerin içeriğini denetleme yetkisine sahip değil"

Bakan Ersoy, "Bakanlığımız eserlerin içeriğini denetleme yetkisine sahip değildir. Hiçbir eser basılmadan önce içeriğine yönelik bir inceleme ve yaptırıma tabi tutulamaz. Bu alenen sansür uygulaması olmakta ve Türkiye'de sansür kesinlikle yapılmamaktadır." ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu inşaatının 2020 yılında tamamlanarak hizmete açılacağını bildirdi.

Türkiye'nin dizi ihracatı 11 yılda 350 milyon dolara çıktı

Bursa yeni kitap fuarı için gün sayıyor

Geleneksel meslekler Zana'art'ta buluştu!

Bakanlıktan sinema sektörüne destek
8 yaşında Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi

Kaybolan Tarihin Peşinde

Dizilerden Türkçe öğrendi

‘Konuşa Konuşa'nın konuğu Selvigül Kandoğmuş