Selahattin E. Çakırgil, İslam Coğrafyasının Son Yüzyılını Anlatacak

Güncelleme: 27.02.2019 14:14

Gazeteci yazar Selahattin E. Çakırgil, Yeni Dünya Vakfı’nda düzenlenen “Bâbıâli Enderun Sohbetleri”nin konuğu olacak.

Çakırgil, “İslam Coğrafyasının Son Yüzyılında Fikrî ve Siyasi Gelişmeler” başlıklı konuşmasını yapacak. Yazar konuşmasını tamamladıktan sonra dinleyicilerin konuyla ilgili sorularına cevap verecek. Av. Mehmet Cangir’in takdimini yapacağı toplantı, vakfın Cağaloğlu’ndaki genel merkezinde 28 Şubat Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak. Katılımın serbest olduğu “Bâbıâli Enderun Sohbetleri”, perşembe günleri Yeni Dünya Vakfı’nın Prof. Dr. Kâzım İsmail Gürkan Caddesi, Nu. 15 Cağaloğlu adresinde gerçekleşiyor.

Basın dünyamızın usta isimlerinden olan, araştırma ve inceleme alanlarında bir çok esere imza atan Selahattin E. Çakırgil’in alfabetik sırayla yazdığı kitapların isimleri şöyle: Bir Halk Kendini Değiştirmedikçe, Devler Su Başlarını Tutmuş, Dili Yok Kalbimin, İbrahim'in Tarafında Olmak, İran Ey İran! Teranelerinin Acı Sonu. Kitapları İnkılab Yayınları tarafından okuyuculara ulaştırılan Selahattin E. Çakırgil’in yayımlanmış son kitabı, İslam Birliği Ütopya mı İdeal mi? adını taşıyor. Selahattin E. Çakırgil köşeyazılarını hâlen Star gazetesinde yayımlıyor.

Hülya Günay (İstanbul)

Uluslararası sulardaki 'Birlik Operasyonu'

Orta Toroslar'ın saklı güzellik: Uçansu Şelalesi

Liselilerden ithalata son veren üretim

Aynı atölyede 41 yıldır karı koca ter döküyor

SAHA İstanbul savunmanın çekim merkezi oldu

Günün diğer manşetleri

Lider olunmaz Lider doğulur...

Timsaha kafa tutan kedi

5 ton esrar ele geçirilmişti! İşte ilk görüntüler

Türk güvenlik güçlerinin uluslararası sularda gerçekleştirdiği ve 5 ton esrarın ele geçirildiği operasyonun görüntüleri İçişleri Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Film sahnelerini aratmayan operasyonda 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Tonlarca ağırlığındaki su arabayı dümdüz etti

Tasarımcılık hobiye dönüşüyor

Bu mini lazer yazıcı makinesi dilediğiniz yazı ve görseli dilediğiniz yere kazımanıza imkan sunuyor, tasarımcılığı hobiye dönüştürüyor.

Dışişleri'nden PKK'yı ağırlayan Macron'a tepki
Meteoroloji'den son dakika uyarısı: 4 derece birden azalacak
İstanbul'da yakalanan 2 BAE ajanı tutuklandı
Savunma sanayimizden müjde: İhracatımız yüzde 20 arttı
Yunan bakandan Türkiye açıklaması!
İmamoğlu'na soğuk duş! Skandal karar durduruldu
Macron'dan skandal PKK hamlesi
BAE'li iki ajan İstanbul'da yakalandı!
Binali Yıldırım'dan Cuma namazı sonrası açıklama
Film gibi operasyon böyle görüntülendi
Çavuşoğlu'ndan kritik F-35 ve S-400 açıklaması
Milli gurur ZAHA sahalara iniyor!
İmamoğlu'nun antrikot-musakka şovu deşifre oldu
ABD'den Türkiye'ye bir teklif daha
'İmamoğlu'nun mazbatası iptal edilecek'

Pulitzer Ödüllerini kazananlar belli oldu

Dünyanın en önemli gazetecilik ödülleri arasında gösterilen Pulitzer Ödüllerinin bu yılki sahipleri belli oldu. Yerel gazeteler kazandıkları ödüllerle öne çıktı.

Türk Sineması'na büyük destek

Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne büyük destek geldi. Bakanlık tarafından 394 projenin değerlendirildiği kurul toplantısında; ilk filmini gerçekleştirecek 13 yönetmenin projesine 9 milyon 250 bin lira, 25 uzun metrajlı kurgu film yapım projesine ise 23 milyon 100 bin lira olmak üzere toplam 32 milyon 350 bin TL destek verildi.

Denizli'de bulundu! Mısır menşeli...

Denizli'de Hz. İsa'dan koruma dilenmek için hazırlandığına ve çeşitli hastalıklardan koruduğuna inanılan Mısır menşeli 1500 yıllık 2 kitap ele geçirildi. Kitapları satmaya çalıştığı belirlenen 2 şüpheli gözaltına alındı.

Tüm zamanların en büyük mimarı: Mimar Sinan

Mimarlık tarihinin mihenk taşı Mimar Sinan, vefatının 431. yılında da dehası, eserlerindeki ustalık, mühendislik ve ince işçilikle hayranlık uyandırmaya devam ediyor.

4. Kısadan Hisse Kısa Film Günleri Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Genç Öncüler Gençlik, Spor ve Eğitim Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü organize edilen Kısa Film Yarışması Ödül Töreni tarihi belli oldu.

En Çok Okunan Haberler