'Türkiye Fikir Kongresi'ne başvurular başladı

Güncelleme: 19.02.2020 22:09

Türkiye Gençlik Vakfı tarafından düzenlenen Türkiye Fikir Kongresi'nin başvuruları bugün başladı.

Yeni nesil gençlik vakfı TÜGVA'nın önemli organizasyonarından birisi olan Türkiye Fikir Kongresi, kitaplara ve fikriyata ilgisi olan gençleri bir araya getirmeyi hedefliyor.  Türkiye Fikir Kongresi'ne 19 Nisan 2020'a kadar başvurular yapılabilecek.

Bu sene, 'Devrim yok, Diriliş var!'  sloganıyla yola çıkan Türkiye Fikir Kongresi'nde, belirlenen kitapları okumalarının yanında fikirlerini dile getirirken kullandıkları sözlerin zenginleşmesi ve etkili iletişim kurabilmeleri yönlerinin gelişmesi hedefleniyor.

TÜGVA'nın önder projelerinden olan Türkiye Fikir Kongresi'ne lisans ve ön lisans eğitimi gören öğrenciler başvuru yapabilecek.Öğrenciler başvuru yaptıktan sonra Sezai Karakoç'un 'İslamın Dirilişi', 'İnsanlığın Dirilişi' ve 'Diriliş Neslinin Amentüsü' kitaplarını  tahlil edip sınava girecek.  Öğrenciler, sınav sonrasında il çalıştaylarına katılmaya hak kazanacak. Moderatör ve katılımcıların yer aldığı oylamayla her ilden 3 öğrenci İstanbul'da gerçekleştirilecek final programına katılacak.

İstanbul'da 2 günlük bir program halinde yapılacak olan final çalıştayı ile her ilden gelen 3 öğrenci kendi temasıyla alakalı 15'er kişilik gruplara ayrılarak jüri önünde sunumlarını gerçekleştirecek. En iyi sunumu yapacak olan kişi, oylamayla belirlenecek. Seçilen sunumlar program sonunda bütün katılımcıların karşısında yapılacak.

Programa katılan öğrenciler ulaşım, yurt dışı dil eğitimi, yurt dışı gezisi ve Umre ziyaretiyle ödüllendirilecek.

Projeye, //tugva.org/kitap-kurdu/ adresinden 19 Nisan 2020'a kadar başvurulabilecek.

Döner satışına sertifika geliyor

Kaşıkçı cinayetini anlatan film ABD'de Suudi korkusuna takıldı

‘Heritage İstanbul 2020' başlıyor

'Türkiye Fikir Kongresi'ne başvurular başladı
Beşinci Halife Ömer b. Abdülaziz

Fıratın ilk şehidi Süleyman Şah'tan son şehitlerine

Dördüncü nesil mehter ‘Mızıka-i Türkî'

Uçurum ve Bal, Abbara Kahve'de