Çağla Şikel'e hapis istemi!

Güncelleme: 13.09.2018 17:07

Ünlü şarkıcı ve sunucu Çağla Şikel'in "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmasının istendiği davanın ilk duruşması görüldü. Şikel canlı yayını olduğu gerekçesiyle duruşmaya katılmadı.

Sunucu Çağla Şikel'in "Vergi Usul Kanunu'na muhalefet" suçundan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Müvekkillerinin canlı yayın programı olduğu için duruşmaya katılamadığını belirten sanık avukatları bir sonraki celsede Şikel’i hazır edeceklerini beyan ettiler. Avukatlar ayrıca, Şikel’in muhasebecisi Erdal D. Tarafından dolandırıldığını, buna ilişkin daha önce suç duyurusunda bulunduklarını ve bahse konu soruşturmanın akıbetinin ilgili savcılıktan sorulmasını talep ettiler.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Şikel’in bir sonraki celsede ya da celse arasında savunmasının alınmasına hükmetti. Şikel’in, eski muhasebecisi hakkında yaptığı suç duyurusuna ilişkin soruşturma evraklarının ilgili savcılıktan istenmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi. 

Öte yandan, ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, geçtiğimiz aylarda İstanbul Adliyesi’nde gelerek, kendisinden tahsil ettiği vergi borçlarını yatırmayarak kendisini 3,5 milyon liralık zarara uğrattığını öne sürdüğü eski muhasebecisi Erdal D.'den şikayetçi olmuş ve ifade vermişti. Şikel ve Tatlıtuğ’u zarara uğrattığı öne sürülen kişinin aynı muhasebeci Erdal D. olduğu öğrenildi.

İDDİANAMEDEN: ZİNCİRLEME ŞEKİLDE VERGİ USUL KANUNUNA MUHALEFET

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, “İstanbul Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı “ihbar eden” sıfatıyla, Çağla Şikel ise “şüpheli” olara yer alıyor. 

İddianamede, Şikel’in Beşiktaş Vergi Dairesi vergi mükellefi olduğu, 2013 yılı hesap ve işlemlerinin Büyük Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı tarafından vergi incelemesine tabi tutulduğu belirtiliyor. Şikel’in, 2013 yılında muhtelif firmalar tarafından düzenlenen gerçek bir alış satışa dayanmayan sahte faturaları kullandığı, bahse konu bu faturaları ilgili dönemlerde gider hesaplarına kaydederek gelir vergisine esas serbest meslek kazancının hesaplanmasında dikkate aldığı, ayrıca söz konusu faturalarda yer alan KDV’leri haksız yere indirim konusu yaptığı ve bu suretle atılı suçu işlediği kaydediliyor.

Şikel’in “Zincirleme şekilde Vergi Usul Kanununa muhalefet” suçundan 3 yıl 9 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

Doğu'da kış çetin geçiyor
Dünya liderlerinin bu hallerini hiç gördünüz mü?
Teröristlere kış darbesi
Komiser Orhan diziye renk kattı
İstanbul'da yolcu otobüsü devrildi

Günün diğer manşetleri

Meksika'nın dev projesi! Saatte 965 km hız yapacak

Meksika da saatte 965 km hızla gidebilen yüksek hızlı Hyperloop ulaşım aracı için gerekli projeyi tamamlanıyor.Türkiye de bu proje gerçekleşirse İstanbul-Ankara arası bu araçla 30 dakikada gidilebilir...

Erdoğan canlı yayında Macron'a böyle ders verdi!

Başkan Erdoğan: (Macron'un sözde Ermeni soykırım kararı) "Macron, 'sen daha siyasette yenisin, önce tarihi iyi öğren dedim. 'Bizim tarihimizde böyle bir şey yok dedi'. Bak şimdi ben sana tarih dersi veriyorum."

Fransa'da olaylar çığrından çıktı

ATM'lerdeki dolandırıcılık yöntemine bakın!

Atatürk Barajı'nda teknolojik yenilik

Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarından GAP'a hayat veren ve gövde dolgu hacmi bakımından Türkiye'de 1. dünyada 6. sırada yer alan Atatürk Barajı, yapılan modernizasyon çalışmasıyla teknolojik olarak yenilendi.

100'den fazla ismi ifşaladılar
Çıkarları birbirlerine uymadı
Kadıköy'de gol var kazanan yok
Bakan Akar'dan kritik görüşmeler!
İlandır
İdlib'de insanlık katledildi
Hedefte Suudi Arabistan ve BAE var
Başkan Erdoğan müjdeyi verdi!
Dev proje hizmete giriyor!
Bakan Koca'dan atama müjdesi!
Yıkılacaklar arasında o ismin de oteli var!
Erdoğan: Onlar konuşur AK Parti yapar
Yıldırım 'endişe etmeyin' deyip garanti verdi!
CHP'deki çatlak İP'ye sıçradı!
Onlarca ölü ve yaralı var!
Orhan Gencebay sevenlerini korkuttu
Diriliş'e veda mı ediyor?
Yahudi asıllı şarkıcıya soğuk duş

En Çok Okunan Haberler