Al Jazeera'dan FETÖ propagandası! Firari teröristlerle röportaj yaptılar

Güncelleme: 09.07.2019 15:32

Al Jazeera İngilizce kanalında, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüne günler kala büyük bir skandala imza atıldı. Firari teröristler Can Dündar, Mahir Zeynalov ve Çağdaş Kaplan Türkiye'yi karalamak için birbirleriyle yarıştı.

Uluslararası arenada Türkiye ile ilgili farklı bir algı oluşturmak isteyen provokatörler, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl döneminden hemen önce harekete geçti. Kirli bir karalama kampanyası için düğmeye basıldı. Yalan ve iftiralarla dolu haberler bir kez daha devreye girdi.

Başkan Erdoğan hedef alındı

Al Jazeera İngilizce de FETÖ'nün propagandasına dahil oldu, skandal bir habere imza attı. Türkiye'de gazeteciliği konu alan özel bir haberde, başta Başkan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet ve devlet kurumları hedef alındı.

"Sürgündeki gazeteciler" diye tanıttılar

Al Jazeera'nin İngilizce yayınlanan haberinde, firari FETÖ'cü terörist Mahir Zeynalov ve terör örgütü PKK'nın propagandasını yapmakla suçlanan Çağdaş Kaplan "sürgündeki gazeteciler" olarak tanıtıldı. Yetmedi Türkiye'de casuslukla suçlanan ve kırmızı bültenle aranan Can Dündar da konuşturuldu ve olmadık iftiralara yer verildi.

Dündar Türk adaletini hedef aldı

Firari Kaplan, Türkiye'den Yunanistan'a nasıl kaçtığını açık açık anlatmaktan çekinmedi. Haberde 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasındaki örgüt üyelerinin yalanlarına bir bir yer verilirken, o gece vatanını savunmak için gözünü kırpmadan canını veren yüzlerce kişi görmezden gelindi.

Terör örgütü FETÖ ve PKK adına faaliyette bulunmak suçundan hakkında gözaltı kararı bulunan ve Almanya'ya kaçan Can Dündar, bir kez daha yalanlara sarıldı. "Türkiye'den neden ayrıldın?" sorusu yöneltildiğinde Dündar, hem Türk adaletine hem de Başkan Erdoğan'ı hedef alacak kadar ileri gitti.

Terör örgütü PKK'nın da propagandası yapıldı

FETÖ terör örgütüne ait olan provokatif medya kuruluşlarının kapatılmasının ardından farklı bilgi oluşturulmak istendi. Haberde FETÖ'nün yanı sıra PKK'nın da propagandası yapıldı.

Sosyal medyada tepki yağdı

Haberin yayınlanmasının ardından tepkiler de çığ gibi büyüdü. İngilizce yayın yapan Al Jazeera haber kanalına sosyal medya üzerinden onlarca tepki mesajı geldi. O mesajlarda, sözlerine yer verilen kişilerin gazeteci değil, terör örgütü üyesi olduğu hatırlatıldı.

 

Kuruluş Osman'a damga vuran sahne

Parodi gibi adamsın İsmail!..

Acun Ilıcalı'dan bomba açıklama

Çinli TikTok Uygurlara yapılan işkenceleri anlatan hesabı askıya aldı
Twitter tarih verdi, o hesaplar silinecek

RTÜK'ten dijital yayın platformlarıyla ilgili açıklama

Portakal'dan Başkan Erdoğan'a saygısızlık

TikTok videoyu kaldırdığı için özür diledi