Barış Pınarı megastarın! ilgisini çekmedi

Güncelleme: 12.10.2019 00:01

Hemen her toplumsal olayda sosyal medyada duyarlılıklarını kanıtlamaya çalışan ve Türkiye’nin sanatçısı diye geçinen bazı ünlüler Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı karşısında yine sessizliğe gömüldü.  Özellikle, Tarkan ve Sezen Aksu’nun sessizliği dikkatlerden kaçmadı.

KORAY TAŞDEMİR

Türkiye’nin güney sınırları teröristlerden temizlemek adına Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekâtı, siyasi görüşü ne olursa olsun bütün yurtseverleri bir araya getirirken gözler, toplumsal olaylara karşı duyarlılıkları sözde yüksek olan sanatçılara çevrildi.  Yıllardır terör belasından binlerce can veren Türkiye’nin güneyindeki terör oluşumlarını yok etmek adına giriştiği harekâta karşı büyük bir sessizliğe gömülen ve Türk askerinin mücadelesini görmezden gelen ünlüler, siz kimin sanatçısısınız” dedirtti. Tarkan, Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Halit Ergenç, Şevket Çoruh ve Ata Demirer gibi isimler, Barış Pınarı Harekâtı’na karşı tek bir mesaj paylaşmazken Cüneyt Arkın, Hasan Kaçan, Ahmet Yenilmez, Doğa Rutkay, Murat Kekilli, Kıraç, Metin Şentürk, Yıldız Tilbe ve Alişan gibi isimler ise Türk askerinin yanında olduğunu belirten paylaşımlarda bulundular.

Bebekler ölüyor sesleri çıkmıyor

Türk askerinin Fırat’ın doğusuna girmesi karşısında sessizliğe gömülen, Türk askerine bir iyi dilek mesajını bile çok gören ünlüler, önceki gün PKK’lı teröristlerin attığı havan topu ile şehit düşen 9 aylık bir bebek 11 yaşındaki çocuk için dahi sessizliklerini bozamadı. Gezi Parkı’nda kesilen birkaç ağaç için günlerce sokaklarda kol kola yürüyenlerin yitip giden minik bedenler karşısında üç maymunu oynaması tepki topladı.

 

 

 

Diziler, genlerimizi bozuyor

İşte Kenan Işık'ın son durumu

BEM-BİR-SEN'den Milat'a ödül

Kerem Bürsin: Yılbaşında sarhoş olup sapıtmaktansa dua ediyorum
Yerli otomobile dahi sevinemeyenler...

Trump Hz. İsa ile Süleymani Hz. Ali'yle resmedildi

Nazlı Çelik'in babası hayatını kaybetti

AA'nın Yılın Fotoğrafları oylaması sonuçlandı