Barış Pınarı megastarın! ilgisini çekmedi

Güncelleme: 12.10.2019 00:01

Hemen her toplumsal olayda sosyal medyada duyarlılıklarını kanıtlamaya çalışan ve Türkiye’nin sanatçısı diye geçinen bazı ünlüler Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı karşısında yine sessizliğe gömüldü.  Özellikle, Tarkan ve Sezen Aksu’nun sessizliği dikkatlerden kaçmadı.

KORAY TAŞDEMİR

Türkiye’nin güney sınırları teröristlerden temizlemek adına Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekâtı, siyasi görüşü ne olursa olsun bütün yurtseverleri bir araya getirirken gözler, toplumsal olaylara karşı duyarlılıkları sözde yüksek olan sanatçılara çevrildi.  Yıllardır terör belasından binlerce can veren Türkiye’nin güneyindeki terör oluşumlarını yok etmek adına giriştiği harekâta karşı büyük bir sessizliğe gömülen ve Türk askerinin mücadelesini görmezden gelen ünlüler, siz kimin sanatçısısınız” dedirtti. Tarkan, Sezen Aksu, Cem Yılmaz, Yılmaz Erdoğan, Halit Ergenç, Şevket Çoruh ve Ata Demirer gibi isimler, Barış Pınarı Harekâtı’na karşı tek bir mesaj paylaşmazken Cüneyt Arkın, Hasan Kaçan, Ahmet Yenilmez, Doğa Rutkay, Murat Kekilli, Kıraç, Metin Şentürk, Yıldız Tilbe ve Alişan gibi isimler ise Türk askerinin yanında olduğunu belirten paylaşımlarda bulundular.

Bebekler ölüyor sesleri çıkmıyor

Türk askerinin Fırat’ın doğusuna girmesi karşısında sessizliğe gömülen, Türk askerine bir iyi dilek mesajını bile çok gören ünlüler, önceki gün PKK’lı teröristlerin attığı havan topu ile şehit düşen 9 aylık bir bebek 11 yaşındaki çocuk için dahi sessizliklerini bozamadı. Gezi Parkı’nda kesilen birkaç ağaç için günlerce sokaklarda kol kola yürüyenlerin yitip giden minik bedenler karşısında üç maymunu oynaması tepki topladı.

 

 

 

Dünya, Türkiye'nin salgınla mücadeledeki başarısını konuşuyor

Şarkıcı Alişan ölümden döndü

Başkan Erdoğan'dan TV kanalı talimatı

Bakanlık, cinsel istismar içerikli yayın için savcılığa başvurdu

Mory Kante hayatını kaybetti

Kaçak yapısı ortaya çıkan Fatih Portakal hakkında bir bomba haber daha

Vişne sapı çayının inanılmaz faydaları
Kantaron yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Kanserin en önemli 3 belirtisi
Browni kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan El Mukit zikrinin faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(07.08.2020)
Dolar ne kadar? 07.08.2020
Konuşamayan çocuğa okunacak dua ve sureler
Sarımsak suyu nasıl tüketilir?
Melisa yağının faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Enbiya suresi, Enbiya suresinin okunuşu ve anlamı
Maide suresinin faziletleri ve faydaları
Maide suresinin nüzul sebebi
Maide suresinin okunuşu nasıldır?