BEM-BİR-SEN’den Milat’a ödül

Güncelleme: 12.01.2019 08:37

BEM-BİR-SEN tarafından düzenlenen 9. İbrahim Keresteci Basın Ödüllerini sahiplerini buldu. Son dönemde toplumsal sorunları gündeme taşıyarak ön plana çıkaran gazetemizin Ankara muhabiri Neşat Gündoğdu da yaptığı çıkışla ödül almaya hak kazandı.

MİLAT / ANKARA

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN)’nın göreve giderken trafik kazasında hayatını kaybeden eski genel sekreteri adına düzenlediği “İbrahim Keresteci Basın Ödülleri”nin dokuzuncusu İstanbul’da görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve MHP’nin Meclis Başvekili İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın ellerinden ödüllerini alan basın mensuplarının düzenlendiği tören sonrasında İBB Mehter Takımı’nın gerçekleştirdiği göz kamaştırıcı gösteri ile salondakiler coştu.

Milat’a özel ödül

Bem-Bir-Sen tarafında oluşturulan özel çalışma grubunun verdiği kararla son dönemde yaptığı toplumsal içerikli haberlerle çıkışa geçen gazeteci olarak Milat Gazetesi Ankara muhabirimiz Neşat Gündoğdu da ödül aldı. Gündoğdu, ödülünü TBMM Başkanvekili Celal Adan’ın ellerinden alırken TBMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ile beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yıldırım’dan İstanbul için ilk adım

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada basın emekçilerinin görevlerinin zorluğuna değinerek, “Bazen biz onları anlamayız bazen onlar bizi’ diyerek salondakilerin tebessüm etmesine neden oldu. Yıldırım, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları için kreş yardımı ve Sosyal Denge Tazminatı konularında mağduriyetlerinin giderilmesi çağrısına da cevap vererek, “Bunlar insani meselelerdir. Seçim malzemesi yapılamaz. Bu sorunların birkaç gün içinde çözülmesi için çalışacağım. Size söz veriyorum” dedi.

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Ayasofya'nın 'cami' olduğu yıllar

İşte 1935 yılında alınan kararla müzeye çevrilen Ayasofya'nın 1904 yılında henüz cami olarak kullanıldığı döneme ait fotoğraflar... Twitter'ın sevilen hesaplarından Tarih Lügatı sayfası yayınladığı fotoğraflarla ilgi çekiyor. Ayasofya müzeye çevrilmeden önce çekilmiş ender fotoğraflardan.

Londra'da anma töreni

Günün diğer manşetleri

Arnavutköy'de fabrika yangını

SOLOTÜRK'ten gösteri uçuşu

THY'den Çanakkale anısına özel video

Geçen yıl özel bir uçuş ve anonsla Çanakkale Şehitlerini anan Türk Hava Yolları (THY), bu yıl da şanlı zaferin kahramanları için özel bir video yayınladı.

'Tosun' yeniden yollara düşecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) şirketi İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri Genel Müdürlüğünün (İETT) Şişli garajındaki atölyesinde, 1968'de üretilen Türkiye'nin ilk yerli troleybüsü "Tosun", çevresel farkındalık oluşturması amacıyla yakında yeniden yollarda olacak.

John F. Kennedy'in, suikaste uğramadan önce unutulmaz konuşma

Başkan Erdoğa'dan çok sert mesaj: Türkiye'ye parmak sallayanlar...
Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev istifa etti
Mevlüt Uysal müjdeyi duyurdu: Yeni hat bu sene sene açılıyor!
Ev sahipleri dikkat! Son gün 25 Mart
Başkan Erdoğan: Türkiye'yle hesabı olan herkes 31 Mart'ı bekliyor
Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu
Bakan Albayrak net konuştu: 2019'da tek haneli rakamları göreceğiz
Avrupa'nın en büyüğü olacak! Yarın açılıyor...
Başkan Erdoğan'dan kritik 'Yeni Zelanda' çıkışı! 'Biz hesap sorarız'
Akdeniz'i ısındıracak kirli ittifak! Kudüs'te toplanacaklar...
Kuzey Marmara Otoyolu Kurtköy-Akyazı kesiminin 4. bölümü açılacak!
Bu oyunlar İslamofobiyi tetikliyor!
MHP'den teşkilatlara uyarı!
Asırlar sonra ibadete açılacak
Prens Selman'a soğuk duş!

En Çok Okunan Haberler