BEM-BİR-SEN’den Milat'a ödül

Güncelleme: 12.01.2020 00:01

Bem-Bir-Sen tarafından düzenlenen “10. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri” sahiplerini buldu. 31 Mart sonrası işlerine son verilen kamu çalışanlarının sesini Türkiye’ye duyurduğu haberlerle dikkat çeken, işçilerin mücadelesine verdiği destekle emekçilerin takdirini kazanan gazetemizin Ankara Muhabiri Ezgi Çelik’te ödüle layık görüldü.

Milat\Ankara

10. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri, Ankara’da düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerini buldu. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un da katıldığı ödül töreninde 21 gazeteci ödüllerini, AK Parti Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu’dan aldı.

 Milat Gazetesi ödüle layık görüldü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve Bem-Bir-Sen’in 26. Kuruluş yıldönümünde, Bem-Bir-Sen’in Merhum Genel Sekreteri İbrahim Keresteci anısına düzenlenen 10. İbrahim Keresteci Basın Ödüllerin’de Milat Gazetesi’de ödüle layık görüldü. 31 Mart sonrası kamu çalışanlarının sesini ülke genelinde duyurarak, emekçilerin mücadelesine yaptığı haberlerle destek veren gazetemiz Ankara muhabirimiz Ezgi Çelik’e ödülü takdim edildi. Çelik,  eski AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık’tan alırken, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gücümüz: Özgür ve milli basın

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, programda yaptığı konuşmada, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, Türkiye'nin en büyük güçlerinden birisinin özgür ve milli bir basın olduğunu dile getirdi. Kurtulmuş, Türkiye'nin milli menfaatlerinin yanında olan, 15 Temmuz darbe teşebbüsü öncesi ve sonrasındaki bütün süreçlerde milli iradenin yanında duran basın mensuplarına teşekkür etti. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise 10 Ocak vesilesiyle sendikanın kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını, İbrahim Keresteci'ye vefa gösterdiklerini ve Çalışan Gazeteciler Günü'ne ilişkin bir farkındalık oluşturmaya çalıştıkları bir toplantıda buluştuklarını ifade etti.

31 Mart, milat olsun

31 Mart seçimlerinin ardından emekçilere yönelik zulüm, baskı ve işten çıkarmalara ilişkin konuşan Yalçın, “31 Mart'tan sonraki süreçte arkadaşlarımız, baskıyla mobbingle yıldırmayla bizden istifa ettirildi, bir başka konfederasyona aktarıldı, ondan sonra atıldı. Bu konuda bir yasal düzenleme yapılabilir.31 Mart milat kabul edilerek, 31 Mart'tan bugüne mesleği, ekmeği elinden alınmış bini bulan insan da dahil olmak üzere tamamı kadroya geçirilebilir, ekmekleri iade edilebilir ve bu anlamda samimiyetsiz belediye başkanlarının, samimiyetsiz parti liderlerinin iki dudağının arasına insanların ekmeğiyle emeği hapsedilmeyebilir" dedi.

26 yılı geride bıraktık

Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu da sendikanın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne denk gelen kuruluş yıl dönümüyle 26. yılını geride bıraktığını belirtti. Basın ödülleri töreninin bir anma, vefa programı olduğunu kaydeden Uslu, 7 güzel adamdan biri olan Memur-Sen'in kurucusu Mehmet Akif İnan'ı da rahmet ve minnetle yad ettiğini söyledi. Konuşmaların ardından İbrahim Keresteci Basın Ödülleri sahiplerine verildi.

Ödüller sahiplerini buldu

Barış Pınarı Harekâtı sırasında yaptıkları canlı yayın esnasında terör örgütü tarafından saldırıya uğrayan gazeteciler, Diyarbakır’da terör örgütü tarafından çocukları dağa kaçırılan annelerin mücadelesini aktaran gazeteciler, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından birçok bölgede zulme uğrayan emekçilerin sesi olan gazeteciler, çalışma hayatına ilişkin fark yaratan ve gündem oluşturan gazetecilerin ödüllendirildiği programda 21 ödül verildi. İşte o isimler: Sabah Gazetesi editörü Kenan Kıran, Yenişafak Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu, Milliyet Fotoğraf Servisi Müdürü Bünyamin Aygün, TRT Radyo Dış Yayınlar Yöneticisi Serdar Aydın, Memurlar.net Haber Müdürü Edip Üzen, Takvim Ekonomi Müdürü Faruk Erdem, 24 TV Güneydoğu Temsilcisi Şeyhmus Çakan, A Haber Güneydoğu Temsilcisi Sinan Yılmaz, NTV İstihbarat Şefi Ahmet Ergen, AA Fransa Foto Muhabiri Mustafa Yalçın, TRT Haber Sunucusu Gülçin Üstün Can, Milli Gazete Köşe Yazarı Mustafa İşcan, Türkiye Gazetesi Köşe Yazarı İsa Karakaş, AA Muhabiri Ahmet Kaplan, AA Muhabiri Ömer Yasin Ergen, Milat Gazetesi Muhabiri Ezgi Çelik, Yeni Akit Gazetesi Muhabiri Resul Ekrem Şahan, Sabah Gazetesi Muhabiri Betül Alakent, Yeni Doğdu Gazetesi Köşe Yazarı Orhan Yazıcılar, TGRT Muhabiri Emre Kol, TGRT Kameramanı Burak Taştan.

Atakan'ı meşhur eden videoyu paylaştığı için bin pişman!

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi

Etnik Giyim Tarzı Nedir?

Ömercik son yolculuğuna uğurlandı
Animelerin Eşsiz Dünyasına Açılan Pencere

1 YTL'si için 100 bin TL istiyor

Hızlıbul ile Tüm Freelance Hizmetler Bir Tık Kadar Uzağınızda!

Habertürk Temsilcisi Bülent Aydemir özür üstüne özür diledi!