Bir oda dolusu 'yalan', bir TV dolusu 'dolan'

Güncelleme: 23.12.2019 17:01

Bir habere kaç yalan sığdırılabilir? Eğer mevzubahis Odatv ise çok, hem de çok... Odatv namı diğer "karanlık oda" manşetleriyle yaptığı algı operasyonlarıyla meşhurdur. Ancak bugün kelimenin tam manasıyla zirve yaptı. Paranoyadan rezilliğe kadar, bugün yelkenler fora Odatv'de... Gazeteciliği yerin dibine çeken manşetlerini inceledik bugün sizin için. İşte o çarpıcı tablo...

MilatGazetesi.com / ÖZEL

1- ODATV'DE NELER OLUYOR?

Yeni Şafak yazarı Hüseyin Likoğlu, FETÖ ile mücadeleyi kasıtlı olarak sekteye uğratanlara dikkat çektiği köşe yazısında, FETÖ'ye karşı hassasiyet gösterenlerin "paranoyak" yaftası ile pasifize edilmeye çalışıldığını yazdı. FETÖ'cülere kalkan olmaya çalışan bu grubun kapalı kapılar ardında, Cumhurbaşkanı Erdoğan için bile "paranoyak" ifadesi kullandığını vurgulayan Likoğlu, bunların asıl niyetlerinin FETÖ'yu korumak olduğunu ifade etti.

Oda TV ise bu yazıyı tersine çevirerek, "AK Parti'de neler oluyor? Kapalı kapılar ardında Erdoğan'a Paranoyak deniyor" başlığıyla servis etti. Hem FETÖ'nün ekmeğine yağ sürdü, hem Erdoğan'a yönelik "aklını yitirmiş bir lider" iması yaparak çirkin bir iftira atmış oldu, hem de sanki AK Parti içinde kendi liderine "paranoyak" diyenler varmış gibi bir algı oluşturdu. . Bir FETÖ'yle mücadale yazısını daha tam tersine çeviren Oda TV, bu yazıyla Erdoğan'ı vurmaya kalktı. 

 

OdaTV'de neler oluyor? Sakın paranoyak olan siz olmayasınız. Yoksa Erdoğan'a vurmak FETÖ ile mücadele etmekten daha mı kolay geliyor, Erdoğan düşmanlığı FETÖ düşmanlığının bile önünde mi sizin için? Daha da vahimi FETÖ sever mi oldunuz yoksa? Sakın "Biz mi, asla biz FETÖ mağduruyuz. FETÖ bizi içeri attı" demeyin. Çünkü FETÖ mağduru Sinan Aygün'ü de siz FETO sever olmakla suçluyorsanız. Hem de bu rezil manşetten bir kaç haber sonra. İşte o manşet:

2-  ODATV'NİN DERDİ 

Mansur Yavaş'ı rüşvet istemekle suçlayan Sinan Aygün hakkında yayınladığı haberde Odatv şu ifadelere yer verdi: “Sinan Aygün'ün Ergenekon'la ilgili bugün horozlanmasına bakmayın. Fetö'cü sözde savcı, hakimlerin önünde bin takla attı.Nasıl tahliye olduğu da malûm.Fetöcü Akın İpek'le çok özel ilişkilerini de bilmeyen yoktur.Gökçek ve Zafer Çağlayan ile kurdukları rant çarkı bozuldu.Derdi bu!” Biz de Odatv'ye soruyoruz, sakın sizin de başka bir derdiniz olmasın?

 

3-  İSLAM'A VURMAZSA OLMAZ! ODA TV MANTIĞI: "TARİKATLARA VUR DA NASIL VURURSAN VUR, HEM O SIRADA İSLAM DA YARA ALIR"

Odatv'nin ikinci algı operasyonu ise çocuklara yönelik iğrençi bir cinsel istismar üzerinden oldu. İşte o görsel. Bu manşeti görünce akla ne geliyor? Ancak gerçek bambaşka!..

Okuycuların büyük çoğunluğunun haberlerin sadece başlıklarına bakarak yorum yaptığı gerçeğini çok iyi bilen Odatv, manşetten verdiği haberde hadisenin İslami bir tarikatta olduğu algısını uyandırdı. Gerçeği ise ancak haberi tıklayıp okuduğunuzda görüyorsunuz. İşte haberin içeriği: "Katolik dünyasının en büyük tarikatlarından biri olan “İsa'nın Lejyonerleri”nin kurucusu Rahip Marcial Maciel’in en az 60 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu belirtildi. 33 rahip tacizle suçlanırken, bunların 18'inin hâlâ görevde olduğu ifade edildi. Rapor, tacizin sistematik bir hale geldiğini de ortaya koydu."

4- REZİLLİK AKAN BİR MANŞET DAHA

Rezil bir manşet daha. Aslında burada rezil olan sadece bu yayıncılık anlayışı.

Yazının detaylarına bakınca asıl dert anlaşılıyor. Yazıda geçen "Kuveyt ya da Arap sermayesine yönelmesi, ekonomik açıdan israf ve gelecek nesillere ilave yük yıkmanın yanında" şeklindeki ifadeler İslam dünyasın, Arap dünyasına yönelişe duyulan tepkiyi, İslam ve Arap düşmanlığını ortaya koyarken; bu rezilliklerinin arkasına da şu düşünceyi gizliyorlar aslında: "Aman ha ABD'nin, İngiltere'nin, Fransa'nın tüm Avrupa ve batı dünyasının peşinden koştuğu, bazen kapılarında yatarak, bazen tehditle, bazen dalavere ile yöneldiği Arap sermayesine siz ahlaklı bir ticaret yoluyla dahi olsa yönelmeyin. Batıya kul köle olun, IMF'den para dilenin ama Arap sermayesi Türkiye'ye gelmesin. ABD, Avrupa'ya, İngiltere'ye kapı kulu olmak Araplarla ticaret yapmaktan yeğdir." İşte bu zihniyetin Türkiye'ye ve Türk insanına reva gördüğü rol budur.

5- SEN MOSSAD'IN SÖZCÜSÜMÜSÜN ODATV?

Bir haber sitesi MOSSAD'a dayanan bilgiyi haber yapamaz mı? Elbette yapar. Ancak neden İsrail medyası gibi yapar? İşte soru bu. 


Türkiye'nin Libya hamlesi batıyı ters köşe yaptı ya, işte Odatv de herhalde bu hamleden rahatsız olmuş. Haber özetle şöyle; "Mısır tankları Perşembe günü Türkiye'nin Libya'ya herhangi bir "müdahalesini" önlemek amacıyla Mısır'a ulaşmış. (Mısır tankları Mısır'a ulaştı ne dekemekse) Ayrıca Mısır’a ait hava filosunun bir kısmının da hazır bekletildiği aktarıldı. Sisi'nin bu hamlesi Erdoğan'a bir cevap. Eğer Türkiye Libya’ya asker gönderirse, Mısırlı hava güçleri Türkiye'ye karşı bir restleşme için devreye girecek."

MOSSAD demek istiyor ki, "Ayağını denk al Türkiye". Peki Odatv ne demek istiyor?

Odatv'nin derdi Mehmetçiği korumak olsa, baş göz üstüne. Ancak PKK'ya ve FETÖ'ye destek çıktıkları haberler nedeniyle bu ihtimal zayıf kalıyor.

6- KANAL İSTANBUL'U DESTEKLEYEN BİR RAPOR ÇIKTI! NE YAPMAK LAZIM! HEMEN RAPORU YAZAN ŞİRKETE SALDIRIN

Şirket nedir necidir bilgimiz yok. Ancak Odatv'nin ne mal olduğunu bildiğimiz için o kısmına sonra bakacağız. Çünkü şirket hakkında Odatv'nin de elle tutulur bir bilgisi yok olması da gerekmiyor. Raporu itibarsızlaştıracak dolayısıyla da Kanal İstanbul'u kötüleyecek bir cümle olsun yeter. Google'a yaz ne iddia var ise ekle haberin içine ver gitsin. Odatv kafası...

7- BUGÜNLERDE MEB'E VURAN HABERLER ÇOK REVAÇTA, BİR TANE DE ODATV PATLATMASA OLUR MU

Aşağıdaki görsele bakınca ne düşünüyor insan? MEB bütün öğrencilerden para toplamak için bir skandala imza atmış sanki! Öyle değil mi? Yok değil, Odatv sınav için öğrencilerden 10 TL alan bir kurum olduğunu öğrenmiş, ver gazı, mühim olan algı!..

Yalnız haber çok zengin!.. Hakkını vermek lazım. İçinde AK Parti var, FETÖ var, dershane var, özel okul var, MEB var... Var da var...

8- ODATV'NİN HİÇ HATASI YOK MU?

Bir toplantıda konuşan Mehmet Ağar mühim konulara değinmiş. Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nu eleştirmiş. FETÖ, Libya Mutabakatı, uluslar arası ilişkiler, iç siyaset konuşmuş da konuşmuş.  Sonra şunu da eklemiş: "Türkiye bir eşik atlamak üzere. Bu süreçte bedel ödedi. Yeni kurulacak partileri mutlaka vazgeçirmek lazım. Aksi takdirde çok ağır sonuçları olur. İki yapıyla da mücadele konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a duyulan güven çok önemli. Hiç hatası yok mu, olabilir. Hangi kul hatadan aridir."

Ama Odatv Ağar'ın tüm uyarılarından, birlik beraberlik, Türkiye'nin çıkarı için Erdoğan'a verilmesi gereken destek vb hiçbirini anlamamış, sadece "Erdoğan'ın da hatası olabilir" kısmını anlamış. 

Günaydın Odatv. Bak biz algılarınızı genişletecek daha da uç bir şey söyleyelim. Sadece Erdoğan'ın değil, Allah'ın bütün kullarının hatası olabilir. Peygamberler masumdur sadece. Günaydın kere günaydın!..

Odatv'nin manşetlerle yaptığı algı operasyonunu biz yazarken yorulduk. Aman siz siz olun Odatav'nin oyunlarına gelmeyin. Bu karanlık odada yazılanları değil satır arasında oluşturulmaya çalışılan algıyı görün. Bizden söylemesi....

 

Atakan'ı meşhur eden videoyu paylaştığı için bin pişman!

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi

Etnik Giyim Tarzı Nedir?

Ömercik son yolculuğuna uğurlandı
Animelerin Eşsiz Dünyasına Açılan Pencere

1 YTL'si için 100 bin TL istiyor

Hızlıbul ile Tüm Freelance Hizmetler Bir Tık Kadar Uzağınızda!

Habertürk Temsilcisi Bülent Aydemir özür üstüne özür diledi!