Birgün'ün alçakça iftirasına 5 bin TL ceza

Güncelleme: 03.12.2018 10:16

İhsan Şenocak'ın bir konuşmasını çarpıtarak iğrenç bir iftira atan Birgün gazetesi 5 bin TL tazminat cezasına çarptırıldı. İhsan Şenocak Hoca'nın yaptığı konuşmadan "ensest ilişkiyi savundu" şeklinde iğrenç bir yalan çıkartan gazete, Birgün değil her gün yalan yazmasıyla biliniyor.

Karanlık sol yayın organı Birgün, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) Kurucusu Dr. İhsan Şenocak'ın söylemini kırpıp anlamı dışına çıkararak “ensest ilişkiyi savundu” ithamıyla yaptığı yalan habere ilişkin mahkemeden tazminat cezası geldi.

YALANA TAZMİNAT

Birgün paçavrasında yayınlanan “Gerici Şenocak Ensest İlişkiyi Savundu” başlıklı yalan haberle ilgili İhsan Şenocak Hoca’nın avukatlarının açtığı dava sonuçlandı. İstanbul 23. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada haberde yer alan ifadelerin iftira içeriğini taşıdığı gerekçesiyle tazminat cezasına hükmedildi. Mahkeme, Birgün’ü 5 bin TL’lik tazminat cezasına çarptırdı.

ŞENOCAK NE ANLATTI, İSLAM DÜŞMANLARI NE ANLADI

Küfür medyasının iftiraya konu ettiği konuşmasına Şenocak Hoca, müftülere nikah kıyma yetkisinin verildiği süreci bahane ederek İslam’a hakaret edenlere tepki göstermişti. Konuşmasında, “Siz müsterih olun. Eğer böyle bir karar çıkarsa İslam kimseyi zorlamaz. Hristiyan’a, Mecusi’ye, dinsize nikahının İslam’a göre olmasını dayatmaz. İslam ‘ben kilisede evlenmek istiyorum’ diyeni zorla camiye sokmaz. İslam kubur faresine ‘sen de camide yaşayacaksın’ demez. Çok büyük bir günah olmasına rağmen bir Mecusi, annesiyle evlense, İslam’da en büyük günahlardan olan bu durumdan dolayı Mecusi’ye İslam devleti müdahale etmez.” demişti. Bu ifadeleri “Şenocak ensest ilişkiyi savundu” şeklinde çarpıtan İslam düşmanı medya, Birgün’ün yaydığı iftirayı malzeme olarak kullanmıştı.

Aynı iftiraya yer veren Halk TV de mahkeme kararıyla tekzip yayınlamak zorunda kalmış, Şenocak Hoca’dan özür dilemişti.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Günün diğer manşetleri

"İkinci Efes"in çarşısı ortaya çıkarılacak

"İkinci Efes" olarak adlandırılan Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki Aizanoi Antik Kenti'nin "agora" olarak adlandırılan çarşısında kamulaştırma sonrası çalışma başlayacak.

Taklit edilemeyen tek şey cesarettir!

İhtiyaç fazlası yiyecekleri bakın nasıl değerlendiriyorlar

Yeni Zelenda'da ihtiyacı olanlar için, ihtiyaç fazlası yiyeceklerin konulduğu sokaklardaki buzdolabları.

Dünyanın en büyük deprem testleri

Sağlam binaların kullanıldığı, dünyanın en büyük deprem testleri. ABD'deki binaların inşaat güvenliğini artırmak için yapılan bu testlerde maket yerine gerçek binalar kullanılıyor. Testi başarılı geçen proje ülke genelinde inşaatlar da bu şekille yapılıyor.

Yüksek sese maruz kaldığında solan bitki!

Mimosa Pudica yani 'küstüm otu'. Yüksek düzeyde sese mâruz kaldığı an, anında soluyor. Ayrıca 1 hafta bakmadığınız ve su vermediğiniz zaman da soluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimseye yarar sağlamaz
Şüpheli oy sayısı 300 binden fazla
Seçim tutanağına yazılan geçersiz oylar torbadan çıkmadı
İşte CHP'ye yazılan geçersiz oy sayısı
İyi Parti'de İsyan çıktı! Akşener'in hamlesi partiyi karıştırdı
YSK 31 Mart seçimlerinin kesin sonuçlarını açıkladı
AK Parti Sözcüsü Çelik: CHP seçimle uğraşmak yerine kavga etmeye devam ediyor
Bir aday daha İstanbul yarışından çekildi
TBMM'ye saldırmaya çalışan teröristler tutuklandı
İlan - Mirasımız Derneği
Başkan Erdoğan: Türkiye'nin bir daha kötü günlere dönmesine izin vermeyeceğiz
İran'dan ABD'ye rest: Taleplerinin sınırı yok, uymayacağız
Meteoroloji'den toz taşınımı uyarısı
İlan İHH
Trabzonspor'a müjde! Başkan Erdoğan devreye girdi

Alaattin Çağıl,İzmir'e Altın Palmiye Getirdi!

2018 yılında zirveye ulaşan Sosyal Medya Uzmanı Alaattin Çağıl, Uluslararası Ödül Töreni olan Altın Palmiye Ödül töreni 2018'in en iyi Sosyal Medya Uzmanı seçilmişti. Yurtdışında olmasından dolayı törene katılamayan Çağıl, ilk Başarı hikayesini bizimle paylaştı İzmirli En İyi Sosyal Medya Uzmanı Alaattin Çağıl şunları söyledi;

Gencebay'ın oğluna saldırıda karar verildi

Geçtiğimiz günlerde usta sanatçı Orhan Gencebay'ın oğlu Gökhan Gencebay'ı bıçakla yaralayıp kaçan taksi şoförü tutuklandı.

Fatih Portakal provokasyon yapayım derken baltayı taşa vurdu

Türkiye karşıtı FOX TV'nin sunucusu Fatih Portakal, İBB tarafından işletilen İGDAŞ'ı zan altında bırakacak suçlamalar yöneltti. Portakal'ın suçlamalarına İGDAŞ'tan cevap gecikmedi. Her fırsatta algı yapıp provokatif haberlerin mimarı olan Fatih Portakal, yine baltayı taşa vurdu.

Elçin Sangu rezil oldu!

Sosyal medyadan CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nu destekleyen oyuncu Elçin Sangu sorumsuzluğunun bedelini rezil olarak ödedi.

Türkiye'den Facebook'a para cezası!

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, "veri ihlali" gerekçesiyle Facebook'a 1 milyon 650 bin lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

En Çok Okunan Haberler