Diriliş'te şoke eden ölüm!

Güncelleme: 08.03.2019 11:34

TRT 1'in efsane dizisi ''Diriliş Ertuğrul''da heyecan bitmiyor. Köse dağ savaşı sonrası Anadolu Selçuklu devletinin Osmanlı devleti kurulmadan önceki halini anlatan ''Diriliş Ertuğrul''un 5. sezonu bu hafta şoke eden bir ölüm sahnesi ile ekranlara gelecek. Moğol komutan Alıncak'tan ağabeyi Gündoğdu'nun beratını alan Ertuğrul, Gündoğdu'nun oğlu Süleyman'a berat belgesini vererek babasına götürmesini söylemişti. Yolda saldırıya uğrayan Süleyman Moğollara esir düşmüştü. Fragmandan analiz ettiğimiz bilgiye göre Süleyman'ı işkence ile katleden Moğollar, cesedi Kayı obasına gönderdi. Bir yandan da Dragos'u keşfetmeye çalışan Ertuğrul bu hafta bir çıkmaza girecek. Dizinin ilerleyen bölümlerinde Ertuğrul, içine girdiği durumdan nasıl çıkacak dizinin hayranları tarafından merak ediliyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139.BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK? TAHMİNLER

Ertuğrul Bey, pusatının hakkıyla kazandığı uç beyliğini geri alıp gücüne tekrar kavuştu. Anadoluda kalkışma başlatılmasına engel bir şey kalmadı. Moğollar'a artık isyan başlatılacaktır.

Alıncak yenilgiyi kabullenmeyecek ve Anadoluyu istila edecektir. Büyük savaşlar yapılıp büyük kayıplar verilecektir. Hülaga hanın korkusuyla Komutan alıncak dehşet saçacaktır.

Beybolat Bey, Ertuğrul Beyin uç beyliği elinden almasını yediremeyip haince ve kalleşçe planlara girecektir ve Ertuğrul'un yeğeni Süleymanın öldürülmesini sağlayacaktır. Ertuğrul Bey, Albastı'nın Beybolat olduğunu bu bölümde öğrenebilir.

Sırma Hatun öfkesine yenik düşünüp Selcan Hatuna tuzak kurarak onu öldürmeye çalışacaktır.

Dragos ise sandığı alamadıklarını söyleyecek fakat Ertuğrul Bey yalan söylediklerini anlayacaktır. Bir süre Zangoçu izleyecek ve emin olduğunda Dragos'u deşifre edip öldürecektir.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139.BÖLÜMÜ NE ZAMAN?

Yönetmenliğini Metin Günay’ın üstlendiği, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın yaptığı “Diriliş Ertuğrul”da Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Didem Balçın, Cengiz Coşkun, gibi isimlerin yer aldığı ve son olarak Engin Benli'nin katıldığı Diriliş Ertuğrul 139.bölümü 13 Mart çarşamba günü TRT 1 ekranlarında olacak. 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMÜ NE ZAMAN İZLENDİ?

Türkiye’nin rekortmen ve en çok izlenen, yapımcılığında ve senaryosunda Mehmet Bozdağ imzası bulunan TRT1’de yayınlanan “Diriliş Ertuğrul” dizisi; 5. sezonundaki 138. bölümüyle yine Total, AB ve ABC1 alanlarında rakiplerini üçe katlayarak reyting ve share’i ile zirvedeki yerini yükselterek korudu.

 “Diriliş Ertuğrul”, her bölüm sürpriz dolu yenilenen kadrosu ve güçlenen konularıyla Türkiye ve dünyada izleyicisini arttırmaya devam ediyor. Total’de 15.85, AB’de 18.59, ABC1’de 19.35 reyting alan dizi rakiplerine oranla üç kat daha çok izleniyor. Dün akşamki 138. bölümü ile liderliğini korumaya devam eden dizi, sosyal medyada da “AllahTürkeYarOlsun” etiketi ile büyük yankı uyandırdı.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 139.BÖLÜM FRAGMANI"

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Günün diğer manşetleri

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

TÜİK, ölüm nedenlerini açıkladı!
Dikkat geliyor! Kavrulacağız...
Yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih belli oldu!
İlan İHH
Tarlaya üzerine mühimmat bağlı balon düştü
İlan - Mirasımız Derneği
Finlandiya'da aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı
Bozdağ'dan kritik açıklamalar!
Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı!
Taşeron işçiler Devlete kâr ettirdi
O kente 50 fabrika kurulacak
Soylu'dan S-400 açıklaması! 'Yarın eyvah para etmez'
TBMM'de yoğun mesai!
8 büyüklüğünde depremle sarsıldılar
Bakan müjdeyi verdi! Bayramdan önce ödenecek

Hırsızların rehin aldığı işadamı ve eşi yaşadıklarını anlattı!

Hırsızlar tarafından evlerinde rehin alınan ve darp edilen Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar, yaşadıklarını anlattı. Failleri bir an önce görmek istediğini belirten Zehra Sarar, "Ben de onu aynı şekilde yere yüzükoyun yatırıp üzerini tekmeleyeceğim.” dedi.

Spor için oruç bırakılmaz

Alaattin Çağıl,İzmir'e Altın Palmiye Getirdi!

2018 yılında zirveye ulaşan Sosyal Medya Uzmanı Alaattin Çağıl, Uluslararası Ödül Töreni olan Altın Palmiye Ödül töreni 2018'in en iyi Sosyal Medya Uzmanı seçilmişti. Yurtdışında olmasından dolayı törene katılamayan Çağıl, ilk Başarı hikayesini bizimle paylaştı İzmirli En İyi Sosyal Medya Uzmanı Alaattin Çağıl şunları söyledi;

Gencebay'ın oğluna saldırıda karar verildi

Geçtiğimiz günlerde usta sanatçı Orhan Gencebay'ın oğlu Gökhan Gencebay'ı bıçakla yaralayıp kaçan taksi şoförü tutuklandı.

Fatih Portakal provokasyon yapayım derken baltayı taşa vurdu

Türkiye karşıtı FOX TV'nin sunucusu Fatih Portakal, İBB tarafından işletilen İGDAŞ'ı zan altında bırakacak suçlamalar yöneltti. Portakal'ın suçlamalarına İGDAŞ'tan cevap gecikmedi. Her fırsatta algı yapıp provokatif haberlerin mimarı olan Fatih Portakal, yine baltayı taşa vurdu.

En Çok Okunan Haberler