Ekşisözlük’ün hakareti yanına kâr kalmayacak

Güncelleme: 03.10.2019 14:32

Kutsala Saygı Derneği (KUSAD) geçtiğimiz hafta, "Ekşi Sözlük" isimli sitede, 15 Temmuz şehitlerine alçakça hakaret eden "dr bargiran" isimli kullanıcı için suç duyurusunda bulundu.

KUSAD, 15 Temmuz şehitlerine hakaret eden 'ekşi sözlük' yazarı hakkında suç duyurusunda bulundu. Kutsala Saygı Derneği (KUSAD) Başkanı Av. Mehmet Sarı, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne yaptığı suç duyurusunda, şehidlik kavramına ve 15 Temmuz şehidlerine hakaret ve aşağılayıcı ifadeler kullanıldığını belirterek, bunun mevcut yasalara göre suç oluşturduğunu söyledi. Sarı, Söz konusu hakareti yapan kişinin cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Ekşisözlük’ten çukurluk

Geçtiğimiz hafta "Ekşi Sözlük" isimli, İslâm ve Türklük düşmanı lümpen Batıcı kesimin yazdığı bir sitede, "Vibratöre Türkçe İsim Önerileri" diye bir başlık açılmış, bu sapkın başlık altında, "dr bargiran" isimli bir kullanıcı isim önerisine "15 Temmuz Şehitleri çubuğu" cevabını vermişti. Bu aşağılık yoruma gelen tepkiler sonrası, yorum silinmişti. 15 Temmuz şehitlerine yapılan bu adi hakaretle ilgili, suç duyurusunda bulunan Kutsala Saygı Derneği Başkanı Av. Mehmet Sarı, Nabız Haber'e konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bugün Anadolu Adliyesi'nde söz konusu hakaret ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "15 Temmuz şehitlerine yapılan bu hakaret cezasız kalmamalı!" dedi... "15 Temmuz şehitlerinin hain kalkışma sırasında vatanı korumak için meydanlara inen ve bu sırada darbeci hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehadet şerbetini içen insanlarımız" olduğunu belirten Av. Mehmet Sarı, şehitlik kavramının da dini ve milli kutsalı ifade ettiğini vurguladı.

Düşünce özgürlüğü değil, suç

KUSAD olarak yaptıkları suç duyurusunda, işlenen fiilin TCK 216/3 ve 301. maddesi çerçevesinde suç teşkil ettiğini belirten Sarı, "Bu tür ağır hakaret ve tahrik içeren paylaşımların düşünce özgürlüğü çerçevesinde değil, kanunun tarif ettiği suç kapsamına girdiğini" söyledi. 15 Temmuz'da insanların canları pahasına darbeci hainlere direndiğini vurgulayan Sarı, "Bu ne idüğü belirsiz kişilerin, şehitleri ve onların hayattaki yakınlarını da rencide ettiğini" ifade etti. KUSAD Başkanı Av. Mehmet Sarı, "Ülkemizi hain bir darbe ve işgalden kurtaran bu aziz şehitlerimize yapılan hakaret cezasız kalmamalı" diye konuştu.

Diziler, genlerimizi bozuyor

İşte Kenan Işık'ın son durumu

BEM-BİR-SEN'den Milat'a ödül

Kerem Bürsin: Yılbaşında sarhoş olup sapıtmaktansa dua ediyorum
Yerli otomobile dahi sevinemeyenler...

Trump Hz. İsa ile Süleymani Hz. Ali'yle resmedildi

Nazlı Çelik'in babası hayatını kaybetti

AA'nın Yılın Fotoğrafları oylaması sonuçlandı