Ekşisözlük’ün hakareti yanına kâr kalmayacak

Güncelleme: 03.10.2019 14:32

Kutsala Saygı Derneği (KUSAD) geçtiğimiz hafta, "Ekşi Sözlük" isimli sitede, 15 Temmuz şehitlerine alçakça hakaret eden "dr bargiran" isimli kullanıcı için suç duyurusunda bulundu.

KUSAD, 15 Temmuz şehitlerine hakaret eden 'ekşi sözlük' yazarı hakkında suç duyurusunda bulundu. Kutsala Saygı Derneği (KUSAD) Başkanı Av. Mehmet Sarı, İstanbul Anadolu Adliyesi'ne yaptığı suç duyurusunda, şehidlik kavramına ve 15 Temmuz şehidlerine hakaret ve aşağılayıcı ifadeler kullanıldığını belirterek, bunun mevcut yasalara göre suç oluşturduğunu söyledi. Sarı, Söz konusu hakareti yapan kişinin cezalandırılması gerektiğini belirtti.

Ekşisözlük’ten çukurluk

Geçtiğimiz hafta "Ekşi Sözlük" isimli, İslâm ve Türklük düşmanı lümpen Batıcı kesimin yazdığı bir sitede, "Vibratöre Türkçe İsim Önerileri" diye bir başlık açılmış, bu sapkın başlık altında, "dr bargiran" isimli bir kullanıcı isim önerisine "15 Temmuz Şehitleri çubuğu" cevabını vermişti. Bu aşağılık yoruma gelen tepkiler sonrası, yorum silinmişti. 15 Temmuz şehitlerine yapılan bu adi hakaretle ilgili, suç duyurusunda bulunan Kutsala Saygı Derneği Başkanı Av. Mehmet Sarı, Nabız Haber'e konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bugün Anadolu Adliyesi'nde söz konusu hakaret ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "15 Temmuz şehitlerine yapılan bu hakaret cezasız kalmamalı!" dedi... "15 Temmuz şehitlerinin hain kalkışma sırasında vatanı korumak için meydanlara inen ve bu sırada darbeci hainlerin kurşunlarına hedef olarak şehadet şerbetini içen insanlarımız" olduğunu belirten Av. Mehmet Sarı, şehitlik kavramının da dini ve milli kutsalı ifade ettiğini vurguladı.

Düşünce özgürlüğü değil, suç

KUSAD olarak yaptıkları suç duyurusunda, işlenen fiilin TCK 216/3 ve 301. maddesi çerçevesinde suç teşkil ettiğini belirten Sarı, "Bu tür ağır hakaret ve tahrik içeren paylaşımların düşünce özgürlüğü çerçevesinde değil, kanunun tarif ettiği suç kapsamına girdiğini" söyledi. 15 Temmuz'da insanların canları pahasına darbeci hainlere direndiğini vurgulayan Sarı, "Bu ne idüğü belirsiz kişilerin, şehitleri ve onların hayattaki yakınlarını da rencide ettiğini" ifade etti. KUSAD Başkanı Av. Mehmet Sarı, "Ülkemizi hain bir darbe ve işgalden kurtaran bu aziz şehitlerimize yapılan hakaret cezasız kalmamalı" diye konuştu.

Bakanlık, cinsel istismar içerikli yayın için savcılığa başvurdu

Mory Kante hayatını kaybetti

Kaça yapısı ortaya çıkan Fatih Portakal hakkında bir bomba haber daha

Fatih Portakal'ın da ‘kaçak' yapısı ortaya çıktı

Meryem Uzerli Kur'an-ı Kerim okumaya başladı

RTÜK'ten iki kanala ceza!

Altın fiyatlarında son durum...(01.06.2020)
Dolar ne kadar? 01.06.2020
Meryem suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Ayetel Kürsi'nin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Nas suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Felak suresinin okunuşu ve anlamı nasıldır?
Kekik kullanmanın faydaları nelerdir?
Ayakkabı kokusu nasıl geçer?
Bronşit neden olur?
Mümtehine suresi, Mümtehine suresinin okunuşu ve anlamı
Hucurat suresinin faziletleri ve faydaları
Hucurat suresinin nüzul sebebi...
Hucurat suresinin okunuşu nasıldır?
Akciğer kanseri belirtileri nelerdir?
Damla sakızlı çatlak kurabiye nasıl yapılır?
Kabir azabından kurtulmak için okunacak dua