Netflix'ten büyük skandal

Güncelleme: 13.12.2019 15:58

Yayınladığı dizi ve filmlerde eşcinselliği öven Netflix'in, Hz. İsa'yı (as) büyük ve adice bir iftira atarak eşcinsel gösteren 'The first temptation of Christ' (Mesih'in ilk günahı) dizisi tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Skandal dizi için dünya genelinde boykot çağrısı yapıldı.

Brezilya'da bir milyondan fazla kişi, internet üzerinden video izleme platformu Netflix'te Hz.İsa (as) hakkında yayınlanan bir sözde komedi dizisi için boykot çağrısında bulundu. Netflix'te 3 Aralık'ta yayınlanan aşağılık dizide, Hz. İsa'nın (as) eşcinsel olarak gösterilmesi başta Hristiyan cemaati olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekti.

Alçaklar, ulul azim Peygamberlerden Hz. İsa'yı (as) büyük bir iftira atarak eşcinsel gösterdiler

YouTube'da tanınan Porta dos Fundos Brezilyalı komedyen grubunun, "The first temptation of Christ" (Mesih'in ilk günahı) adlı dizide sözde Hz.İsa'yı oynayan aşağılık karakter, erkek arkadaşını ailesi ile tanıştırıyor.

Netflix'e boykot başladı

Herkesi şoke eden söz konusu sahnelere karşı, Alex Brindejoncy adlı bir kişi Change.org internet sitesinde başlatığı imza kampanyası ile Hristiyanların inancıyla alay edildiği gerekçesiyle Netflix'i boykot etme çağrısında bulundu.

Kampanyaya destek veren kişi sayısı, perşembe akşamı TSİ 20:50'de toplam 1 milyon 120 bine ulaştı.

Bolsonaro: Halkın yüzde 86'sının inancına saldırmaya değer miydi?

Boykot çağrısına destek verenler arasında da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun oğlu milletvekili Eduardo Bolsorano da bulunuyor.

Oğul Bolsoranro, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İfade özgürlüğünü destekliyoruz, fakat bunun için halkın yüzde 86'sının inancına saldırmaya değer miydi?" diyerek Netflix Brezilya ve dizi yapımcılarına tepki gösterdi.

Piskopos: Netflix üyeliğimi iptal ettim

Dizinin "kaba ve saygısız" olduğunu vurgulayan Brezilya'nın Pernambuco eyaleti Piskoposu Henrique Soares da Costa ise, Netflix üyeliğini iptal ettiğini ve platformun "şeytani bir güç tarafından ele geçirildiğini" iddia etti.

Netflix ise boykot çağrılarına ilişkin yorum yapmaktan kaçındı. Geçtiğimiz aylarda Türkiye'de Netflix'te yayımlanan birçok dizi, film ve çizgi filmde LGBTİ+ propagandası yapılarak eşcinselliğin özendirildiği tartışması gündeme gelmişti.

BU DİZİ İSLAM'A DA SALDIRIDIR

Dizide sözüm ona Hz. İsa'yı canlandıran alçağa Müslümanlar da tepki gösterdi. Allah'ın peygamberlirine ayırmadan iman eden Müslümanlar, bu aşağılık kanal için gerekenin yapılmasını bekliyor.

Atakan'ı meşhur eden videoyu paylaştığı için bin pişman!

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi

Etnik Giyim Tarzı Nedir?

Ömercik son yolculuğuna uğurlandı
Animelerin Eşsiz Dünyasına Açılan Pencere

1 YTL'si için 100 bin TL istiyor

Hızlıbul ile Tüm Freelance Hizmetler Bir Tık Kadar Uzağınızda!

Habertürk Temsilcisi Bülent Aydemir özür üstüne özür diledi!