Paris’te Nerede Kalınır?

Güncelleme: 16.12.2019 17:56

Hayat imkânlarının bize sunmuş olduğu faydalardan bir tanesi de uzak mesafelere çok kısa bir sürede kat ed bilmemize olanak sağlamış olmasıdır. Bu olanaklardan yararlanıp seyahat amacıyla uzak ülkelere gidip farklı medeniyetlerin ve kültürlere güzel bir seyahat deneyimi elde edilebilmektir. Bu imkânları günümüzde birçok organize halde çalışan firma yurtdışı ve yurtiçi müşterilerin kolay bir şekilde seyahat etmelerine olanak tanımaktadır. Fırsatlardan haberdar olmak için bu imkânları tanıyan firmaları yakından takip etmeniz de büyük bir fayda olacaktır. Herkesin merak ettiği özellikle aşık çiftlerin gitmeyi istediği yurtdışı şehirlerinden bir tanesi de Paris’tir.  Paris gezmek için herkesin ilk sırada beklettiği şehirlerarasında yer almaktadır. Paris hakkında bilgi verip gitmeden önce donanımlı bir hale gelebilmesi için size bir yazı derledik.

Ayrıca daha detaylı bilgi için https://www.neredekalinir.net/paris/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paris Şehri

Dünyanın en romantik şehri unvanı ile herkesçe bilinen bir şehirdir. Bu şehrin nüfusu 2,14 milyon kadardır. Avrupa’daki en bilindik şehirlerden olan Paris şehri Sen nehri etrafında kurulmuştur. Paris’in yapıları büyük bir ilgi çekmektedir. Bu yapılar UNESCO dünya mirası listesinde yer alacak kadar değerlidir. Şehirde uzun yürüyüş yolları bulunmakta ve bu yürüyüş yollarında ortaçağ ve Roma eserlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Hiç kuşkusuz dünya nüfusunun en çok seyahat ettiği şehirlerden bir tanesidir Paris.  19. Yüzyılda Napolyon’un uzun uğraşları sonucunda şehir binaları ile bugünkü konumunun oluşmasına neden olmuştur. Paris’te gezmek istiyorsanız tur paketlerinden haberdar olup bunlara katılabilirsiniz. Bu şehirdeki birçok yer gezilerek keşfedilmektedir. Örneğin eski mezarlıkları ve diğer yapıları görebilmek için oluşturulmuş olan yürüyüş yollarını tercih edebilirsiniz. Paris hem modern hem de lüks bir yaşayış şeklini bütün dünyaya durabilen bir şehirdir. Paris Eyfel Kulesi ile en çok gündeme gelen şehir niteliğine sahiptir. Eyfel Kulesi’ne hemen hemen duymayan kalmamıştır. Paris’te bulunan Louvre müzesi ve Notre Dama Katedrali kesinlikle gezilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Paris şehri kalabalık nüfusu ve gelen turistleri en güvenilir şekilde ağırlayabilmek için güvenlik önlemlerine yüksek derecede tutup endişe verici olayları olmamasına özen gösterilmektedir. Paris’teki restoranları tercih edecek olursanız Fransız kültüründeki yemekleri hemen hemen hepsini görebilmeniz mümkündür. Paris’in kafelerin de kahvaltıda kruvasan görmeniz de mümkündür.

Paris’te Yemekler

Soğan çorbası, salyangoz ve midye ile yapılan yiyecekler bolca bulunup bölge kalkınca tüketilmektedir.

Paris’in havaları genellikle soğuktur. Yaz aylarında gidecek olursanız ılık ve nemli bir hava ile karşılaşacaksınız. Sıcak aylarda şehre gelen turist sayısı da bir o kadar artmaktadır. Yaz aylarında Paris’e gidecek olursanız Fransa açık tenis turnuvasını da görebilmeniz mümkündür.

O kadar çok turistin ağırlandığı bir şehirde konaklama imkânları da hat safhadadır. Bu konaklama imkânları hakkında size bilgi verecek olursak,

Kiralık Evler

Kiralık evleri daha gitmeden airbnb sitesinden rezervasyon işlemlerini yapabilirsiniz. Bu siteden yapacağınızı rezervasyon işlemleri için büyük indirimlerde yakalayabilmek ihtimaliniz vardır. Lüks otellerde ya da diğer otel çeşitlerinde kalmak istemiyor kendi başınıza bir ev kiralamak istiyor iseniz kiralık evler sizin için en uygun seçenek olacaktır.

https://www.neredekalinir.net/airbnb-nedir/ adresinden detaylı bir şekilde ev nasıl kiralanınr öğrenebilirsiniz.

Lüks Oteller

Hotel De Sers Champs Elysees

Bu oteli konaklama amacıyla seçmiş olan kişiler Şanzelize’ye 400 metre uzaklıkta bir yer seçmiş olacaklardır. Bu Otel 19. yüzyıldan beri konaklama hizmeti vermektedir. Otelin içinde neredeyse konfor ve rahatına düşkün kişiler için eksik hiçbir şey bırakılmamıştır. Otelin içinde çift kişilere özel odalar, aileler için odalar, geniş otopark, wi-fi seçenekleri de bulunmaktadır. Otelin içindeki mobilyalar ve tasarımlar tarihi niteliklere sahip olup kullanıcıları memnun etmektedir.

Le Bristol Paris- An Oetker Collection Hotel

Otel lokasyonu bakımından birçok gezilecek yere yakın bir konuma sahiptir. Şanzelize ve La Madeleine Place gibi yerlere çok yakın bir oteldir. Otelin en büyük bir bahçesi hem de yüzme havuzu gibi birçok imkânı bulunmaktadır. Lüks ve konfora düşkün olan kişilerin tercih edebileceği otel sıralamasında ilk yerlerden birisi bu oteldir.

Nolinski Paris

Müşteri memnuniyetini ilk sıraya koyan bu otel misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya çalışmaktadır. Oteldeki yemek çeşitlerinin içinde Akdeniz yemek kültürü bulunmaktadır. Bu otelde odanızdan Sen Nehri’ni izleyebilirsiniz. Otelin konumu birçok dünyaca ünlü markanın hemen yakınında olduğundan dolayı birçok kişinin tercih ettiği yerler arasında bulunmaktadır.

Hotel De Crillon

Şanzelize caddesinde yer alan bu otel çift halinde gelen kişilerin tercih etti oteller arasında yer almaktadır. Sağlamış oldu romantik ortam ve alternatifleri ile eşsiz bir yer olarak nitelendirmek doğru olacaktır.  Otelde bulunan eşyaların tasarımı ve otelin mimari tasarımı büyük ölçüde kullanıcılarını memnun etmektedir.  Konforlarına düşkün olan kişilerin çekinmeden tercih edebilecekleri yerler arasında yer almaktadır.

 

Hotel Lancaster Paris Champs-Elysees

Bu oteli özel yapan niteliklerinin başında Eyfel kulesine olan yakınlığıdır. Bu otelde Eyfel kulesinin manzarasına bakan odalarda bulunmaktadır. Kaldığınız odadan Eyfel kulesini izliyebilirsiniz. Bu otelin vermiş olduğu hizmetlerde yüksek kalitede olup gelen bütün müşterileri ile yakından ilgilenen bir yer olarak belirtilebilir. Paris’e gidilme sebepleri arasında Eyfel kulesi birinci sıradadır. Bu sebepten dolayı eğer sizde Paris’e gitme sebepleriniz içindeki en belirgin olanı Eyfel kulesi olarak belirtebiliyorsanız, bu otelde kalmanız sizin için harika bir deneyim olacaktır.

Paris’te Şehrinde Buluna Ucuz Oteller

Paris'te yeterince gezebilmek için bütçenizi konaklama yapacağınız yerden kısmak istiyor iseniz sizin için Parsi'te bulunan ucuz otelleri derledik.

Hotel Paris Bastille  Boutet- Mgallery By Sofitel

Bu oteli seçecek olursanız Eyfel kulesine uzak ta kaldığını bilmeniz gerekmektedir. Otel konfor ve şık mimarisi ile güzel bir konaklama imkânı yakalayabilirsiniz. Vermiş olduğu hizmetlere göre aldığı ücret çok daha az kalmaktadır. Bu sebepten dolayı parasını konaklamaya değil de sadece gezmek ve alternatiflerden yararlanmak isteyen kişilerin tercih edebileceği yerlerden bir tanesi bu oteldir.

Hotel Square

Bu otelde ilk olarak ilgi çeken kısım oteldeki personellerin yoğun ilgisidir. Hem fiyatı düşük hem de kaliteli bir hizmet veren otelde konaklama imkânız bulunmaktadır. Bu otelde masaj odaları, sağlık yaşam odalar ve wi-fi ve daha birçok hizmet ile müşterilerini ağırlamaktadır.

Grand Powers

Bu otel hem fiyat bakımından uygun hem de Eyfel kulesine çok yakın bir mesafededir. Otelin konumu birçok gezilecek yere yakın olduğundan dolayı bu otelde tercih edilecek oteller arasında yer almaktadır.

Majestic Hotel Spa, Maison Ablar Hotels Le Diamond gibi otellerde Paris’te kalmak için  bütçe konusunda uygun oteller arasında yer almaktadır.

Yurtdışı ve yurtiçi bütün şehirlerde nerede kalınır öğrenmek için neredekalinir.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Atakan'ı meşhur eden videoyu paylaştığı için bin pişman!

Ortadoğu gazetesi yayın hayatına son verdi

Etnik Giyim Tarzı Nedir?

Ömercik son yolculuğuna uğurlandı
Animelerin Eşsiz Dünyasına Açılan Pencere

1 YTL'si için 100 bin TL istiyor

Hızlıbul ile Tüm Freelance Hizmetler Bir Tık Kadar Uzağınızda!

Habertürk Temsilcisi Bülent Aydemir özür üstüne özür diledi!