Portakal provokasyona başladı

Güncelleme: 05.05.2019 20:41

Amerikan sermayesi Türkiye karşıtı haberleriyle tanınan FOX'un sunucusu Fatih Portakal, yarın YSK'dan "aksi" bir karar çıkabileceğini belirtti. Portakal "Sandığı boykot meşruiyet için önemli." diyerek olası bir yeniden seçim kararını provoke etme peşine düştü.

31 Mart seçim sonuçlarının açıklanmasınıın ardından CHP'nin birçok il ve ilçede usulsüzlük skandalları patlak verdi. Birçok sandıkta sahte seçmen, usulsüz oy ve organize hırsızlık tespit edildi.

Gözler YSK'da

AK Parti'nin olağanüstü itirazları sonrası ya seçimler iptal edilerek yeniden sandık başına gidilecek, ya da tüm usulsüzlüklere rağmen Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yoluna devam edecek.

Provokatörler devreye girdi

Kararın yarın açıklanması beklenirken; provokatörler şimdiden olası senaryolara karşı çok sayıda yorum yapılıyor.

Amerikan beslemesi FOX TV haber spikeri Fatih Portakal, konuyla ilgili sosyal medya hesabından skandal bir çağrıda bulundu.

Fatih Portakal, "İstanbul seçimini AK Parti kazansaydı bugün YSK'yı konuşuyor olmayacaktık. İktidar millet iradesinin tecellisi diyecekti. Kurul'un hala seçimi iptal etmeyeceğini duşünenlerdenim. Aksi olursa bence sandığa gitmeye gerek yok. Sandığı boykot meşruiyet için önemli." ifadelerini kullandı.

FETÖ borozanlığı yapıyor!

Fatih Portakal'ın "sandığı boykot" çağrısı bireysel bir çıkıştan ibaret değil. Portakal, İmamoğlu'na mazbata verilmesine en çok sevinen kesim olan FETÖ'cülerin sözcülüğünü yapıyor. FETÖ'cüler de olası bir yeniden seçim kararı korkusuyla provokasyon peşine düşmüş; boykot ve benzeri çıkışlarla sandıktaki usulsüzlükleri örtbas etmek istemişti.

YSK'ya baskı

Kurulduğu ilk günden bu yana yaptığı yalan haberlerle algı oyunu yapan FOX TV ve Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, bu kez de İstanbul'daki yerel seçim sonuçları ile ilgili karar verecek olan YSK üyeleri hakkında "tarafsız değiller" iması yaparak algı oluşturmaya çalışmıştı. YSK'nın tarafsızlığının yeniden seçim kararı vermemesi ile paralel olduğunu ima eden Portakal, bu şekilde kurul üyeleri üzerinde baskı oluşturma peşine düşmüştü.

Hamas'tan işgalcilerle iş tutan Filistin yönetimine sert tepki

Twitter'ın CEO'su FETÖ'cü Enes Kanter'in mesajını retweetledi

Hülya Koçyiğit'ten Barış Pınarı Harekatı'na destek

Barış Pınarı megastarın! ilgisini çekmedi
Mustafa Kemal'i Masonlar mı öldürdü?

İletişim Başkanı Altun gazetecilere saldırıyı kınadı

Kuruluş Osman ilk tanıtımı çok beğenildi

Süryanilerden teröristlere tokat gibi cevap