Shell LGBT’lilere öncülük edecekmiş

Güncelleme: 08.04.2019 00:01

İngiliz menşeili Shell, yaklaşık 100 yıldır bu ülkenin toprağından, suyundan, insanından ve devletin tüm imkanlarından faydalanıyor. Türkiye’nin ve Türk Milletinin değerlerini ayaklar altına alan bir faaliyete imza atan Shell, Türk milletinin gözünün içene soka soka ‘LGBT kapsayıcılığının öncüsü olmak için mücadele ediyoruz’ dedi.

FIRAT İPEK

İlk defa 1923 yılında Türkiye’ye yatırım yapan Shell yaklaşık 100 yıldır ülkemizin ekonomisine değer katan bir firma. Dünyada enerji sektörünün öncü şirketlerinden, genel merkezi Hollanda’da bulunan İngiliz menşeili Shell, geçtiğimiz yılda Kocaeli Derince’deki fabrikasında ürettiği madeni yağları 61 ülkeye ihraç ederek ekonomimiz ve ülkemiz adına önemli bir başarıya imza atmıştı.

Enerji sektöründe gösterdiği başarının çalışanlarının çeşitliliğinde de göstermek isteyen Shell kurumsal internet sitesinde Türkiye’ye ve Türk Milletinin değerlerini ayaklar altına alan bir duyuru yayınladı.

LGBT kapsayıcılığının öncüsü olacakmış

Yıllardır Türkiye’nin toprağından, suyundan, vatandaşından ve devletin tüm imkanlarından faydalanan Shell, LGBT kapsayıcılığının öncüsü olmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Vatandaşlardan büyük tepki alan “Shell’de LGBT çalışanlarına verilen destek” başıklı duyurunun bir kısmını aynen yayınlıyoruz: Shell'de farklı deneyimlere sahip göze çarpan kişilere destek oluyor ve işyerinde LGBT kapsayıcılığının öncüsü olmak için mücadele ediyoruz.

Shell'de çalışanlarımızın çeşitliliğine özen gösteriyoruz çünkü kapsayıcı bir işyerinin çalışanlarımızın kendini geliştirmesine ve bu sayede işimizin gelişmesine olanak sağladığına inanıyoruz.

Çalışanlarımız mükemmelleştikçe biz de mükemmellik kazanıyoruz. Bu nedenle lezbiyen, gay, biseksüel ve trans (LGBT) personelimize destek olmaktan, cinsel yönelimine veya cinsiyet kimliğine bakmaksızın çalışanlarımızın eşitliğini öne çıkarmaktan gurur duyuyoruz. Dış dünya değiştikçe LGBT sorunlarına yönelik toplumsal yaklaşımın da tüm dünyada değişiklik gösterdiğinin farkındayız.

Bizim yaklaşımımız, bireysel inançları değiştirmek yerine çalışanlarımıza yönelik saygıyı güçlendirmek ve bu konudaki farkındalığı arttırmak. Çalışma Kurallarımız, tüm çalışanlarımıza, çalıştıkları yerden bağımsız olarak cinsel yönelimlerine veya cinsel kimliklerine bakmaksızın fırsat eşitliği sunmamızı öngörüyor.”

Volvo da skandala imza atmıştı

Geçtiğimiz yıl da Volvo Cars benzer bir skandala imza atmıştı. Volvo, Ramazan ayına 10 gün kala İstanbul’da düzenlediği XC40 modelinin tanıtımına davet ettiği gazetecileri bilgilendirmeden ‘domuz eti’nden üretilen yiyecekler yedirmişti.

İkinci el fetişi

Sıfır otomobile ilgi 'tam gaz' devam ediyor

2. el araç satışında yeni düzenleme

NISSAN Türkiye'nin Yeni Kurumsal İletişim Müdürü Saadet Alpago Oldu
2. elde yeni dolandırıcılık yöntemine dikkat!

İkinci el araç fiyatlarının artmasının nedeni belli oldu

Yerli otomobilin yedek parça sorunu olmayacak

Yerli otomobilin seri üretimi için kritik önem taşıyor