Yerel medya ve TV’ler can çekişiyor

Güncelleme: 07.05.2019 08:54

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, TÜRKSAT’ın bir an önce frekans taraması yaparak uydu ücretlerini yüzde 50 indirmesini istedi.

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA.

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, TÜRKSAT’ın dolara bağlı ödeme aldığını hatırlatarak, doların artması ile televizyon kanallarının uydu kullanım fiyatlarında artış olduğunu kaydetti. Burhan, “TÜRKSAT yönetimi yerel televizyonları rahatlatmak için bir an önce frekans taraması yapmalı ve ücretleri yüzde 50 indirmelidir” diye konuştu.

Yerel medyanın korunması gerektiğini dile getiren Burhan, yerel televizyonların kapanmak üzere olduğunun söyledi. Burhan, yerel kanalların uydu ücretlerini ödeyemez hale geldiğini belirterek şunları söyledi: “Binlerce istihdam yapan, vergi veren, kendi ili ve ilçesinin tanıtımını yapan yerel televizyonlar teker teker kapanacaktır. Buna çözüm bulunmalı.”

Sadece yerel televizyonların değil yerel gazetelerin de zor günlerden geçtiğini söyleyen Sinan Burhan, “Şimdi fedakârlık zamanı TÜRKSAT’tadır. Yerel televizyonların kapanması Türksat’ın zararınadır. Uluslararası medya kuruluşları ülkemizi üs haline getirmişlerdir. Faydalı işler yapacak değiller. O nedenle yerli ve milli Anadolu medya güçlendirilmelidir” dedi.

 

Hamas'tan işgalcilerle iş tutan Filistin yönetimine sert tepki

Twitter'ın CEO'su FETÖ'cü Enes Kanter'in mesajını retweetledi

Hülya Koçyiğit'ten Barış Pınarı Harekatı'na destek

Barış Pınarı megastarın! ilgisini çekmedi
Mustafa Kemal'i Masonlar mı öldürdü?

İletişim Başkanı Altun gazetecilere saldırıyı kınadı

Kuruluş Osman ilk tanıtımı çok beğenildi

Süryanilerden teröristlere tokat gibi cevap