YAZARLAR

Tüm Yazıları Melih Esat Açıl

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı Örnek Alınmalı!

11.05.2019 00:02

Ekrem İmamoğlu, YSK'nın kararının ardından Beylikdüzü'ne yaptığı konuşmada "Bütün herkese çağrım var. Sanatçıymış konuşamazmış, konuşacak. İş insanıymış konuşamazmış, konuşacak. Artık konuşma vakti" demişti. İmamoğlu sözlerini 'Her şey çok güzel olacak" diyerek bitirmişti.

Ardından ünlü mamüllerimiz gırla, #herşeyçokgüzel olacak etiketiyle Ekrem İmamoğlu’na destek tweet’leri, gönderileri paylaştı.

Adeta birbirleriyle yarıştılar bu paylaşımları yaparken. He bir de ABD’li porno oyuncusu Stoya’da destek çıktı. Onu da unutmayalım önemli bir destek sonuçta.

Ardından Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İmamoğlu’na destek veren sanatçılar için sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, Yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan 15Temmuz Hain Gecesinde ortalara çıkamamış, Berkin’leri her durumda anıp da Yasin’leri Eren’leri asla anmayan, Gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve, Ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addetip ‘milli ve manevi toplum öncülüğü’ rollerini hiçe sayan ‘şahısların’ bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen ‘kanaat özgürlüğüm’ çerçevesinde ilan ediyorum!..”

 

Sonrasında ne mi oldu?

#kapadokyayaboykot diye bir hastag açtılar ve TT’de ilk sıralara kadar yükseldi.

Nasıl mı haber yaptılar?

‘AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlüleri şehre sokmayacak!’

‘Belediye Başkanı, Ekrem İmamoğlu’na destek olan ünlüleri fişledi!’

‘Rasim Arı’dan, İmamoğlu’na destek olan ünlülere Nevşehir yasağı!’ gibi yalan haberler yaptılar.

Yapılmak istenen algıya bakın!

Belediyeler yıl içerisinde etkinlikler, festivaller vs. düzenler. Getirecekleri ünlü isimler, fenomenler kendi insifiyatindedir. Başkanda ben bu ünlüleri düzenleyeceğimiz bu organizasyonlara çağırmayacağım demiş. Ne var bunda?

Bende olsam da aynısı derdim!

İnsan niye nankör bir ünlüyü şehrine davet etsin ki? Neden 15 Temmuz’da tek çift bir laf söylemeyen (iş işden geçtikten sonra sahneye çıkanlarda dahil), şehitlerimiz için bir çift lafı olmayan ama kedisi, köpeğinin tırnağı kırılsa paylaşanları şehrine davet edip besler ki!

Zaten zihniyetlerinin ne kadar belli olduğuna bakar mısınız? Ülkemizin gözde turizm yerlerinden Kapadokya’yı akıllarında boykot ederek, istifa ettirmeye çalışıyorlar. Ülke turizmiymiş, ekonomiymiş vs. umurlarında bile değil. Gerçi hoş o güzel topraklar, bu karanlık zihniyetin ayaklarına maruz kalmamış olur.

Yalnız TT’de bir sürü CHP’li, şu kadar kişilik, bu kadar paraya Kapadokya turu yapacaktır, iptal ettik yazmış, Gören de CHP Genel Merkezi Kapadokya turu seferberliği başlatmış sanar. Buraya gülücük koydum sayın.

Bu konuda ezcümle, Rasim Arı Başkanımı tebrik ederim, kararına tamamen katılıyorum. Aynı hassasiyeti diğer belediye başkanlarımızdan da görmek isteriz. Birileri yediği kaba tükürecek ve hala o kabı uzatacaksın.

Burada kimse fişlenmiyor. Bir tercih yapılıyor.

Bu arada fişlenme görmek isteyenler, OdaTV’nin haberine baksın. Haberin başlığı şöyle,

‘Her Şey Çok Güzel Olacak” bile diyemenler de var!’

Haberin devamında ise, Ünlü isimler İmamoğlu’na destek verirken kamuoyunun dikkati “Her şey çok güzel olacak” diye yazamayanlara çevrildi. Öyle ki iktidara yakın isimler dahi “Her şey çok güzel olacak” derken bunu diyemeyenler arasında Kıvanç Tatlıtuğ, Acun, Mazhar Alanson, Seda Sayan, Hülya Avşar, Oktay Kaynarca, Beyaz ve Mustafa Sandal gibi isimlerin olması dikkatlerden kaçmadı.

İyi tanıyın bu zihniyetleri!

Halkın sevilen sanatçısı, her fırsatta askerlerimizin yanında olan Yusuf Güney’in paylaşımı da çok anlamlıydı.

Güney, İmamoğlu'na destek olan sanatçıların paylaşımlarının olduğu fotoğrafı, "Bana sırf şehit ailemizin yanında olduğum için günlerce etmediğiniz hakaret, küfür ve tehdit kalmadı... 'Sanatçı tarafsız olmalıdır' dediniz durdunuz ne yani bu tablodaki sanatçı arkadaşlarımızı siz sanatçı yerine koymuyor musunuz hani herhangi bir tepki falan görmedim, okumadım, sanata biraz saygı lütfen... Herkesin görüşüne saygım sonsuzdur, aynı anlayışı, hoşgörüyü de sizden bekliyorum, saygılar" notuyla paylaştı.

Ben belediye başkanı olsaydım etkinliklere bu kıymetli sanatçıları çağırırdım:

Ahmet Yenilmez, İsmail Hakkı Ürün, Hasan Kaçan, Mustafa Cihat, Fatih Koca, Umut Mürare, Eşref Ziya Terzi, Dursun Ali Erzincanlı, Mehmet Zeyd Yıldız.

Elbette bir sürü kıymetli sanatçımız var ama benim aklıma ilk bu isimler geldi.

ABD’de de Ekrem İmamoğlu’nun yanında yer aldı!

"Amerikan Dışişleri Bakanlığı nedense bir açıklama yaptı.

Dedi ki; 'Özgür ve adil seçimler ile meşru seçim sonuçlarının kabul edilmesi her demokrasi için esastır. Yüksek seçim Kurulu, 31 Mart'ta İstanbul'da gerçekleşen seçimlerin sonuçlarını onayladıktan sonra yeniden seçim kararı verdi. Biz de, Türkiye'nin diğer dostları gibi, bu sıra dışı kararı not ettik. Türkiye'nin uzun ve gururlu bir demokrasi geçmişi var. Türk yetkilileri bu seçim sürecini yasalara, AGİT taahhütlerine, NATO müttefiki statüsüne ve AB'ye üye olma isteğine uyumlu bir şekilde yürütmeye çağırıyoruz.'

Sen bi sus Amerika!

Senin demokrasiyi ne kadar önemsediğini biliyoruz. Asıl soru şu olmalı, ABD Türkiye’nin iyiliğine bir şey ister mi?

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

'Altınkale' turizme kazandırılacak

Yunan botu böyle taciz etti!

Denizkurdu-2019 Tatbikatı'na katılan TCG Burgazada korveti, uluslararası sularda Yunan hücumbotu tarafından taciz edildi.

Cam şişeleri kuma çeviren makine

Yeni Zelanda'lıların geliştirdiği bu makine cam şişeleri kuma çeviriyor. Kumlar yol ve inşaat yapımında kullanılıyor..

Fiziğin bilinmeyen güzel yanları

Japonların Da Vinci robotuyla tıpta geldikleri son nokta

Japonların ‘Da Vinci' ile yapılan ameliyatların sayısı 1.5 milyonu geçti. Sadece 2013'te 1800'in üzerinde ameliyat ‘Da Vinci' ile gerçekleştirildi.

Fransız usulü zeytin toplama işlemi