YAZARLAR

Tüm Yazıları Melih Esat Açıl

Sözcü’den Yılmaz Özdil’e ‘bira’ desteği gelmedi!

12.01.2019 00:01

Yılmaz Özdil, Başkan Erdoğan’a bira içirmekle kafayı bozmuş. Söylemlerinde ve yazılarında promil sınırlarını baya zorluyor! İçi boş söylemlerini ve yazılarını kelime oyunlarıyla süsleyerek saf insanlara kendini dinletip, kitaplarını ve köşe yazılarını okuta okuta arkasında büyük bir koyun sürüsü oluşturdu. O da çoban misali sürüsü dağılmasın diye marjinal çıkışlar yaparak gündemde kalmaya devam etmek istiyor.

Halk TV’de Uğur Dündar’la yaptıkları Halk Arenası programında, “Bütün kalbimle söylüyorum, en küçük bir kinaye yok, asrın liderimiz bir bira içmiş olsaydı, bugün çok daha iyi bir Türkiye olurdu, çünkü, bunu kötü alışkanlık veya alkol manasında söylemiyorum, bunu yaptığında kötü bir şey olmadığını görmüş olurdu” demişti.

Bunun üzerine de Başkan Erdoğan, “Cumhurbaşkanını bira içmeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır” demişti.

“Bira içseydi eğer bugün Türkiye çok daha iyi olurdu, bunu yaptığında kötü bir şey olmadığını görürdü” diyen Özdil bilmiyorsa, bizim dinimizde ‘İçki bütün kötülüklerin anası’ olarak geçiyor.

Kafası güzel Özdil son yazısında da birayı öve öve bitiremedi…

“Sümerler faşistti demek ki.

Birayı onlar icat etti.

Kil tabletler üzerine çivi yazısıyla kaleme alınan Gılgamış Destanı'nda bira anlatılıyor, bira içenin ruhunun sakinleştiği, kalbinin neşe dolduğu, yüzünün ışıldadığı anlatılıyor, milattan önce 2 bin yılı!”

Yahu şu paragrafından bile ne kadar boş bir insan olduğunu görebilirsiniz. Sümerler dindar bir cumhurbaşkanına bir bira içsen ülke çok daha iyi olurdu dedi mi? Ne alaka ya hu, ne alaka?

Daha devam ediyor milattan önce kalmış aklıyla, milattan önceden örnekler vermeye:

“Ekmekle birlikte en önemli besin kaynağıydı, aşçılar ve bira yapımcıları askerlikten muaf tutuluyordu, önemini düşün gari.

Hammurabi Kanunları'nda bira var.

‘Bira için fahiş fiyat isteyen satıcının suda boğdurularak cezalandırılacağı’ anlatılıyor, kafana göre zam yapamıyordun yani.”

 

Yılmaz Özdil ile Conor Mcgregor

Şimdi bunun anlamadığı mesele, senin bira içmen veya sevdiceklerinin içmesi falan değil, ülkenin dindar başkanına böyle bir teklif sunman...

‘Ne var ki canım zorla içirmemiş ya’ diyenlere bir örnek vereyim, UFC’nin en çok konuşulan maçı Khabib ve Mcgregor’un basın toplantısını izleyenleriniz vardır. Hatırlayın, orada Mcgregor, Khabib’e kendi markası viskisini, içmeyeceğini bildiği halde tahrik etmek için uzatıyor ve ‘hayır’ cevabını alınca, basın toplantısında o kadar ağır laflar soktuğu halde tepki vermeden geri çekiliyor. Bu durum dünyada sadece Müslüman kesimden değil, diğer dinlere mensup olanlar ve inançsızlardan çok büyük tepkilere neden oluyor.

Ki Başkan Erdoğan tam yerinde bir cevap veriyor. Özdil gibi kendini aydınlar aydını gören birisinden özür beklemezdik ama devam etmesi zihniyetinin dehlizlerine kadar karardığını net olarak gösteriyor.

 

Özdil kendi gazetesi Sözcü’ye veryansın etti!

Üstüne bir de kimse destek görmediği için veryansın ediyor. Hatta köşesinde kendi gazetesi için bile şunları aktarıyor, “Ve, kendi gazetem Sözcü bunlarla alakalı tek kelime yazmadı.

Tam sayfa medya köşesi olmasına rağmen çıt çıkarmadı.

Dünyada hangi gazete, o ülkenin cumhurbaşkanı tarafından kendi yazarına “faşistin dik alası” denilmesini haber yapmaz?

Hangi demokrat ülkede, hangi gazete kendi yazarına yönelik iktidar medyası saldırısına sessiz kalır?

Kendi gazetemizi, yazarlarımızı, çalışanlarımızı savunmak için hayatımızı ortaya koyuyoruz, kendi gazetemiz bizim için lütfedip kılını bile kıpırdatmıyor…”

Sözcü gibi hemen hemen her olayı iktidardan bilen bir gazete bile sana destek çıkmıyorsa, insan bir düşünür. Ama yok, aydınlar aydınımız söylediyse doğrudur.

Kendi gazetesine veryansın ederken, ‘Heyt be, gazeteciye bak kendi gazetesini bile eleştirebiliyor, tam bir aydın gazeteci’ diye düşünmüş müdür? Bence düşünmüştür. Ya da kitap satış rakamlarını da düşünmüş olabilir yani hakkına girmeyelim.

Milat öncesinde kalmış Özdil’e, günümüz tıpından biranın zararlarını kısaca anlatayım.

Kan şekerini düşürür ve kilo aldırır, karaciğere zarar verir, vücudun susuz kalmasına (dehidrasyona) yol açar, kan basıncını artırır, asit reflüye yol açar, yüksek tansiyona neden olur, mide asidine zarar verir, mide kanseri riskini %75 arttırır, cinsel hayatınıza zarar verir…

Alkolün, aile hayatına, psikolojik sıkıntılara vs. etkilerini de yazmaya kalksak uzar gider.

Özdil, bunları bilmiyor mu gerçekten?

Belki de sadece bira markalarıyla gizlilik esaslı bir reklam çalışması yürütüyordur.

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

Gri kategorideki teröristin yakalanma anı

İçişleri Bakanlığının Terörden Arananlar Listesi'nde "gri kategori"de yer alan PKK'lı terörist "Aras Faraşin" kod adlı Aras Aslan'ın yakalanma anı güvenlik kamerasına yansıdı.

Yıl 1951 ilk kurşun geçirmez cam testi

Balinaların devasa büyüklükleri ve onlarla oynayan yunuslar

"Doğa mutlaka bir yolunu bulur"