YAZARLAR

Tüm Yazıları Nejat Özden

Batı terör örgütünün yaşam destek ünitesi: Türk-İslam karşıtlığı

08.11.2019 00:02

Soru şu: AB'deki ırkçı ve İslam karşıtı yükseliş yeni bir "Holokost" doğurur mu?

Evet; çünkü batının sicili kan ve göz yaşı ile dolu.1990-1995 yılları arasındaki Bosna soykırımını unutmadık. Mevzu Müslümanlar olduğunda Batı'nın potansiyel dürtüleri devreye girmekte.

Yıl:1929 Dünya büyük ekonomik buhranla boğuşuyor. Özellikle Almanya ve Japonya 1 nci paylaşım savaşının sonuçlarından hiç memnun değiller. Almanya, dışarıda; İngiltere, Fransa, İtalya'nın başını çektiği savaşın galiplerini, içeride ise; Alman ekonomisinin kanını emen Yahudileri suçluyor. Hitler, içeride yükselen öfkeyi iktidara dönüştürmeyi başarır başarmaz ilk önce Çekya'yı daha sonra Polonya'yı işgal ederek büyük savaşı başlattı.

İçeride ise "en büyük düşmanım-kan emici vampirler" olarak nitelendirdiği 6 milyon Yahudi'yi tavuk gibi kızarttı. Yahudi katliamının sonuçları dikkatle incelendiğinde amacının; Avrupa'da ki Yahudilerin Filistin'e göçünü sağlamak olduğu görülecektir. Siyonistler bu tezgahta Hitler'i bir korku figürü olarak kullandılar.

Günümüzde ise; AB ekonomik birlikteliği sağlamadaki başarıyı siyasi birliktelikte gösteremedi. Soğuk savaş döneminde Sovyet karşıtlığı üzerine oturan AB siyaseti sonrasında doğu -batı ekseninde denge siyasetine dönüşmesi gerekirken ABD'nin küresel siyasetine eklemlenmeye dönüştü.

AB içeride; ortak anayasa, Brexit, ekonomik kriz, Arap ayaklanmalarının doğurduğu göç dalgaları ile mücadele, artan ırkçı ve İslam karşıtlığı konusunda sınıfta kaldı.

Son demde Türkiye'yi 40 yıldır mücadele ettiği terör örgütlerine sattı. Barış Pınarı Harekatı'na gösterdiği tepki yıllardır savunduğu değerlerle ters düşmesine neden oldu.
Daha harekat başlamadan, Yirmi sekiz üye ülke hep bir ağızdan yazılı açıklama yaparak safını belli etti.

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini Suriye’de kalıcı çözümün askeri yollarla sağlanamayacağını belirtti. Komisyon Başkanı Jean ClaudeJ uncker ise "Türkiye’nin yapmış olduğu bu harekâtın iyi sonuçlar doğurmayacağı ve Türkiye’nin oluşturmaya çalıştığı güvenli bölge konusunda kendisini mali olarak desteklemeyecekleri" uyarısında bulundu. İşgalcilikle suçladı.

AP'nin aldığı kararla Kod Adı: Erdoğan olan Türkiye ve İslam karşıtlığı sergilendi. Her şey bir yana AB'ye üyelik müzakereleri devam eden NATO 'da müttefik oldukları Türkiye'yi terör örgütlerine tercih ettiler.

Benzer durum AB iç siyasetinde de yaşanmakta. İç siyasette ırkçı ve İslam karşıtlığı yükselişte. AB 'de ki 25 milyon Türk ve Müslüman halkların geleceği hakkında kaygılarımız var.

Haksız mıyım?

 

Son Haberler

 • 1

  Askeri birliğe terör saldırısı! 24 ölü

 • 2

  Çin'de kömür madeninde şiddetli patlama!

 • 3

  Kartal'da çıkan yangın can aldı

 • 4

  Bolivya'da geçici devlet başkanına istifa çağrısı

 • 5

  Fransa'da köprü çöktü: 2 ölü

Günün Manşetleri

Türkiye-İran sınırında art arda iki deprem
TSK'da dev FETÖ temizliği
A Milli Takım ve Yükselen Yeni Nesil
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Bu saygısızlık kabul edilemez
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD ve Rusya mutabakatın gereğini yapmadı
AK Parti Sözcüsü Çelik: KKTC bayrağına karşı yapılan hadsiz saldırıyı şiddetle kınıyoruz
ABD, Türkiye sınırında petrol için üs kurdu
Bakan Soylu Türkiye'nin ilk kez eline geçen fırsatı açıkladı
Rejim güçleri ve Rusya 15 günde 56 sivil öldürdü
Bakan Pakdemirli: Türkiye tarımını dünya markası yapacağız
AB Batı Balkanlar'da da verdiği sözleri tutmuyor
Meteorolojiden sis uyarısı
CHP'li Soyer'den milyon euroluk oyun: Belediye gemilerini demirletip, ihale açtı
Ruslarla 8'inci ortak kara devriyesi yapıldı
Mehmetçiğe selam verdi diye sözleşmesini feshettiler