Delphi Technologies otomotive teknoloji ve çözüm üretir

Güncelleme: 05.05.2019 15:27

Delphi Technologies yüksek teknolojili emisyon ve yakıt tasarrufu çözümlerinden hava filtresine, fren diskinden direksiyon ve süspansiyon parçalarına kadar 120 bin parça üreterek Türkiye ve dünya otomotiv sektörünün geleceğine ışık tutuyor


Fırat İpek / İzmir

Delphi Technologies üretim tesislerini yerinde görmek için bir grup otomotiv editörüyle İzmir’in yolunu tuttuk. Ege serbest bölgesinde yan yana konumlandırılan ve geçiş ile birleştirilen iki tesis Delphi Technologies’in dünyadaki en büyük 5 tesisi arasında yer alıyor. Dünya genelinde 24 ülkede 24 üretim tesisi ve 12 teknik merkezi bünyesinde barındıran Delphi Technologies ürettiği teknoloji ve çözümlerle otomotiv endüstrisinin geleceğine ışık tutuyor.

120 bin parça ürün üretiliyor

Basın mensupları olarak yaptığımız fabrika gezisinde bize eşlik eden ve bilgilendiren Delphi Technologies Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Reşat Dumanoğlu, “Delphi Technologies, hem binek otomobillere ve ticari araçlara yönelik dünyanın önde gelen araç tahrik sistemleri tedarikçilerinden biri olarak dikkat çekerken hem de bağımsız satış sonrası müşterileri ve orijinal ekipman servis müşterilerine yönelik satış sonrası ürün ve hizmetleri sunma yetisiyle ön plana çıkıyor. Delphi Technologies olarak yüksek teknolojili emisyon ve yakıt tasarrufu çözümlerinden hava filtresine, fren diskinden direksiyon ve süspansiyon parçalarına kadar 120 bin parça üretiyoruz” dedi. “Dünya üzerinde Delphi teknolojisini taşıyan araçlardaki rayların önemli bir kısmı Türkiye’de üretiliyor” diyen Dumanoğlu, şirketin gelirlerinin 2018 yılında 4.9 milyar dolara ulaştığını söyledi.  Dumanoğlu, “Delphi Technologies’in İzmir’deki tesisi, dizel yakıt enjeksiyon ve egzoz gazı arındırma sistem bileşenlerinin üretimi konusunda uzmanlaşmış durumda ve Ege Serbest Bölgesi'nde hem binek otomobiller hem de ticari araçlar için dizel motorlarda dünyanın önde gelen common rail teknolojisinin üretim noktası olarak faaliyet gösteriyor” diye konuştu.

 

‘İnternetten otomobil satmak isteyene 'mevzuat' engel değil'

Araç paylaşımı bitmemiş!

Brisa tedbirini aldı, üretime başladı

Esmaül Hüsnadan Er Rauf isminin faziletleri
Maden suyu içmenin faydaları nelerdir?
Kabızlık neden olur?
Ayaktaki ödem nasıl geçer?
Tegabün suresi, Tegabün suresinin okunuşu ve anlamı
Necm suresinin faziletleri ve faydaları
Necm suresinin nüzul sebebi..
Necm suresinin okunuşu nasıldır?
Mide kanseri neden olur? İşte mide kanseri belirtileri
Vişne dolgulu brownie kurabiye nasıl yapılır?
Borçtan kurtulmak için okunacak dua
Ed Darr Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Akciğer iltihabı nasıl geçer?
Talak suresi, Talak suresinin okunuşu ve anlamı
Kamer suresinin faziletleri ve faydaları
Kamer suresinin nüzul sebebi...

Ayaktaki ödem nasıl geçer?

Tegabün suresi, Tegabün suresinin okunuşu ve anlamı

Necm suresinin faziletleri ve faydaları