Delphi Technologies otomotive teknoloji ve çözüm üretir

Güncelleme: 05.05.2019 15:27

Delphi Technologies yüksek teknolojili emisyon ve yakıt tasarrufu çözümlerinden hava filtresine, fren diskinden direksiyon ve süspansiyon parçalarına kadar 120 bin parça üreterek Türkiye ve dünya otomotiv sektörünün geleceğine ışık tutuyor


Fırat İpek / İzmir

Delphi Technologies üretim tesislerini yerinde görmek için bir grup otomotiv editörüyle İzmir’in yolunu tuttuk. Ege serbest bölgesinde yan yana konumlandırılan ve geçiş ile birleştirilen iki tesis Delphi Technologies’in dünyadaki en büyük 5 tesisi arasında yer alıyor. Dünya genelinde 24 ülkede 24 üretim tesisi ve 12 teknik merkezi bünyesinde barındıran Delphi Technologies ürettiği teknoloji ve çözümlerle otomotiv endüstrisinin geleceğine ışık tutuyor.

120 bin parça ürün üretiliyor

Basın mensupları olarak yaptığımız fabrika gezisinde bize eşlik eden ve bilgilendiren Delphi Technologies Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Reşat Dumanoğlu, “Delphi Technologies, hem binek otomobillere ve ticari araçlara yönelik dünyanın önde gelen araç tahrik sistemleri tedarikçilerinden biri olarak dikkat çekerken hem de bağımsız satış sonrası müşterileri ve orijinal ekipman servis müşterilerine yönelik satış sonrası ürün ve hizmetleri sunma yetisiyle ön plana çıkıyor. Delphi Technologies olarak yüksek teknolojili emisyon ve yakıt tasarrufu çözümlerinden hava filtresine, fren diskinden direksiyon ve süspansiyon parçalarına kadar 120 bin parça üretiyoruz” dedi. “Dünya üzerinde Delphi teknolojisini taşıyan araçlardaki rayların önemli bir kısmı Türkiye’de üretiliyor” diyen Dumanoğlu, şirketin gelirlerinin 2018 yılında 4.9 milyar dolara ulaştığını söyledi.  Dumanoğlu, “Delphi Technologies’in İzmir’deki tesisi, dizel yakıt enjeksiyon ve egzoz gazı arındırma sistem bileşenlerinin üretimi konusunda uzmanlaşmış durumda ve Ege Serbest Bölgesi'nde hem binek otomobiller hem de ticari araçlar için dizel motorlarda dünyanın önde gelen common rail teknolojisinin üretim noktası olarak faaliyet gösteriyor” diye konuştu.

 

Hadi bankalar sizi görelim

Otomotiv devi 3,4 milyon aracı geri çağırdı

Sahte trafik cezasına dikkat!

Akıllı araçlar bizi dinliyor mu?
Kurban Bayramı tatilinde trafik kazaları 50 can aldı

Trafik sigortasında yeni dönem başladı

Emniyetten 81 ilde radarla hız denetimi

İstanbul'da bazı yollar 30 gün kapalı kalacak