Duster daha güçlü ve keyifli

Güncelleme: 17.02.2019 13:51

ODD tarafından 9’uncusu düzenlenen Satış ve İletişim Ödülleri töreninde ‘Yılın Basın Lansmanı’ ödül töreninin sahibi olan Dacia Duster, 2018 yılına damga vurdu. 2019 yılına da bomba gibi giren Dacia Duster, yeni nesil 1.3 TCe 130bg benzinli motoruyla daha çevreci, güçlü ve yüksek performanslı.

FIRAT İPEK

Dacia Duster, ürün gamına eklediği yeni nesil benzinli motoru ile sürüş keyfini daha da artırıyor. Renault Nissan İttifakı ve Daimler kalite standartlarını taşıyan yeni motor, çevreci özellikleri ile de öne çıkıyor.

1.3 TCe 130bg benzinli motor, daha düşük CO2 salım ve tüketim değerlerine sahip olmasının yanı sıra, yerini aldığı 1.2 Tce 125 bg benzinli motora göre daha fazla güç ve tork üreterek daha yüksek performans sağlıyor. Duster 1.3TCe 130bg, 5000 dev/dakda 130 bg (96 kW) ve 1500 dev/dakda 240Nm maksimum tork ile bir önceki nesil motora kıyasla +5 bg ve +35Nm tork güç sağlıyor.

Duster özel serisinde yer alacak 1.3 Tce 150bg benzinli motor seçeneği ise 2019 yılının ikinci çeyreğinde Dacia müşterileri ile buluşacak.

Bir çok özellik standart olarak sunuluyor

Türkiyede Şubat ayında pazara sunulan Prestige Plus, en üst donanım seviyesi olarak öne çıkıyor. Otomatik klima, Media Nav 4.0, Vizyo Paket (Kör Nokta Uyarı Sistemi ve 360 derece kamera), Look Paket (krom renkli ön ve arka koruma kızakları, dış dikiz aynaları, tavan barları, karartılmış arka camlar), Eller Serbest Dacia Kart Sistemi, sadece bu versiyonda ilk defa sunulan 17 inç Maldive alüminyum alaşımlı jantlar ve yeni iç döşeme, Prestige Plus versiyonunda standart olarak sunuluyor.

Türkiyenin 4x4 lider markası

Duster, 4x2 ve 4x4 versiyonlarının yanı sıra iki benzinli ve üç dizel motor seçeneği ile müşterilerinin her türlü ihtiyacına cevap veriyor. (Benzinli manuel: 1.6 SCe 115 bg-4x2 & 1.3 TCe 130 bg-4x2 / Dizel manuel & EDC:  1.5 dCi 95 bg-4x2 & 1.5 dCi 110 bg EDC & 1.5 dCi 115 bg-4x2 & 1.5dCi 115 bg 4x4)

85 bin 39 adet sattı

Son altı yılda Duster 4x4 versiyonunun satış performansı, markaya 4x4 segmentinde açık ara liderlik kazandırıyor. 2013 yılından bu yana 85 bin 39 satış adedine ulaşan Dusterın, 35 bin 776 adet satışı modelin 4x4 versiyonuna ait. 2018 yılında gerçekleştirdiği 5 bin 11 Duster 4x4 satış adedi ile Dacia, Türkiyenin tartışmasız 4x4 lider markası unvanını koruyor.

Hyundai Tucson sınıfının satış lideri

2018 yılında 1.6 litrelik dizel versiyonuyla tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Tucson, 2019 yılı Ocak ayında 387 satış adetine ulaşarak C-SUV segmentinde satış lideri oldu.

Hyundainin başta Avrupa olmak üzere bir çok pazarda iddiasını artıran modeli Tucson, Türkiyede de başarısını devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında satışa sunulan 1.6 litrelik dizel versiyonuyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Hyundai Tucson, C-SUV segmentinde Ocak ayında 387 adetle şampiyon oldu ve ayrıca bir önceki yıla göre yüzde 26 artış gösterdi. Segment şampiyonluğu hedefiyle yıla başlayan Hyundai Tucson, böylelikle Ocak ayında daralan pazara rağmen yüzde 20lik bir pay elde etti.

Ocak ayında Avrupada 10 binden fazla Tucson satışı gerçekleştirilirken Türkiye de 36 ülke arasında sekizinci sıraya yerleşti.

SUV segmentinin lideri olacağız

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, Hyundainin Türkiyedeki yükselişinde kesinlikle SUV modellerimizin rolü çok büyük. Özellikle dizel motorun eklenmesinden sonra Tucson ve KONA satışlarını iki katına zıkardı. Ayrıca gelecekte eklenecek Hibrit ve Elektrikli SUV modellerimizle de zirveye yerleşmek istiyoruz dedi.

Otomotiv sanayinin geleceğini OSD ve TAYSAD şekillendirecek

Ülkemiz imalat sanayiinin lokomotifi konumunda olan otomotiv sanayiinin paydaşları, küresel arenada otomotiv sektöründe yaşanan hızlı değişime paralel bir yol haritası çıkarmak için bir araya geldi.

Araçlar daha elektronik oluyor

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) ve Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) koordinasyonunda; otomotiv ana ve tedarik sanayi firmalarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Otomotiv ekosisteminin ciddi bir değişim sürecinde olduğunun vurgulandığı toplantıda, bağlantılı araçlar, elektrikli araçlar, hareketlilik/hizmetler ve otonom araçlar konularının değişimi tetikleyen en önemli başlıklar olduğu, bu gelişmeler doğrultusunda araçlardaki elektronik ve yazılım ağırlığının gittikçe artacağı belirtildi.

Tam genişlikte gösterge paneli

Honda'nın Cenevre Motor Showda dünya prömiyerinin gerçekleştirileceği Urban EVnin iç mekan tasarımı da tam genişlikteki gösterge paneli ve sade tasarımı ile kullanıcı odaklı teknolojiyi ön plana çıkartıyor.

 

 

‘İnternetten otomobil satmak isteyene 'mevzuat' engel değil'

Araç paylaşımı bitmemiş!

Brisa tedbirini aldı, üretime başladı

Enterprise'dan sağlık çalışanlarına özel kampanya

'Türkiye krizi çok iyi yönetti'

Yerli otomobilde heyecanlandıran rapor

Nazar değmiş kişi hangi duaları okumalı?
Keten tohumu faydaları nelerdir?
Topuk çatlakları neden olur?
Yüzdeki renk eşitsizliği nasıl geçer?
Münafikun suresi, Münafikun suresinin okunuşu ve anlamı
Tur suresinin faziletleri ve faydaları
Tur suresinin nüzul sebebi...
Tur suresinin okunuşu nasıldır?
Kalın bağırsak kanseri neden olur? İşte kalın bağırsak kanseri belirtileri
Kahve çekirdeği kurabiye nasıl yapılır?
Hafızayı güçlendirmek için okunacak dua...
En Nafi Esmaül Hüsnası manası ve faziletleri
Bugün hava nasıl olacak?
Altın fiyatlarında son durum...(28.05.2020)
Dolar ne kadar? 28.05.2020
Esmaül Hüsnadan Er Rauf isminin faziletleri