Göbeklitepe’ye niyet İstanbul’a kısmet

Güncelleme: 28.10.2019 10:31

Yenilenen Skoda Superb tanıtımı için 23 Ekim tarihinde Göbeklitepe’ye gidecektik otomotiv gazetecileri olarak. Fakat Şanlıurfa sınırında teröristleri temizlemek için 9 Ekim’de başlatılan Barış Pınarı Harekatı’ndan ötürü tanıtım aynı tarihte İstanbul’da yapıldı. Böylece otomotiv gazetecileri ve Skoda tarihe geçme fırsatını kaçırdı. Göbeklitepe’den olmasa da İstanbul’dan ‘asker selamı’na durduk ve Milat gazetesi olarak kahraman Mehmetçik’e destek olduk.

FIRAT İPEK

Türkiye, Şanlıurfa’nın Suriye sınırına yuvalanan terör örgütü YPG/PKK’yı ortadan kaldırmak ve ülkemize sığınmak zorunda bırakılan Suriyelilerden 2 milyonuna yakınını topraklarına kavuşturmak için 9 Ekim 2019’da Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı.

Otomotiv sektörüyle ne ilgisi var demeyin.

Skoda aylar öncesinden, yenilenen modeli Superb’nin basın tanıtımı ve test sürüşü rotasını 23 Ekim 2019 tarihinde Şanlıurfa Göbeklitepe’den başlatıp Mardin’de bitirme  kararı alınca, bir anda tarihin sıfır noktasında tarihe geçme fırsatı yakaladı.

Aynı zamanda otomotiv gazetecileri de ‘Savaşa hayır biz bize yeteriz’tamtamları çalanların karşısında, Mehmetçik’in yanında durarak tarihe damga vuracaktı.

Olmadı.

Ne otomotiv gazetecileri ne de Skoda tarihe geçme ve Türk milletinin gönlünde taht kurma fırsatını değerlendirebildi.

Nasıl mı?

14 Ekim’de oynanan Fransa-Türkiye maçında gol attıktan sonra tribündeki taraftarımıza koşan Millilerimiz, asker selamı vererek, Mehmetçik’e destek oldu.

Asker selamını sindiremeyen Fransızlar, Türkiye’yi UEFA’ya şikayet edince, olanlar oldu.

Ve Türk milleti topyekun ‘asker selamını’ toplumsal tepkiye dönüştürdü.

İşte tam da bu yüzden önemliydi Skoda Superb’nin Göbeklitepe’deki tanıtımı. Fakat, bir grup gazetecinin Skoda Türkiye yönetimini ‘tanıtım İstanbul’da yapılsın’ diye sıkıştırdığı bilgisine ulaştım.

Hangi duygu ve düşüncelerle tanıtımın İstanbul’da yapılması konusunda marka yöneticilerine ısrarcı oldular bilemem.

Bildiğim tek şey; tarihin sıfır noktasında, 12 bin yıl öncesinde, yan yana dizilmiş yenilenen Skoda Superb araçlarla birlikte asker selamı verecek ve tarihe geçecektik.

Maalesef olmadı.

Nitekim tanıtım 23 Ekim’de İstanbul’da yapıldı.

Biz de geçtiğimiz hafta bu sayfada yayınlanan ‘Superb ve Mehmetçik’e selam’ başlıklı yazımızda söz verdiğimiz gibi İstanbul’dan kahraman Mehmetçik’e asker selamına durduk.

‘İnternetten otomobil satmak isteyene 'mevzuat' engel değil'

Araç paylaşımı bitmemiş!

Brisa tedbirini aldı, üretime başladı

Kiralamada ciddi bir sorun yok!
30 gün etkili dezenfekte dakikalık kiralamada işe yarıyor mu?

Enterprise'dan sağlık çalışanlarına özel kampanya

'Türkiye krizi çok iyi yönetti'

Yerli otomobilde heyecanlandıran rapor