'Motor sporları pistimiz yok'

Güncelleme: 24.11.2019 13:57

Başkan Erdoğan’ın isteğiyle motosiklet yarışlarına veda eden dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, “Bundan sonra tüm vaktimi ve enerjimi gençlere ayıracağım. Fakat ülkemizde motor sporları tesisi yok. Buna kimseyi inandıramadık. Sakarya’ya yapılan stadyuma harcanan parayla Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde pist yapabiliriz” dedi.

 

FIRAT İPEK

Motor sporlarında başarıyı getiren en önemli etken pist. Türkiye’nin bu konuda en büyük eksiği de motor sporları tesisi olmaması. Buna rağmen AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kariyerine 5 kez Dünya Supersport Şampiyonluğu sığdırdı. Başkan Erdoğan’ın isteğiyle kariyerini zirvede bırakıp, yarışlara veda eden Kenan Sofuoğlu, tüm enerjisini yeni dünya şampiyonu ‘Kenan’lar yetiştirmeye harcıyor. Bu kapsamda “Spora Gönül Ver Projesi”ni başlatan Şampiyon Sofuoğlu, Türkiye’nin her yerinden genç yetenekleri keşfediyor.

PİST EKSİĞİNE İNANDIRAMADIK

Kenan Sofuoğlu’nun desteklediği ve yetiştirdiği genç yeteneklerden biri olan Toprak Razgatlıoğlu bundan sonra Yamaha ile dünya şampiyonluğu için yarışacak. Milli motosikletçimiz Razgatlıoğlu’nun ileriye dönük planlarının anlatıldığı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Sofuoğlu, “Ülkemizin en büyük eksiği motor sporları tesisi olmaması” dedi. “Düzce’de bir parkura başladık ama 3 yıldır tamamlayamadık. Devlet henüz bilincinde değil. Hala inandıramadık pist eksiğine” diyen Sofuoğlu, “Türkiye’nin 5 farklı bölgesine motor sporları için tesisler kazandırma hayalim var. Gerçekleştireceğiz inşallah” ifadesini kullandı.

SİYASETTE DEVAM ETMEYECEĞİM

“Bakan olduğunuzda bu hayalinizi gerçekleştirebilir misiniz?” soruma “Siyasette devam etmeyi düşünmüyorum” diyerek cevap veren Sofuoğlu, “3.5 yıl sonra görev sürem bitecek. Ondan sonra bütün enerjimi gençlere ayıracağım. Pist yapmak zor değil, inandırmak zor. Sakarya’ya yapılan stadyuma harcanan bütçe ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine motor sporları pisti yapılır”diye konuştu.

‘İnternetten otomobil satmak isteyene 'mevzuat' engel değil'

Araç paylaşımı bitmemiş!

Brisa tedbirini aldı, üretime başladı

Kiralamada ciddi bir sorun yok!
30 gün etkili dezenfekte dakikalık kiralamada işe yarıyor mu?

Enterprise'dan sağlık çalışanlarına özel kampanya

'Türkiye krizi çok iyi yönetti'

Yerli otomobilde heyecanlandıran rapor