'Motor sporları pistimiz yok'

Güncelleme: 24.11.2019 13:57

Başkan Erdoğan’ın isteğiyle motosiklet yarışlarına veda eden dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, “Bundan sonra tüm vaktimi ve enerjimi gençlere ayıracağım. Fakat ülkemizde motor sporları tesisi yok. Buna kimseyi inandıramadık. Sakarya’ya yapılan stadyuma harcanan parayla Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde pist yapabiliriz” dedi.

 

FIRAT İPEK

Motor sporlarında başarıyı getiren en önemli etken pist. Türkiye’nin bu konuda en büyük eksiği de motor sporları tesisi olmaması. Buna rağmen AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kariyerine 5 kez Dünya Supersport Şampiyonluğu sığdırdı. Başkan Erdoğan’ın isteğiyle kariyerini zirvede bırakıp, yarışlara veda eden Kenan Sofuoğlu, tüm enerjisini yeni dünya şampiyonu ‘Kenan’lar yetiştirmeye harcıyor. Bu kapsamda “Spora Gönül Ver Projesi”ni başlatan Şampiyon Sofuoğlu, Türkiye’nin her yerinden genç yetenekleri keşfediyor.

PİST EKSİĞİNE İNANDIRAMADIK

Kenan Sofuoğlu’nun desteklediği ve yetiştirdiği genç yeteneklerden biri olan Toprak Razgatlıoğlu bundan sonra Yamaha ile dünya şampiyonluğu için yarışacak. Milli motosikletçimiz Razgatlıoğlu’nun ileriye dönük planlarının anlatıldığı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Sofuoğlu, “Ülkemizin en büyük eksiği motor sporları tesisi olmaması” dedi. “Düzce’de bir parkura başladık ama 3 yıldır tamamlayamadık. Devlet henüz bilincinde değil. Hala inandıramadık pist eksiğine” diyen Sofuoğlu, “Türkiye’nin 5 farklı bölgesine motor sporları için tesisler kazandırma hayalim var. Gerçekleştireceğiz inşallah” ifadesini kullandı.

SİYASETTE DEVAM ETMEYECEĞİM

“Bakan olduğunuzda bu hayalinizi gerçekleştirebilir misiniz?” soruma “Siyasette devam etmeyi düşünmüyorum” diyerek cevap veren Sofuoğlu, “3.5 yıl sonra görev sürem bitecek. Ondan sonra bütün enerjimi gençlere ayıracağım. Pist yapmak zor değil, inandırmak zor. Sakarya’ya yapılan stadyuma harcanan bütçe ile Türkiye’nin 5 farklı bölgesine motor sporları pisti yapılır”diye konuştu.

32 bin lira peşinata sıfır araba! Son 20 gün kaldı

Bayiye giden eli boş dönüyor

Yerli otomobilin medya sorumlusu belli oldu.

Sürücüler dikkat 625 lira cezası var! Uygulama resmen başladı
İçişleri Bakanlığından 81 valiye talimat: Denetimlere ağırlık verin

Kasımda ihracat lideri otomotiv oldu

Yerli otomobile Türkçe reklam sözü

Egzoz ölçümünde yeni dönem yılbaşında başlıyor