Anketlerde Başkan Erdoğan'a destek tavan yaptı

Güncelleme: 08.11.2019 17:43

Metropoll araştırma şirketinin yaptığı son ankette Başkan Erdoğan’ın politikalarına destek adeta tavan yaptı. Katılımcıların yüzde 54,4’ü beğeniyorum derken, beğenilmeme oranı yüzde 36’da kaldı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüttüğü politikaya verilen destek yüzde 54’ü aştı.

Türkiye'de vatandaşların siyasetçilere karşı nabzını tutan araştırma şirketlerinden dikkat çeken sonuçlar gelmeye devam ediyor. Metropoll şirketinin yayınladığı 'Türkiye'nin Nabzı Ekim 19' araştırmasının sonucuna göre Başkan Erdoğan'ın politikalarının beğenilme oranı yüzde 54,4’e ulaştı.

Şirketin resmi Twitter hesabında yayınlanan araştırmaya göre beğeni oranında yüzde 90,4 ile ilk sırada AK Parti seçmeni yer alıyor. Ardından yüzde 82,4 ile MHP seçmeni geliyor. Ancak MHP seçmenin eylül ile ekim ayı beğeni oranında ciddi bir fark göze çarpıyor. Eylül ayında MHP seçmeninin Başkan Erdoğan’ı beğenme oranı yüzde 57,1 iken ekimde bu oran yüzde 82,4’e çıkıyor. Aradaki farkın Barış Pınarı Harekatı’nın başlatılmasından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

Katılımcıların sadece yüzde 36,7'si Başkan Erdoğan’ın politikalarını beğenmediğini söyledi. Bunların büyük çoğunluğunu da CHP ve HDP seçmeni oluşturuyor.

Kamu diplomasisi koordinasyon kurulu toplandı

Emekli ikramiyelerinde kesinti iddiasına cevap

Aliyev'den Erdoğan'a tebrik

Erdoğan'la iligli bu tweetler gündem oldu!
Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri!

Çavuşoğlu'ndan İdlib açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na sert tepki

Dışişleri Bakanlığı: Katliam ve işgali kınıyoruz