Asıl Temel fıkrası bu

Güncelleme: 22.04.2019 09:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Adıyaman ve Şanlıurfa’da HDP/PKK sayesinde aldığı oylarla övünerek, merhum Necmettin Erbakan’ın Milli Selamet Partisi’yle aldığı oyla kendini kıyaslama hadsizliğinde bulundu.

Özlem Doğan

Çamlıca Camisi’ne düşmanca bir tavır takınarak CHP’ye yaranmaya çalışan Temel Karamollaoğlu, bu kez de Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan ile kendini kıyaslayarak Temel fıkralarına taş çıkarttı. Aday çıkartmayan HDP'nin talimatıyla Adıyaman’da 34 bin 766, Şanlıurfa’da ise 308 bin 510 oy alarak PKK’nın desteği ile koltuğa oturan Saadet Partisi’nin oy oranını Erbakan’ın MSP dönemindeki oy oranı ile kıyaslayan Karamollaoğlu, pes dedirtti.

Temel’in komik hesabı

2001 yılında kurulan 18 yıllık Saadet Partisi yıllardır kendi tabanını bile inandıramadığı için seçimlerde yüzde iki dahi oy alamıyor. CHP, HDP ve İP’in desteğiyle 31 Mart seçimlerinde aldığı 1 milyon 300 binlik oy oranını başarı zanneden ve 1973 seçimine girdiğinde kurulalı henüz bir yılını dolduran MSP’nin 1 milyon 265 bin 726 oranı ile kıyaslama yapan Karamollaoğlu’nun hesabı fıkraları aratmadı. İktidardan pay alabilmek için bir dönem Necmettin Erbakan’a savaş açan CHP ve terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP ile iş birliği yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı’nın açıklamalarına kendi tabanı bile tepki gösteriyor.

Başkan Erdoğan'dan peş peşe görüşmeler

Y.Refah Partisi'nden İBB Başkanına sert tepki

Erdoğan 81 il teşkilatına seslendi! 'Tekrar tekrar anlatmalıyız'

Başkan Erdoğan'dan dünyaya Filistin mesajı: Hiçkimseye...
Yalçın Topçu'dan bayram mesajı

Siyasi partiler video konferans ile bayramlaştı

Son anketten hükümete büyük destek çıktı

Başkan Erdoğan, Ruhani ile görüştü