Bakan Soylu'dan Avrupa'ya 'Harekat' tepkisi

Güncelleme: 17.10.2019 11:46

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Avrupa ayağa kalktı, diyor ki 'Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir."

Antalya'da konuşma yapan Süleyma Soylu dünyayı terör örgütlerine karşı uyarmaya çalıştıklarını ama tavırlarından vazgeçiremediklerini dile getirerek DAEŞ'e il büyük darbeyi vuranın bu milletin evlatları olduğunu vurguladı.

Soylu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Dünyayı özellikle terör konusunda her zaman uyarmaya çalıştık, tecrübelerimizi paylaştık ancak ne yazık ki terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık. Muhataplarımızı bu tavırlarından vazgeçiremedik.

40 YILLIK TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ

Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Sizin ülkenizde de hediye edilmedi. Herkes mücadele ederek aldı. Gelecek nesillerimize, hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz bir terör koridoru bırakmadı. 40 yıllık terörle mücadele ediyoruz.

AVRUPA, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN REHBERLİĞİNİ YOL TUTMUŞ

(Barış Pınarı Harekatı) Avrupa ayağa kalktı, diyor ki 'Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir.

Kılıçdaroğlu mazlumları hedef tahtasına koydu!

Bahçeli'den EYT açıklaması

Meclis'te sürpriz buluşma!

Türkiye'den ABD'ye çok sert tepki!
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: ABD ve Rusya mutabakatın gereğini yapmadı

Başkan Erdoğan'dan önemli açıklama!

Bakan Akar'dan 'ortak devriye' açıklaması

AK Parti'den Mehmet Avcı hakkında suç duyurusu