Bakan Soylu'dan Avrupa'ya 'Harekat' tepkisi

Güncelleme: 17.10.2019 11:46

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Avrupa ayağa kalktı, diyor ki 'Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir."

Antalya'da konuşma yapan Süleyma Soylu dünyayı terör örgütlerine karşı uyarmaya çalıştıklarını ama tavırlarından vazgeçiremediklerini dile getirerek DAEŞ'e il büyük darbeyi vuranın bu milletin evlatları olduğunu vurguladı.

Soylu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Dünyayı özellikle terör konusunda her zaman uyarmaya çalıştık, tecrübelerimizi paylaştık ancak ne yazık ki terör örgütlerinin, küresel güç mücadelesinde araçsallaştırılmasına maalesef engel olamadık. Muhataplarımızı bu tavırlarından vazgeçiremedik.

40 YILLIK TERÖRLE MÜCADELE EDİYORUZ

Ölümden öte köy yok. Yaşadığımız bu topraklarda özgürlüğümüzü, bağımsızlığımızı birisi bize hediye etmedi. Sizin ülkenizde de hediye edilmedi. Herkes mücadele ederek aldı. Gelecek nesillerimize, hemen yanımızda bir terör koridoru bırakamayız. Bize geçmiş nesillerimiz bir terör koridoru bırakmadı. 40 yıllık terörle mücadele ediyoruz.

AVRUPA, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN REHBERLİĞİNİ YOL TUTMUŞ

(Barış Pınarı Harekatı) Avrupa ayağa kalktı, diyor ki 'Siz bir harekat yapıyorsunuz, burada sivilleri öldürüyorsunuz.' Tek bir sivil göstersinler. Koskoca Avrupa, terör örgütünün rehberliğini kendisine yol tutmuş. Bu nasıl akılla izah edilebilir.

Erdoğan'ın Suriye resti Rusya'yı korkuttu

Başkan Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Harekat an meselesi

Hulusi Akar: Misliyle karşılık verilecektir

Bahçeli'den önemli açıklamalar
Yunanistan'a bir tepki de Ömer Çelik'den

Erdoğan: FETÖ'nün görüşemediği tek lider Erbakan'dır

İdlib'de temel çizgimiz Soçi mutabakatına geri dönülmesi

Yalçın Topçu'dan İdlib açıklaması