Başkan Erdoğan, CHP ve İmamoğlu'nun yalanlarını bir bir anlattı!

Güncelleme: 18.06.2019 15:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Mursi'nin darbeyle indirilmesini, hücrede eziyet çektirilmesini ve hayatını kaybetmesini seyreden Batı dünyasını ve insanlığı kınıyorum" dedi.

umhurbaşkanı Erdoğan Sultangazi'de toplu açılış töreninde konuşuyor.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle:

Şu anda bu katılım haftanın bu gününde bir şeyi gösteriyor. Aşk ile yürüyen yorulmaz. İnşallah önümüzdeki dönemde İstanbul'un tamamında daha önemli yatırımlara adım atacağız.

Bugün burada bir konuyu da sizinle paylaşacağım. Şehadete yürüyen Mısır halkının seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi kardeşimize Allah'tan rahmet dliyorum. Ne yazık ki aynı tarihte içeri alındı ve 6 yıl sonra aynı tarihte malesef cezaevinde mahkeme salonunda şehadete yürüdü. Mısır halkına ve İslam dünyasına başsağlığı diliyorum.

BATI'YA MURSİ TEPKİSİ

Pazar günü yapılacak seçimde bir tarafta bizi Mursi'yi hatırlayanlar var, diğer tarafta bu yolda yürüyecekler var.

Mursi'nin darbeyle indirilmesini, hücrede eziyet çektirilmesini seyreden Batı dünyasını kınıyorum.

İstanbul'un 39 ilçesinin 25'i bizim yanımıda yer almıştır.

İMAMOĞLU'NA ORDU VALİSİ TEPKİSİ

O tweetlerde de nerede olduğu belli. Nerede FETÖ ile beraber. Ama bunlarda biliyorsunuz yalan çok. Ne diyorlar? “Benim onlarla alakam yok” Yahu hepsi kayıtlarda var. İşte Ordu Valimize ‘it’ diyor. Ondan sonra ‘it demedim, basit dedim’ diyor. Dürüst ol dürüst. Siyasete dürüstlük yakışır. Başındaki adam gibi yalan değil. Biz İstanbulumuzu bu yalancılara teslim edemeyiz. Öyleyse kapı kapı dolaşacağız. Telefonlarımız susmayacak.

İl genel meclisinde ne kadar oy aldık biliyor musunuz? Yüzde 60. İstanbul’un 39 ilçesinin 25’i bizim yanımızda yer almıştır, bir tanesi MHP’li kardeşimiz; 24 tanesi AK Partili kardeşlerimiz. 14 tanesi de Millet İttifakı'na kalmıştır. 312’nin 180 Cumhur İttifakı tarafından kazanılmıştır. Peki Millet İttifakı'na ne kalmıştır? Gerisi de onlara kaldı. Yani açık ara öndeyiz. Başkan vekillerinin tamamı AK Partili. Tablo bu. Öyleyse İstanbul’u yönetimde her şeyden önce bütün komisyonlar şu anda Cumhur İttifakı’nda olduğuna göre burada hizmetin en ideal şekilde verilmesi de ancak böyle olur, başka türlü olmaz.

BİNALİ YILDIRIM KARDEŞİMİN RAKİBİNE SÖYLÜYORUM

Burada bir belirsizlik vardı. İşte o belirsizliği çözmek için birleştirme tutanaklarındaki aleni yanlışlar… Diyorlar ki, beyefendi rahatsız olmuş ‘çaldılar’ dendi ya. Ben buradan söyleyeyim. Binali Yıldırım kardeşimin rakibine söylüyorum. ‘Çaldılar’ ifadesi hukuki değildir, siyasidir. Hukuki nedir? Usulsüzlüktür. Ama usulsüzlüğün yanında siyasi ifadesi vardır o da yolsuzluktur. Burada hem yolsuzluk var, hem hırsızlık var. Müsaade edin de bunu da söyleyelim. AK Parti gücünü milli iradeden alan bir partidir.

MAZBATANI YSK'DAN ALMADIN

“Ben diyor mazbatamı aldım” Sen mazbatanı YSK’dan almadın. İl Seçim Kurulu’ndan aldın. Daha bu işleri bilmiyorsun öğreneceksin. Ne oldu? Müracaatımızı yaptık. YSK ne yaptı? İl Seçim Kurulu’nun verdiği mazbatayı iptal etti. Bu ne demektir? Daha öğreneceğin çok şeyler var. Biz Nasreddin Hoca gibi damdan düştük. Bunların hepsini biliriz. Bunu bildiğimiz için de YSK’ya müracaatımızı yaptık. YSK da bu seçimin yenilenmesine karar verdi.

Geçmişte bunun örnekleri çok ve iptal etti. Seçimlerin yenilenmesi kararı siyasi değil hukuki bir sürecin ürünüdür. Yenileme kararı veren YSK benzer itirazların dile getirildiği iki ilçede buna gerek görmemiştir. Biz bağırıp çağırmadık. Bay Kemal YSK’ya önce methiyeler düzdü. Sonra YSK’ya ‘çete’ dedi. Bizim edebimizde böyle bir şey yok. Ama bunlarda maalesef bu var. Ve her şeyi söylediler.

SEÇİMDEN SONRA BUNUN HESABINI VERECEKSİN

İki aday arasındaki farkın 29 binden 13 bine gerilemiş olması manidardır. Geçen akşam TV programında bunu da inkar ediyor. Niye? Yalan bunların genlerine işlemiş genlerine. Ne diyor? Ben diyor Ordu Valisine ‘it’ demedim. Ne dedim? ‘Basitleşme’ dedim. Yahu bütün görsel medyada var, yazılı medyada var. Dedin, dedin. Seçimden sonra da bunun hesabını vereceksin. Dur bakalım bitmedi iş; vereceksin.

HERKES HADDİNİ BİLECEK

Benim polisime, polislerime de yanındaki avanesi onlara da şerefsizler diyor. Bunların hesabını vereceksiniz. Biz ne valimize 'it' dedirtiriz ne de polisimize 'şerefsizler' dedirtiriz. Utanmıyor musun ya? Yanında koruma olarak bu milletin polisini alıyorsun sonra da polisime 'şerefsizler' diyorsun. Bunların hesabını soracağız. Herkes yerini de bilecek, haddini de bilecek.

Sonuçta konu seçimlerle ilgili en son karar mercii olan, YSK’nın tespit ettiği sorunlu rakamlar 13 bin farktan büyük olduğu için hukukun, ahlakın ve vicdanın gereği olarak bu seçimin yenilenmesi kaçınılmaz hale geldi. Sizlerden İBB seçim başkanlığı yenileme seçiminde adayımız Binali Yıldırım kardeşime çok güçlü bir destek bekliyorum.

Sadece şunu söyleyeyim. Şimdi İstanbul’da Marmaray diye bir şey var mıydı? Yaptık mı? Ne kadar yolcu geçti oradan biliyor musunuz? 350 milyon yolcu geçti. CHP’ye kalsa onu zaten bize yaptırmayacaktı. Allah’tan görünmüyor da denizin altından onu yaptık bitirdik. Avrasya Tüneli’ni yaptık mı? Üçüncü Köprü’yü yaptık mı? CHP bunu istemedi. Dedik ki, isteseniz de istemeseniz de yapacağız. Osmangazi Köprüsü’nü yaptık mı? Ve İstanbul’u İzmir’e bağladık mı? Bu yıl sonra İstanbul – İzmir arasının açılışını yapıyoruz.

Üçüncü Havalimanı; dünyanın ilk üçü içerisinde. Bittiğinde bir numara olacak. Dünyaya güzel bir örnek olduk. 17 yılda Berlin Havalimanı bitmedi ama biz 5 yılda İstanbul Havalimanı’nı bitirdik; farkımız bu.

Diyor ki “suyu şöyle ucuzlatacağım” Hangi suyu ucuzlatacaksın? Biz bir defa susuz İstanbul aldık. Istranca’dan dağları delerek İstanbul’a suyu bu kardeşiniz getirdi.

Ayrıntılar geliyor...

Fatih Erbakan'dan çarpıcı 'NATO' çağrısı!

Bakan Soylu'dan Avrupa'ya 'Harekat' tepkisi

Şentop'tan HDP'li milletvekiline kınama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
Bakan Akar Iraklı mevkidaşı ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Tehdit ve kınamalar bizi haklı davamızdan vazgeçirmeyecek

Fatih Erbakan kurtuluş reçetesini açıkladı

Dünyaya resti çekti! Size bir teklifimiz var