Başkan Erdoğan çok net konuştu: İstesek yerle yeksan ederiz!

Güncelleme: 14.10.2019 10:21

Başkan Erdoğan: "Türkiye'nin askeri gücü, terör örgütünü operasyon sahasında birkaç günde yerle yeksan etmeye yeterlidir. Ama biz kuyumcu hassasiyetiyle çalışıyor, tek masumun burnunun bile burnunun kanamaması için gayret gösteriyoruz”  dedi.

Ali Adakoğlu / İSTANBUL

Gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleriyle Dolmabahçe Ofisi'nde bir araya gelen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili bilgiler verdi. Toplantıya Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu da katıldı. Harekat kapsamında 490 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklayan Başkan Erdoğan,”Bu teröristlerden  440'ı öldürüldü. Ayrıca şu anda 26'sı yaralı ve 254 tane de teslim alınan terörist bulunuyor. İnsani duyarlılığımız olmasa terör örgütünü tüm operasyon sahasında birkaç gün içinde yerle yeksan ederiz” ifadelerini kullandı

109  km  kontrol altına alındı

Harekâtta 109 km’lik alanın kontrol altına alındığını ve 32 km’lik derinliğe inildiğini  bildiren  Başkan Erdoğan, "Harekatımızın Suriye halkını, oradaki Kürtleri değil teröristleri hedef aldığı açıkça ortadadır. Türkiye'nin meşru operasyonunu işgal olarak tanımlayacak kadar şuurunu kaybetmiş, kaybeden, kaybedecek olan ülkeler çıktı. Ülkemizi ekonomik yaptırımlar ve silah ambargoları gibi tehdit edenlere rastlıyoruz. Türkiye'yi tehditlerle yolundan döndüreceğini sananlar yanılıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Teröristler sivillere saldırıyor

Teröristlerin saldırıları sivillerin bulunduğu yerlerden yaptığını aktaran Başkan Erdoğan şu bilgileri verdi,  “Şu ana kadar Şanlıurfa, Mardin, Şırnak ve Gaziantep illerimizdeki yerleşim yerlerine yönelik 652 havan ve roket saldırısı olmuştur. Sınır şehirlerimize yapılan saldırılarda önemli bir bölümü çocuk olmak üzere 18 vatandaşımız şehit oldu, 147 vatandaşımız da yaralandı."

Teröristle masaya oturulmaz!

Türkiye’nin diplomatik tutumunun teröristlere kapalı olduğunun altını çizewn Başkan Erdoğan, “Bizimle terör örgütü arasında arabuluculuğa talip olanlar var, bunlar nasıl başbakandır, nasıl devlet başkanıdır, anlamak mümkün değildir. Siz ne zamandan beri bir devletin terör örgütü ile masaya oturduğunu gördünüz. Bizim kalkıp da teröristlerle masaya oturmak gibi Allah göstermesin kendimizi inkar edecek halimiz söz konusu değildir.” bilgisini verdi.

Başkan Erdoğan Azerbaycan yolcusu

Başkan  Erdoğan, 7'nci Türk Konseyi Zirvesi'ne katılmak üzere bugün  Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gidecek.  İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan tarafından, Türk Konseyi'nin kuruluşuna dair 3 Ekim 2009'da imzalanan Nahçıvan Antlaşması'nın 10'uncu yılına denk gelen Zirve, Özbekistan'ın tam üyeliğine de sahne olacağı için ayrı önem taşıyor.

Fatih Erbakan'dan 'Ayasofya' açıklaması

Müttefik ülke talep etti! Türkiye'den yeni İHA satın alacak

Açılışı Başkan Erdoğan yaptı! Türkiye'nin en yükseği

Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de

Bahçeli'den Ayasofya kararının ardından ilk açıklama

Meryem suresinin nüzul sebebi..
Meryem suresinin okunuşu nasıldır?
Kabir ziyaretinde okunacak dua sureler
Çikolatalı kurabiye nasıl yapılır?
Meme kanserinin belirtileri nelerdir?
Esmaül Hüsna'dan El Muiz zikrinin faziletleri
Kötü insanların şerrinden korunmak için okunacak dua ve sureler...
Evde köpek beslemek neden haram?
Ahzab suresi, Ahzab suresinin okunuşu ve anlamı
Taha suresinin nüzul sebebi...
Taha suresinin faziletleri nelerdir?
Taha suresinin okunuşu nasıldır?
Rahim ağzı kanserinin belirtileri nelerdir?
Sıvı yağlı kurabiye nasıl yapılır?
Esmaül Hüsna'dan Er Rafi zikrinin fazileletler
Ayetel Kürsi okumanın faziletleri nelerdir?