Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar!

Güncelleme: 19.01.2020 10:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Libya konferansı için Berlin’e hareketinden önce açıklama yaptı. Erdoğan konuşmasında" Libya'da barışın anahtarı Türkiye'dir" vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Bugün çok önemli bir zirve için Alman şansölyesi Merkel ile görüşmek üzere Berlin'e gideceğiz. Darbeci Hafter yüzünden yüzlerce sivil hayatını kaybetti. DAEŞ ve El Kaide gibi terör örgütlerinin Libya'da yeniden zemin kazandığını görüyoruz. 

LİBYA'DA BARIŞIN ANAHTARI TÜRKİYE'DİR

Türkiye, Libya'da barışın anahtarı olmuştur. Sayın Putin ile yaptığımız çağrı Darbeci Hafter'in dizginlenmesinde büyük rolü oynadı. Zirvenin Libya'yı feraha kavuşturacak olmasını temenni ediyorum. 

"YAPTIĞIMIZ HAMLE YUNANİSTAN'I ÇILDIRTTI" 

İdlib'te yaşanan katliamı da Berlin'de dile getireceğiz. 

Soru ve Cevap: 

Yunanistan Almanaya'ya davet edilmediği için çok rahatsız. Libya ve Türkiye arasında yapılan anlaşma Yunanistan'ı çıldırtmıştı. Hafter'le yapılan anlaşmanın anlamı yok. Sarrac BM tarafından kabul görmüş biri. Hafter'i Yunanistan'a davet etti. Orada verdikleri pozlarla Almanya'ya gitmemesini rövanşist anlayışla bunu yaptılar. Bunun bir kıymeti harbiyesi yok. Hafter Almanya'ya geldiği zaman orada neler söyleyeceğini göreceğiz. Mitoçakis yanlış yapıyor. Türkiye ile ilişkilerde de yanlış yapıyor. 

LİBYA SEÇİMLERİ

Silahların gölgesinde seçim yapılması doğru olmaz. Temennimiz 

BERLİN ZİRVESİ 

Önce bu toplantıdaki gelişmeleri ve sonuç bildirgesini görmemiz lazım. 

METİN İYİDİL DAVASI

Yargı camiamız için çok çok üzücü bir adım olmuştur. İlginç olan şu: Kararı veren kişi veya kişilerin FETÖ'cü olması olayın nereye geldiğini gösteriyor. Hak er ya da geç yerini buluyor. Müebbet hapse mahkum olmuş bir kişiyi tahliyesini nasıl verebiliyor. Bu anlaşılır bir şey değil. Adalet Bakanlığımız ve Savcılığımız hemen harekete geçip yakalandı.

Reuters'ın 6 sayfalık taslak metni

Bize ulaşmış bir taslak metin yok.

CHP'den maskelerin eve teslim edilmesine itiraz

İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi

Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür

Çavuşoğlu'ndan önemli koronavirüs açıklaması!
Meclis Komisyonu infaz düzenlemesi için toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı!

Başkan Erdoğan AB Konseyi Başkanı ile görüştü

Ömer Çelik: Hayatın akışını bozmadan tedbir alıyoruz