Çavuşoğlu'ndan 'Zillet İttifakı'na sert sözler!

Güncelleme: 17.02.2019 15:21

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, geçmişte CHP’ye oy veren kişilerin huzursuz olduklarını söyleyerek “Çünkü bugün kurdukları ittifakın içerisinde PKK var.” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kurdukları ittifakın içerisinde PKK olduğu için CHP’ye oy veren seçmenin huzursuz olduğunu söyledi. Antalya'daki temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi'nde AK Parti Elmalı ilçe toplantısına katıldı. Çavuşoğlu, Elmalı ilçesinin her zaman en dinamik, en heyecanlı ilçelerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Yurt dışında Türkiye'nin menfaatlerini korurken arkalarında milletin desteğini gördüklerin, yeri geldiği zaman dik durup yeri geldiğinde de masaya yumruklarını vurduklarını belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Hem sahada hem de masada güçlüyüz”

"Gücün varsa hakkını savunursun, yoksa savunamazsın. Bugün Türkiye hem sahada hem de masada güçlü. Geçmişte sahada kazanıp masada kaybediyorduk. Şimdi geçmişteki sahadan daha güçlüyken, masada da artık güçlüyüz. Çünkü doğruları savunuyoruz. Kimsenin hakkına tecavüz etmiyoruz. Mazlumların hakkını savunuyoruz. Küresel sistemin çarpıklıklarını gösteriyoruz. Dünyada en çok insani yardımı yapan bir ülkenin, dünya insanları için söylediği her söz yerini bulur. İçi boş kuru laf değildir. 2017'de ABD 6,7 milyar dolar, Türkiye 8,1 milyar dolar insani yardım yapmış. ABD'nin milli geliri bizimkinden çok yukarıda? Ama bu gönlü yüksek bir ülkenin dış politikasının yansımasıdır. Bugün önümüze çıkan badireleri emin adımlarla aşarak yolumuza devam ediyorsak, gücümüz sayesinde. Bugün ekonomik gücümüz, finans sistemimiz ve bankacılık sistemimiz zayıf olsaydı, bu saldırıları kolay atlatamazdık."

“Cumhur İttifakı mezara kadar devam edecek”

Türkiye'nin çevresindeki ateş çemberine rağmen istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesinin nedeninin güçlü bir yönetiminin olması olduğunun altını çizen Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bizim birliğimiz ve beraberliğimiz sadece milletvekili ya da belediye başkanlığı için değil. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Türkiye'yi ulaştırmak için önemlidir bu seçim. İstikrarımızı güçlendirmek, emin adımlarla yolumuza devam etmek için bu seçim önemlidir. Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu sebeple bir araya gelerek, teşkilatlara talimat vererek bu Cumhur İttifakı'nı oluşturduk. Cumhur İttifakı sadece 31 Mart Pazar gününe kadar değil, Cumhurbaşkanımızın tasviriyle, mezara kadar devam edecek. Bu ittifak, Sayın Devlet Bahçeli'nin söylediği gibi millet adınadır. Ülkenin ve milletin bekasıdır. Bu yüzden bize de sorumluluk düşüyor. Onları da yerine getireceğiz. Ona göre çalışacağız."

“PKK izin vermezse bir adım bile atamaz”

Çavuşoğlu, 31 Mart'ta demokratik ve şeffaf bir seçim olması için gayret ederek vatandaşın tercihinin sandığa yansımasını sağlayacaklarını ifade etti.

Geçmişte CHP'ye oy verenlerde huzursuzluklar gördüklerine değinen Çavuşoğlu, "Çünkü bugün kurdukları ittifakın içerisinde PKK var. Yok 'Efendim HDP meşru bir partidir, bunlarla da ittifak yaparız' demeleri bunları aklamaz. Türkiye özgür bir ülkedir. Demokratik bir ülkedir. Herkes siyasi parti kurabilir. Ama o siyasi parti ve içindekiler, belediye başkanları ve bazı milletvekilleri, PKK'ya silah götürmesinin karşılığını aldılar. Şimdi yargılanıyorlar, sorgulanıyorlar. Bunların belediye başkanları devletin verdiği parayı, milletin vergisini PKK terör örgütüne aktarıyordu. Gereği yapıldı. Bugün o parti PKK izin vermezse bir adım bile atamaz. PKK'nın önde gelen teröristleri 'Bu ittifakı destekliyoruz.' diyorlar. Bu ittifakın içinde PKK var. Vatanını, milletini seven, başta CHP olmak üzere diğer partilere oy veren vatandaşlarımız bunu kabullenemez. CHP'li kardeşlerimizin daha rasyonel düşündüklerini görüyoruz."

Yeni Zelanda'da şehid olan baba oğul toprağa verildi

İstanbul'da rezidansta sır ölüm

Asırlar sonra ibadete açılacak

New York'a yeni kent simgesi

Veliden öğretmene yumruklu saldırı

Günün diğer manşetleri

Karıncalar hedefe ulaşmak için bakın nasıl koordine oldular

Ekmek makinesinin maharetlerine bakın!

Sadece malzeme bölmesine un, su, yağ ve tuzu koyuyorsunuz. ▪️Ekmeğin kalınlık ve kızarma derecesini belirleyip zamanlamayı ayarlıyorsunuz. Sabah kahvaltınıza sıcacık köy ekmeğini 90 saniyede pişirip hazır hale getiren ekmek makinesinin maharetine bakın.

Cesaret mi, delilik mi?

Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanı

Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanı merakla bekleniyor. Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Payitaht Abdülhamid 80. bölüm fragmanını TRT 1 üzerinden izleyebilirsiniz.

Başkan Erdoğan telefonda tebrik etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Özel Kuvvetler Komutanlığı mezuniyet törenine telefonla bağlanarak mezunları tebrik ettiği görüşmeyi resmi Twitter hesabından paylaştı.

'5 yılda 500 bin gence iş imkanı'
Bylock yazışmaları çözümlendi
Borcunu ailesinden gizleyenlere kötü haber
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Diriliş Ertuğrul açıklaması
Hükümet kesin karar aldı
Demirtaş: 'CHP ve İYİ Parti'ye rağmen...'
Bakan Selçuk açıkladı
Damga ve yıllık gelir vergisi beyanname verme süreleri uzatıldı
Tüm zorlukları geçtiler
ABD, Siyonist terör devletine alan açıyor! Hedef büyük İsrail
İslamofobi ve Türk karşıtlığı iç içe
Ekrem İmamoğlu, yapılmış tramvayı vadetti!
Golan Tepeleri konusundaki hadsizliğe fırsat vermeyeceğiz
Başkan Erdoğan'dan 'terör' açıklaması: O dönemin kapanması gerekiyor
2 bin 500 kadın polis alınacak!

Cumhur ittifakı Ankara mitinginde Bahçeli konuşuyor

Ankara'ya bağlı 25 ilçeden 500 bin civarında katılımın olduğu mitingde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kurulan bu dev platforma birlikte çıkacak ve ortak mesaj verecek.

Erdoğan, telefondan vatandaşlara seslendi

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın'ı miting esnasında arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefondan halka seslendi.

Demirtaş: 'CHP ve İYİ Parti'ye rağmen...'

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "CHP ve İYİ Parti'nin adaylarını destekleyeceğiz." dedi.

Ekrem İmamoğlu, yapılmış tramvayı vadetti!

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, google'a verdiği reklamda İstanbul'a Eminönü-Alibeyköy tramvayı vaadinde bulundu. Ancak bu tramvay hattı tamamlanmış, 3 gün önce test sürüşü bile yapılmıştı.

Erdoğan'dan tebrik telefonu

A milli seviyesinde Euro 2020 için yapılan eleme maçlarında Arnavutluk ve Türkiye arasında oynanan maçta alınan 2-0 galibiyet sonucu Cumhurbaşkanı Erdoğan, illi Takım'ı tebriklerini iletti.

En Çok Okunan Haberler