Çavuşoğlu'ndan 'Zillet İttifakı'na sert sözler!

Güncelleme: 17.02.2019 15:21

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, geçmişte CHP’ye oy veren kişilerin huzursuz olduklarını söyleyerek “Çünkü bugün kurdukları ittifakın içerisinde PKK var.” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, kurdukları ittifakın içerisinde PKK olduğu için CHP’ye oy veren seçmenin huzursuz olduğunu söyledi. Antalya'daki temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi'nde AK Parti Elmalı ilçe toplantısına katıldı. Çavuşoğlu, Elmalı ilçesinin her zaman en dinamik, en heyecanlı ilçelerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Yurt dışında Türkiye'nin menfaatlerini korurken arkalarında milletin desteğini gördüklerin, yeri geldiği zaman dik durup yeri geldiğinde de masaya yumruklarını vurduklarını belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

“Hem sahada hem de masada güçlüyüz”

"Gücün varsa hakkını savunursun, yoksa savunamazsın. Bugün Türkiye hem sahada hem de masada güçlü. Geçmişte sahada kazanıp masada kaybediyorduk. Şimdi geçmişteki sahadan daha güçlüyken, masada da artık güçlüyüz. Çünkü doğruları savunuyoruz. Kimsenin hakkına tecavüz etmiyoruz. Mazlumların hakkını savunuyoruz. Küresel sistemin çarpıklıklarını gösteriyoruz. Dünyada en çok insani yardımı yapan bir ülkenin, dünya insanları için söylediği her söz yerini bulur. İçi boş kuru laf değildir. 2017'de ABD 6,7 milyar dolar, Türkiye 8,1 milyar dolar insani yardım yapmış. ABD'nin milli geliri bizimkinden çok yukarıda? Ama bu gönlü yüksek bir ülkenin dış politikasının yansımasıdır. Bugün önümüze çıkan badireleri emin adımlarla aşarak yolumuza devam ediyorsak, gücümüz sayesinde. Bugün ekonomik gücümüz, finans sistemimiz ve bankacılık sistemimiz zayıf olsaydı, bu saldırıları kolay atlatamazdık."

“Cumhur İttifakı mezara kadar devam edecek”

Türkiye'nin çevresindeki ateş çemberine rağmen istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesinin nedeninin güçlü bir yönetiminin olması olduğunun altını çizen Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bizim birliğimiz ve beraberliğimiz sadece milletvekili ya da belediye başkanlığı için değil. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine Türkiye'yi ulaştırmak için önemlidir bu seçim. İstikrarımızı güçlendirmek, emin adımlarla yolumuza devam etmek için bu seçim önemlidir. Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu sebeple bir araya gelerek, teşkilatlara talimat vererek bu Cumhur İttifakı'nı oluşturduk. Cumhur İttifakı sadece 31 Mart Pazar gününe kadar değil, Cumhurbaşkanımızın tasviriyle, mezara kadar devam edecek. Bu ittifak, Sayın Devlet Bahçeli'nin söylediği gibi millet adınadır. Ülkenin ve milletin bekasıdır. Bu yüzden bize de sorumluluk düşüyor. Onları da yerine getireceğiz. Ona göre çalışacağız."

“PKK izin vermezse bir adım bile atamaz”

Çavuşoğlu, 31 Mart'ta demokratik ve şeffaf bir seçim olması için gayret ederek vatandaşın tercihinin sandığa yansımasını sağlayacaklarını ifade etti.

Geçmişte CHP'ye oy verenlerde huzursuzluklar gördüklerine değinen Çavuşoğlu, "Çünkü bugün kurdukları ittifakın içerisinde PKK var. Yok 'Efendim HDP meşru bir partidir, bunlarla da ittifak yaparız' demeleri bunları aklamaz. Türkiye özgür bir ülkedir. Demokratik bir ülkedir. Herkes siyasi parti kurabilir. Ama o siyasi parti ve içindekiler, belediye başkanları ve bazı milletvekilleri, PKK'ya silah götürmesinin karşılığını aldılar. Şimdi yargılanıyorlar, sorgulanıyorlar. Bunların belediye başkanları devletin verdiği parayı, milletin vergisini PKK terör örgütüne aktarıyordu. Gereği yapıldı. Bugün o parti PKK izin vermezse bir adım bile atamaz. PKK'nın önde gelen teröristleri 'Bu ittifakı destekliyoruz.' diyorlar. Bu ittifakın içinde PKK var. Vatanını, milletini seven, başta CHP olmak üzere diğer partilere oy veren vatandaşlarımız bunu kabullenemez. CHP'li kardeşlerimizin daha rasyonel düşündüklerini görüyoruz."

Milat Ailesi iftarda buluştu

Milat ve Yenisöz ailesi, 8. kez düzenlenen geleneksel iftar programında bir araya geldi. Ertuğrul Gazi Parkı Osmanlı Konağı'nda gerçekleştirilen iftar programına Genel Yayın Yönetmenimiz Ali Adakoğlu, Medya Grup Başkanımız Ahmet Zeki Gayberi, Genel Yayın Koordinatörümüz Serdar Arseven, Ankara Temsilcimiz Bayram Zilan ve Milat ve Yenisöz yazarları katıldı.

Kudüs'e giriş engeli

BİM 10 Mayıs aktüel ürünler indirim kataloğu!

Türkiye'deki marketler zincirinden biri olan ''BİM'' 10 Mayıs Aktüel İndirim ürünler kataloğu yayınladı. 10 Mayıs 2019 tarihi için indirimde olan ürünleri haberimizde bulabilirsiniz. İndirimli ürünler hangileri? Kampanya ne kadar sürecek? Öğrenmek için haberimizi okuyun.

Anadolu Savunma 'Seyit' ile görücüye çıktı

Assange'a böyle götürüldü

Günün diğer manşetleri

Korkuluk dediğin böyle olur

Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek

Türk savunma sanayisinde insan hayatını tehdit eden kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer (KBRN) risklerin tespiti ve koruyucu tedbirlerin hızla alınmasına yönelik milli bir sistem geliştirildi.

Aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı

Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco De Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı.

Doğu Ekspresi ile baharda yolculuk bir başka güzel

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, ilkbaharda güzel manzaralar eşliğinde yolculuk imkanı sunuyor.

Marangoni etkisi nedir

İki sıvının farklı yüzey gerilimleri neticesinde birbirleri arasındaki kütle transferine Marangoni Etkisi denir.

TÜİK, ölüm nedenlerini açıkladı!
Dikkat geliyor! Kavrulacağız...
Yerli otomobilin yollara çıkacağı tarih belli oldu!
İlan İHH
Tarlaya üzerine mühimmat bağlı balon düştü
İlan - Mirasımız Derneği
Finlandiya'da aşırı sağcı lider Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere attı
Bozdağ'dan kritik açıklamalar!
Ülkesine dönen Suriyeli sayısı açıklandı!
Taşeron işçiler Devlete kâr ettirdi
O kente 50 fabrika kurulacak
Soylu'dan S-400 açıklaması! 'Yarın eyvah para etmez'
TBMM'de yoğun mesai!
8 büyüklüğünde depremle sarsıldılar
Bakan müjdeyi verdi! Bayramdan önce ödenecek

Başkan Erdoğan açıkladı! Yıl sonunda açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın yıl sonu itibariyle açılışını yapacağız." dedi.

Erdoğan, KKTC Başbakanı Tatar'ı tebrik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefon görüşmesinde, Başbakanlık görevini devralan Ersin Tatar ile KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ı tebrik ederek başarılar diledi.

Erdoğan'dan o sanatçılara sitem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki Dolmabahçe Sarayı'nda sanatçılar ve sporcularla buluştuğu iftar yemeğinde konuşma yaptı. Erdoğan, bazı sanatçıların siyasi tartışmalara taraf olmasının doğru olmadığını belirterek 'bu tutumları bizi çok çok üzmüştür' dedi.

Fuat Oktay'dan anlamlı telefon

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesi nüfusuna kayıtlı şehit Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Köklü'nün ailesi ile telefonda görüştü.

AK Parti'den flaş seçim hamlesi

31 Mart'ta yaşanan şaibelerin ardından AK Parti, 23 Haziran'daki İstanbul seçimlerinde usulsüzlüklerin tekrarlanmaması için tecrübeli kadrolara görev verecek.

En Çok Okunan Haberler