CHP adayına basİT soru: Bu kaynaklar nerede?

Güncelleme: 17.06.2019 18:14

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, Ekrem İmamoğlu'nun, Beylikdüzü Belediyesini devraldığında belediyenin 104 milyon borcu olduğunu, devrettiğinde ise borcun 457 milyona çıktığını söyledi. Vaat edilen projelerden yalnızca ikisinin hayata geçtiğini belirten Muş, “Bu kaynak nerede?” diye sordu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Ekrem İmamoğlu döneminde Beylikdüzü Belediyesi’nin satış gelirlerinin 9 kat, bütçesinin ise 4,5 kat arttığını ancak vaat edilen projelerden yalnızca ikisinin hayata geçtiğini belirterek, “Peki bu kaynak nerede?” dedi.

Muş, Ekrem İmamoğlu'nun daha önce arasında hastane, 11 mahalleye 11 kreş, tekne ve yelken evi, müze, üniversite, eğitim kompleksinin yer aldığı 37 vaatte bulunduğunu, bunların yalnızca ikisini yapabildiğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu'nun, Beylikdüzü Belediyesinin devraldığında belediyenin 104 milyon borcu olduğunu, belediyeyi 31 Mart'ta devrettiğinde bu borcun 457 milyona çıktığını açıkladı.

“140 milyon lira satış geliri elde etti”

Önceki 5 yılda eski Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun'un, 15 milyon lira satış geliri elde ettiğini hatırlatan Muş, "(İmamoğlu) Kendisi görevi bıraktığı zamana kadar 140 milyon lira satış geliri elde etmiştir. Bunlar merkezi hükümetin gönderdiği kaynakların, inşaat harçlarından, emlak vergilerinden elde ettiği gelirlerin dışındadır." değerlendirmesinde bulundu.

“Projelerin hiçbiri hayata geçirilmedi, bu kaynak nerede?”

Belediyenin satış gelirlerinin 9 kat, bütçesinin ise 4,5 kat arttığını ancak vaat edilen projelerden yalnızca ikisinin hayata geçtiğini söyleyen Muş, şunları kaydetti:

"Onları da söyleyeyim, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi projesini hayata geçirmiştir. Ben de İstanbul Milletvekili ve İstanbul'da yaşayan biri olarak şu soruyu sorma hakkına sahibim, hem bu kadar kaynak kullanıldı hem de bu projelerin hiçbiri hayata geçirilmedi. Peki bu kaynak nerede? Ekrem Bey'in çıkıp bu kaynağı nerede kullandığını sizlere göstersin.

 

AK Parti Kütahya İl Başkanı istifa etti

Türk diplomasisi açısından tarihi bir gün

Yalçın Topçu'dan Azerbaycan'a destek

ABD ziyaretiyle ilgili açıklama
Erdoğan Kazakistan Başbakanı'nı kabul etti

Başkan Erdoğan'dan ABD ziyareti öncesi dikkat çeken mesajlar

Cumhurbaşkanı Danışmanlığına yeni isim

Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de geri adım atmasını ummak beyhudedir