Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Münbiç' mesajı

Güncelleme: 14.10.2019 11:09

Azerbaycan ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Münbiç konusunda da kararımızı uygulama aşamasındayız. " dedi.

7. Türk Konseyi Zirvesi'nde Barış Pınarı Harekatı'nı anlatacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü'ye hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı'nında basın toplantısı düzenledi.

KOBANİ VE MÜNBİÇ
Barış Pınarı Harekatı hakkında değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Kobani’de, Rusya’nın da olumlu yaklaşımı ile sıkıntı olmayacağa benziyor. Münbiç konusunda da kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız." dedi.

MÜNBİÇ VE KOBANİ KARARLILIĞI

"Türk Konseyi 7. Zirvesi pek çok açıdan tarihe kayıt düşecektir. Şu anda birçok dedikodu var. Fakat özellikle büyükelçilik vasıtasıyla ve şu an itibarıyla Kobani'de, Rusya'nın da olumlu yaklaşımıyla sıkıntı olmayacağı benziyor. Münbiç konusunda ise biz kararımızı verdiğimiz gibi uygulama aşamasındayız. ABD ile Münbiç konusundaki karşılıklı mutabakatımız, 90 gün içinde terör örgütleri Münbiç'i boşaltacaklardı. Seneyi devirdik ama Münbiç boşaltılmadı. Oranın gerçek sahipleri Arap kardeşlerimiz girecek. Bizim de bu konudaki yaklaşımımız onların oraya girmesi ve güvenliğini sağlamak.

BUNLAR İSTEDİĞİ KADAR HEDEF SAPTIRSINLAR, HALKIMIZ BİLİYOR
Samimi olarak ben de aynı şekilde değerlendiriyorum, 600 havan topunun atılması var bizim topraklara, bu ilk de değil. Şu an da ortada şehitlerimiz var. Yine bu havan topları neticesinde malesef yaralı olanlar, evlerini boşaltanlar var. Bunlar istediği kadar hedef saptırsınlar halkımız biliyor. Yazılı ve görsel medyaya açıklanmaya devam ediyoruz. Bunlar bizi yıldırmasın.

NATO TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA ŞU ANDA PASİF
Bunların kimin yanında yer alması lazım bizim yanımızda yer alması lazım.  Siz NATO ülkesi müttfefinin yanında mı yer alacaksınız, terör örgütünün yanında mı yer alacaksınız? Tabii cevap veremiyorlar. İnsan düşünüyor, NATO'da halkı Müslüman olan tek ülke Türkiye. NATO, 5. madde olan terörle mücadele konusunda şu anda pasif.

ETKİSİZ HALE GETİRİLENLERİN SAYISI 550
Şu anda etkisiz hale getirilenlerin sayısı 550'ye ulaştı. Mücadelemiz devam edecek. Programımızı tamamlayıp yarın dönme niyetindeyiz."

Başkan Erdoğan'dan İdlib açıklaması: Harekat an meselesi

Hulusi Akar: Misliyle karşılık verilecektir

Erdoğan: FETÖ'nün görüşemediği tek lider Erbakan'dır

Yunanistan'a bir tepki de Ömer Çelik'den
Çavuşoğlu: Batı Trakya Türk'tür Türk kalacak

İdlib'de temel çizgimiz Soçi mutabakatına geri dönülmesi

Yalçın Topçu'dan İdlib açıklaması

Bahçeli'den önemli açıklamalar