Erdoğan'dan kritik uyarı! Fırsat vermeyin

Güncelleme: 25.01.2020 17:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6,8'lik depremin yaşandığı Elazığ'a geldi. Erdoğan, depremde hayatını kaybeden anne ile oğlunun cenaze törenine katıldı. Erdoğan daha sonra Sürsürü'de incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a hareket etti.

Erdoğan'ın İstanbul'da saat 14.00'da DEİK'in programına katılması bekleniyordu. Programını iptal eden Erdoğan saat 13.40 sıralarında Atatürk Havalimanı'ndan Elazığ'a hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile İçişleri, Çevre ve Sağlık Bakanları da eşlik etti.

CENAZE TÖRENİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ'da depremde hayatını kaybeden 45 yaşındaki Ayşe Civelek ile 10 yaşındaki Muhammed Salih'in cenaze törenine katıldı. Ayşe Civelek'in eşi ve diğer oğluysa enkaz altından çıkarıldılar, tedavileri devam ediyor. Hastanede oldukları için cenaze törenine katılamadılar.

Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Erdoğan, cenaze namazından sonra açıklama yaptı. Erdoğan, "Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Cennetinde bizleri buluştursun" dedi. 

Depremin büyük bir imtihan olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı, "Müslüman olmanın bu noktada teslimiyetin en güzel örneklerini vermişiz. Biz Van depremini yaşadık, Düzce'yi yaşadık, Sakarya'yı yaşadık. Geçmişten bu yana birçok depremler yaşadık. Ama bu millet bütün bu depremlerde sabırla bunları aşmasını bildi, başardı" ifadelerini kullandı. 

Depremden zarar gören yerlerde atılması gereken adımların süratle atılacağını kaydeden Erdoğan, "Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız" dedi. Provokasyonlara karşı uyarıda bulunan Erdoğan, "Kimsenin olumsuz sözlerine kulak asmayın. Bizler sizin hizmetkarıyız. Bu millete hizmet etmenin ne denli büyük bir şeref olduğunu bilenlerdeniz" diye konuştu. 

FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYİN

Deprem sonrası bakanlarımın hepsi buraya geldi. 40 vatandaşımızı enkazın içinden çıkardık. 1000'i aşkın yaralımız var. Ama yoğun bakımda olan kişi çok az. Milletçe ortaya koyduğumuz dayanışma. Bazı fırsat kollayıcılar var. Onlara da fırsat vermeyelim. Devletin paraya ihtiyacı yoktur. 

CHP'den maskelerin eve teslim edilmesine itiraz

İnfaz düzenlemesi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi

Bahçeli: MHP bugün, dünden daha güçlüdür

Çavuşoğlu'ndan önemli koronavirüs açıklaması!
Meclis Komisyonu infaz düzenlemesi için toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı!

Başkan Erdoğan AB Konseyi Başkanı ile görüştü

Ömer Çelik: Hayatın akışını bozmadan tedbir alıyoruz